Pound Düzeltme Başlamış

Geçen hafta, İngiliz Sterlini bir düzeltme nedeniyle aşırı değerli olduğunu ve aynı zamanda bu arada bu fikri ima Caxton FX olan (ikinci) bir dizi görüşme ile ertelediği hakkında bir yazı yazmaya hazırlanıyordum. Ne yazık ki, piyasalar demet beni dövdü ve pound beri fazla altı ay içinde dolar karşısında %3'ten fazla en keskin düşüş düştü. Ayrıca, sterlin düşmeye devam edeceği ayrı bir olasılık olduğunu düşünüyorum.

Fazla kilo hakkında yazdığım son kez bu yana değişmedi. Eğer bir şey, temelleri bozulmuştur. İNGİLTERE, Son çeyrekte durgunluk Kaçınılması neyse ki, en son GSYİH verileri gösterdi, ama bu genel GSYİH altı ay önce ve hala %4 resesyon öncesi seviyelerin altında-aynı kaldığı gerçeği ile dengeleniyor. Nisan ayında kraliyet düğünü için hafif bir tekme rağmen, İNGİLTERE neredeyse OECD ülkelerinin düşük sonuna doğru 2011 bitiş, belki de sadece Japonya yukarıda olacak. İNGİLTERE'NİN Ed Balls, gölge Başbakanı, etti, “ekonomik büyüme liginde üst ucundan sadece Yunanistan ve Portekiz yukarıdaki alt kısmında sıkışıp kalmak için gittik.”

(BOE) İngiltere Merkez Bankası faiz oranlarını yükseltecek mi dersin, tüccarların kafasında soru. Başlangıçta, BOE zammı için ilk G4 Merkez Bankası yüksek enflasyonu kontrol etmek, eğer ki (bana göre) kabul edildi. Aslında, Mart ayı para politikası toplantısında, (9 dışında) üç üye sadece bunu yapmak için oy kullandı. Ancak, Nisan toplantısında yumuşadı duruşu ve demet derece daha kabul edilebilir olan (ECB) Avrupa Merkez Bankası tarafından dövüldü beri onlar.

Şimdi, İngiltere Merkez Bankası da Fed gerisinde olmadığını merak etmek makul görünüyor. (%4) hala yüksek olsa da, İngiliz TÜFE oranı son aylarda yavaşladı. “Bankanın Vali Mervyn King Jan söyledi. 26 yükselen fiyatlar geçici olacaktır.” Ilımlı emtia fiyatlarındaki oranında zam ihtiyacı azalmış ve pound hafta uzak tutacak bir durum yaratmıştır. İşsizlik yüksek, inşaat harcamaları düşüyor ve cari açık geniş kalır. Ayrıca, KDV oranı (neredeyse son üç yıl içinde iki katına çıktı, ulusal bir borcu kontrol altına düşmüştür) bütçe kesintileri ve bir zam daha ekonomi ıslatılmış, ufak zam bile dayanmak mümkün olmayabilir noktaya sahip.

Ayrıca, ABD Hazine tahvili (İngiliz eşdeğer) rekor düşük Yaldızlı fiyatlar yakın gelecek için devam eden düşük fiyatlar için beklentilerini yansıtmaktadır. Eğer başka bir 3 ay serbest olmayacak Q2 GSYİH büyümesi – güçlü olursa, BOE makul sıkmak için oy olabilir. Yine de, muhtemelen 25 birden fazla dayanak noktası 2012 yılından önce göremeyeceğiz.

Uzun süre ayakta pound tutan tek şey son $1.50 üzerinde yükselen euro ile ilişki oldu gibi görünüyor. Önemli ölçüde düşmüş ve pound sürüklendi verdi. Aslında, pound muhtemelen sadece euro ile yolda kalmak için 3 başka bir% düşmesi gerekiyor. Eğer bu ilişki yıkmak için olsaydı, neredeyse kesinlikle çok daha fazla düşecek.

Döviz piyasalarında yatırımcıların en cazip para, ama bu biraz çirkin oy sayede ters bir yarışma haline gelmiştir önermek klişe haline gelmiştir. Bu noktada, G4 para birimleri arasında Sterlini çirkin olduğunu söylemek güvenlidir.

İlginizi Çekebilir: