USD uzun düşüş olacak yorum: vadeli

Son yıllarda, USD performansını kasvetli oldu. Para (Japon Yeni istisna ile) dünyanın başlıca para birimleri karşısında tarihi lows yakın olduğunu, ve aslında, sadece dün, USD 15 Pound karşısında yılın en düşük seviyesine düştü. Ve henüz, tüm dedi ve bitmiş, USD daha fazla değer düşmüş olacak benim inanç. Muhtemelen merak ediyorsunuzdur. Eğer USD zaten önemli ölçüde değer kaybetmiş, nasıl hala aşırı değerli olabilir Varsa sensin.’

Cevap basit: USD şu anda diğer ülkelere göre bir düzeltme acı çekiyor. Basitçe, ekonomik temelleri ve para kriterler USD üzerinde aşağı yönlü baskı uyguluyor, diğer ülkeler, diğer ülkelere göre daha güçlü hale geliyor. Haber verdiği olduğumu düşüş finansal veya ekonomik bir değişim daha USD yapısal bir değişikliği daha fazla olan USD, mutlak değer bir düşüş var.

Doların düşüş birincil sürücü enflasyon. Yüzeyde, enflasyon son on yılda istikrarlı, yılda %3 ortalama var. Burada üzerinde durulması gereken birkaç şey var. İlk olarak, bu istatistikler, fiyatların enflasyon oranı, bu vergiler, eğitim ve sağlık sigortası gibi çok daha hızlı yükseliyor için hizmet etmez. İkinci ve belki de daha önemlisi, bu istatistik, ucuz yabancı üretim malları ile işlenmiş olan deflasyon net değildir. Diğer bir deyişle, daha ucuz ithalat yıllık ABD %3 kaydedin, daha sonra iç enflasyon muhtemelen %6'ya yakın. Anahtar mal ve hizmetlerin üretimi dış kaynak artık tasarruf üretir, sonra tüketici enflasyon oranı genel bir artış bekleyebilirsiniz.

Ayrıca 1929 borsa krizi yana, Dolar önceki 125 yıl, ABD doları satın alma gücü neredeyse hiç değişmemişti oysa değeri %95'ini kaybetti unutulmamalıdır. Bu arada, (ticaret açığı ve bütçe açığı) ikiz açıkları büyüdü, ulusal borç şimdi tedbirler yaklaşık 9 Trilyon dolar olduğu ölçüde ve yıllık ABD ticaret açığı hızla yaklaşmakta Trilyon dolar! Hükümet yeni kağıt para çok büyük miktarlarda yazdırmak zorunda kalmıştır sonucudur.
Bu olgu verim kalır düşük olduğu ABD Sermaye Piyasası, bellidir, kredi yayılır non-peyda, şirket kazançları rekor seviyelerde ve likidite genel bir fazlalık var.

Bu eğilim, eğer devlet bütçesini dengelemek için mümkün olsaydı tersine dönebilir parlak tarafı. Hükümetin gelecekteki yükümlülüklerin bazı tahminleri aşan sosyal güvenlik ve diğer devlet hak programları delikleri takmak için gerekli olan 50 Milyar dolar, ancak bu yana, bu muhtemelen imkansız. Piyasada bazı sektörler zaten hareket halinde türedi: normalde enflasyonu hedge etmek için kullanılan altın fiyatı son on yılda ikiye katlandı. Merkez Bankaları para kaybettiği, daha önce (yani mümkün olduğunca çabuk kurtulmak varlıklar USD) döviz rezervlerini çeşitlendirmek için planları vardır.

İlginizi Çekebilir: