Parite Kanada Doları beş Santim daha Yakın

Düşük not terbiye 2008 ve 2009 yılında yıkıcı bir başlangıç sonra, (“Loonie”) Kanada Doları yavaş yavaş yolunda geri dönüşü yoktur. Şimdi %14 üzerinde Mart başından bu yana arttı ve yalnız Mayıs ayında 7 sent, yedinci yolda ayın en yüksek. Bu şartlar olacağını bilemezdi kimse o kadar hızla değişti. “Yükselen Kanada Doları sürpriz bir şekilde bazı tahminciler almıştır; bazı Kanadalı bankalar tarafından yapılan son tahminler, dolar Haziran-80-yüzde aralığı orta için BİZİ yüksek yüzde 70 olacağını ifade ediyor.”

Sonuçta, Kanada ekonomik temelleri herhangi bir standartlarına göre berbat kalır, emtia fiyatlarındaki çöküş ve en büyük ticaret ortağı ABD'ye ihracattaki düşüş nedeniyle. “Kanada Merkez Bankası, ülkenin gayri safi yurtiçi hasıla, 2009 yılının ilk üç ayında yüzde 7.3 geriledi, en dik tempoda yıllarda düşüyor söyledi. Kanada Merkez Bankası benzer kayıtları 1961 yılında tutuluyor başladığından beri en büyük daralma var” dedi. Bu arada, ekonomi 300.000 neredeyse işler tutmuştur ve Hükümet 50 milyar Kanada dolarlık rekor bir bütçe açığı öngörüyor.

Kısmen (yakında karlı ünlü petrol kumları Sondaj için yapar) emtia fiyatlarının yükselmesi gibi hükümetin 32 milyar dolarlık ekonomik teşvik paketi, Kanada'nın şansı vermesi bekleniyor. Şu anda ekonomi sağlıklı 2.5 2010 yılında% büyümesi bekleniyor, 2009 yılında %3 tahmini bir düşüş takip ediyor. Refah için bu dönüş Olası ekonomik stratejide bir değişiklik yapılması, Doğu Asya Kanada'nın en büyük ihracat pazarı olarak ABD yerini alabilir bir parçası olarak.

Peki, neden Loonie yükseliyor? Özetle, en diğer para birimleri Dolar daha aynı nedenle içindir. Bir analist, Bu-Kanada hikaye, ama negatif bir ABD doları hikayede bir değil aşağıdaki özlü özetini sundu:“.” Diğer bir deyişle, para tüccarları daha indirdi riskten kaçınma ve Fed para basma faaliyetleri, oldukça ekonomik temelleri üzerinde duruluyor. Emtia ve hisse senetleri kurtarmak gibi, Loonie değil yatırımcılar aniden ekonomik bir avantaj sahip olarak algıladıkları çünkü dolaylı olarak tahrik ediliyor.

Yakın dönem, “Kanada Doları$1.18 C için bu yıl sonuna kadar zayıflatmak, 41 ekonomistler ve Bloomberg News tarafından yapılan ankete göre, analistlerin medyan tahminine göre olacaktır.” Belki de aklımda benzer bir iz ile, Kanada Merkez Bankası döviz piyasalarında anında müdahale etmesi Olası görünüyor. Emin olmak için, zaten 25% oranlarını keserek para cephanelik ana silah bitkin ve kesinlikle ekonomiyi canlandırmanın yollarını arıyor. Ama şu an için,/diğer alanlarındaki gelişmeler ile birlikte mahsup sürece paranın değer kazanması kabul etmeye hazır olduğunu. Bir analist, " dedi, “Kanada Merkez Bankası ise her şey daha neşeli görünümlü bir anda gerçekleştiği durumlarda para geri bazı kapı sıkma tahammül edebileceğimi düşünüyorum.”

İlginizi Çekebilir: