Merkez Bankaları tüm Gözler

Merkez Bankaları her zaman ağır döviz yatırımcılarına zihninde yer ederken, eylemlerini geç yepyeni bir anlam kazanmıştır. Finansal gazetecilere ayrıca, Merkez Bankaları hakkında hikayeler uzay dışarı doling cömert olduğunu, Merkez Bankası hisse senetleri’ momentum Ekle “ve” Para Tüccarları Ateş, Merkez Bankaları Bekliyor “gibi başlıklar ile hikayeler yazmak var.”

Geleneksel olarak, döviz yatırımcılarına bir nedeni: faiz oranları için Merkez Bankaları gözlü. Teori basitti: yüksek faiz oranları ile para kısa vadede daha iyi performans eğiliminde. Düşük getirili para birimleri durakladı ya da düşerken yüksek getirisi olan para birimleri gül taşıyan tüccarlar sağlanmış olarak bu eğilim konut balonu kadar uzanan yıllarda özellikle güvenilir oldu.

Kredi krizi bağlamında bile, yatırımcılar Merkez Bankalarının faaliyetleri ayar hızı izlemek için devam etmiştir. Her sanayileşmiş ülkede faiz oranları şu anda rekor düşük seviyelerde kilitli, ama beklenti zaten sıkma döngüsü başlangıcı köşeyi yapı başlıyor. Düşük (ilk) yol ABD, ilk yükselmeye, Avustralya, Yeni Zelanda izledi ve Kanada için geçerli bir beklenti. Oran zamları Japonya, taşımak tüccarların yıllık favori uzak bir ihtimal olsa da İngiltere Merkez Bankası ve Avrupa Merkez Bankası eğrisi üzerinde daha uzak olan.

Faiz oranları şimdi denklemin sadece küçük bir parçasıdır, ancak. En Merkez Bankaları ek stratejiler, değişik parasal genişleme, varlık alımları, likidite programları, vb olarak bilinen hayata geçirdik. Bu programların tüm amacı para arzını teşvik etmek ve finansal piyasaları istikrara, yeni doğrudan sermaye piyasalarına basılmış para enjekte edilir. Hangi Merkez Bankaları parasal genişleme dahil edildi tüccarlar başlangıçta duruldu. Neredeyse her bankanın bir versiyonunu tanıttı sonra hızlı bir şekilde kapsam bir soru oldu. Bu bağlamda, İngiltere Beslenen ve Banka birinci ve ikinci sırada sırasıyla vardır. Şimdi, tüccarlar çözülmemiş olarak görmek bu programlar ne zaman biteceği değil, aynı zamanda bekliyor. Eğer bazı Merkez Bankaları piyasa dışına para çıkarmak için çok uzun bekleyen (ve daha da kötüsü, bir gerçeklik) bir algı varsa, bu (endişeleri) enflasyon foster, ve sonuç olarak, amortisman para olabilir.

Son olarak, doğrudan döviz müdahalesi sorunu vardır. İsviçre Ulusal Bankası, para onun adına müdahale eden ilk Batılı banka oldu. Eylemlerini aşağı İsviçre Frangı holding doğrudan sorumludur. İngiltere Merkez Bankası bu arada Kore ve Brezilya Bankaları spot piyasada kendi para birimleri düşürmek için Dolar satın alırken, Pound etkilemek için parasal genişleme politikasını kullanılan vardır. Paranoya açıkça gösterilirken, bazı tüccarlar görünüşe göre Fed gelecek olabilir endişe duyuyorlar. Sürprizler bitmişti derken.

İlginizi Çekebilir: