AB Ekonomi Zayıflatır

Kredi krizi ABD ve İNGİLTERE ekonomileri tahrip etmiş olsa da, AB büyük ölçüde kurtulmuş oldu. İlk çeyrekte GSYİH %2.8 sağlıklı yıllık oranında büyüdü, Almanya'da bir kuyruklu %6 oranında bir genişleme ile yardımcı oldu. Tüm Avrupa cephesinde her şey yolunda ancak, ekonomik göstergeler bir dizi öneririz. İş ve Tüketici Güven Endeksi aşağı yönlü vardır. İmalat üretimi düştü. Perakende satış da öyle. En çok kredi patlaması sırasında yararlanan İspanya, şimdi krizi sırasında büyük kayıplar hasat edilir, ve tüm Euro bölgesi üzerinde bir engel koyabilirsiniz. Bir tanınmış ekonomist AB ekonomisi hiç ikinci çeyreğinde genişletmek olmayacağını tahmin ediyor.

Ne yazık ki, yukarı trend olan sadece veri noktası enflasyon. AB petrol kullanımı açısından ABD ' nin yanı sıra gıda fiyatları rekor petrol fiyatları ücret alıyor daha etkili olmasına rağmen. Düşük faiz oranları enflasyonu daha makul bir seviyeye dönünceye kadar bir sonucu olarak, Avrupa Merkez Bankası olamaz (ya da değil). Buna göre, AB üyesi devletler, kendi elleri ile ekonomik canlandırma planları ve vergi kesintileri inanmalarını konularda alıyor. Eğer ekonomi gerçekten tutarsa, hikaye, ABD'de eş zamanlı koşullara bağlı olarak değişebilir, ancak Avro göre (büyüme pahasına) fiyat istikrarı ECB odak ortak para zarar değildir. Ekonomist raporları:

Avrupa Merkez Bankası enflasyonu kontrol altında tutmak için sıkı bir sorumluluk alanı var, yani emtia fiyatlarının faiz oranlarını yüksek tutmak için, euro için daha fazla destek kredi verme olasılığı yükseliyor.

İlginizi Çekebilir: