Gelişmekte Olan Piyasa Para Birimi Korelasyon Yıkmak

Bir resim bin kelimeye gerçekten değer. [Muhtemelen uzun blog yazıları yazmak yerine, durdurmak ve grafik ve diğer grafik gönderme ayrılmamak gerekir anlamına gelir, ama bu farklı bir hikaye...] bir bak ABD doları karşısında eşleştirilmiş (“EM”) para, tüm gelişmekte olan piyasa bir avuç gösteren aşağıdaki grafik, at Al. Geçen sene bu zamanlarda, çiftleri tüm temelde yükselen ve birlikte düşme olduğunu görebilirsiniz. Bir yıl sonra, en iyi ve en kötü ülkeler arasındaki eşitsizlik zaten önemli. Bu yazı, bu durumda neden bir açıklama sunmak istiyorum, ne ileri gidiyor bekleyebiliriz.

Yatırımcılar belirli sektörler ve belirli varlıklar konsantre bahis yapmak için, risk yönetimi için yeni bir çerçeve içinde biraz isteksiz olan kredi krizinin hemen ardından, sanırım. Gelişmekte olan piyasalar maruz kalmak istedikleri ölçüde, o zaman, para birimlerinin geniş tabanlı dizinler ve sepetler satın alma yoluyla elde ederler. Bu nadiren olur, bu gelişigüzel yatırım sonucunda, gelişmekte olan piyasa hisse senedi, tahvil, para ve diğer varlıklar için fiyatları hepsi aynı anda yükseldi.

Geçen yılın kasım ayında, o değişmeye başladı. Para birimi savaşları tüm hızıyla devam edildi, enflasyon yükseliyordu ve EM merkez bankaları para politikasını sıkılaştırmak için mide olması, kendi para birimleri üzerinde değerlenme baskıları artırmak diye olup olmadığına dair şüpheler vardı. EM hisse senedi ve tahvil piyasaları tekledi ve ONLARA para yönüyle düştü. Kısa bir süre sonra, Piyasada Para Hala Yükselmeye Odası Ortaya koydum, para yukarı doğru yürüyüşü sürdürdüler. Hisse senedi ve tahvil fiyatları izledi bu yakın zamana kadar değildi, ancak.

Ne değişti? Özetle, gelişmekte olan piyasa merkez bankaları enflasyonla mücadele konusunda ciddi aldık. Bu kaçınılmaz bir yan ürünü olarak kabul edilen faiz oranları ve döviz takdir yetiştirmişler demek değil. Aksine, kabul (hızlı 2011 kodlardan biri haline!) macroprudential tedbirleri aradılar, daha geniş ekonomik büyüme etkilemeden gidiyor enflasyon hedefi ile. En EM merkez bankaları (yukarıdaki grafiğe bakınız) zorunlu karşılık oranlarını yükselterek, bankaların ödünç alabilir para miktarı sınırlayarak bunu sağlamak için çalışmışlardır. Bu şekilde, verim seli davet etmeden kredi ve para arzı büyüme sınırı erişim azaltmak için yurt dışından yatırımcılar arayan istediler. Diğer merkez bankaları ileriye gitti ve Brezilya (yani) faiz oranları arttı, ancak spekülatörler vazgeçirmek için sermaye kontrolleri, vergiler ve diğer türleri kullanmış.

EM tahvil piyasaları normalde para politikasını sıkılaştırma ne beklediğiniz karşısında toplanmış olan aşağıda (EMBI+) JP Morgan Gelişmekte olan Piyasa Tahvil Endeksi grafikten görebilirsiniz. Ancak, EM merkez bankaları, bugüne kadar doğrudan faiz oranlarını etkilemeden sıkılaştırma uygulanan bu yana, tahvil getirileri tahmin edebileceğiniz gibi artış yok. Buna ek olarak, ülke kredi derecelendirme G7 zayıf mali ve ekonomik bakış sonucu düşen ise, derecelendirme aslında gelişmekte olan ülkeler için yetiştirilir. Sonuç olarak, EM verim düşüyor ve bu EMBI+ ABD Hazine tahvil için şu anda 3 puan altında yayıldı.

Gelişmekte olan piyasalar satın almak için birincil itici faiz oranı farklılıkları gelmeye devam ediyor. ONLARA para desteği yerinde kalıp kalmayacağını faiz oranları (hem tarihi hem de enflasyondan arındırılmış olarak) düşük kalması göz önüne alındığında, ancak, belli değil, ya da haklı bile var. Eğer talep daha ONLARA güç tarafından daha dolar zayıflığı ile tahrik olmak değil eğer dahası, merak ediyorum. Yeniden yukarıdaki euro göre grafiğe dökülmüş ise, EM para birimlerinin performansı etkileyici daha az, ve bazı durumlarda, negatif. Bu eğilim, Fed gerçekten yürüyüş faiz oranları yakın değil Ben Bernanke son basın toplantısında onaylandı olarak devam edeceği düşünülmektedir.

Sonuçta, ONLARI para için outlook yakından enflasyon görünümü bağlıdır. Eğer zorunlu karşılık oranlarını yükselterek enflasyonu (ve diğer güçler gibi yükselen emtia fiyatları, papaz olarak) doğru, o zaman yeterli ise EM merkez bankaları muhtemelen faiz oranlarını yükselterek kaçının. Bu durumda, muhtemelen G7 oranı zamları ile artacak olan döviz pazar içinde bir düzeltme bekleyebilirsiniz. Diğer taraftan, enflasyon yükselmeye devam ederse, geniş elektromanyetik faiz artışları gerekli olacak, ve kapakları tüccarlar taşımak için açılmış olacak.Her iki şekilde de, yüksek getirisi olan para birimleri arasındaki boşluğu ve düşük verimli olanları genişlemeye devam edecek. Ne olursa olsun, yatırımcılar sadece daha fazla ayrımcılık olacak yukarıda yöneltilen soruya cevap bekliyorum. EM merkez bankaları para politikası tavırlarındaki farklı, artık homojen bir birim olarak tüm EM para birimleri tedavisi için mantıklı.

İlginizi Çekebilir: