Fedin Yakın Vadede Düşük Tutmak için

Geçen hafta, piyasaları ABD durgunluk yakında gelir ve sonunda, hızlı ve sağlıklı bir kurtarma takip edecek hakkında sohbet ile üzüntüye boğuldu olmuştur. Yatırımcı mantığına göre, sonuç enflasyon ve faiz oranlarında artış olacaktır. Bu iyimserlik kısmen Federal Rezerv Bankası yıllık para politikası toplantısını gerçekleştirdi bugün inse idi.

(Grafik Cleveland Fed nezaket aşağıya bakınız) Haziran ayında kısa bir artış hariç, yatırımcıların uzun Fed gösterge Federal Fon oranını değiştirmeden bırakın, 0-.25% tahmin gelmişti. Aynı zamanda, Fed 2009 yılı sonunda zam oranları ve buna göre para politikası kararı ile birlikte yaptığı basın açıklamasında açıklama başlayacağını güçlü bir inanç vardı. Barron'un dün tahmin: “deyimini son gayri safi yurtiçi hasıla raporları yansıyan bu gelişme büyüme kırılgan ve yakından takip edilecektir ima edecek olsa ABD ekonomisinde iyileşme kabul edecek. Bu faiz oranları bir noktada gelecekte bir artış olabilir hayaleti açık bırakır.”


Federal Açık Piyasa Komitesi'nin Haziran ayında ekonomik daralma olduğunu gösteriyor tanışalı tabii, Fed oranlarını değiştirmedi ve basın açıklaması ile krizin en kötü kısmını atlattık, umut ölçülü bir anlamda iletti: “Bilgi aldı. Mali piyasalarda koşullar daha da son haftalarda düzeldi...ekonomik faaliyet bir süre zayıf kalması beklense de Komite fiyat istikrarı bağlamında sürdürülebilir ekonomik büyümenin kademeli olarak yeniden başlamasını tahmin...devam ediyor.” Hazine satın alma faaliyetlerini yakında parasal genişleme programının bir parçası olarak mortgage menkul kıymet satın almaya devam olabilir, ancak bir sonu olacağını Fed de duyurdu.

Basın açıklaması belki de sesi yatırımcılar faiz vadeli işlem hemen haberlerde daldı beri isterdi daha olumlu biraz daha az oldu. Özellikle geçen haftaya göre, yatırımcılar Fed aslında 99.655, %0.5 fon oranı yaklaşık %38 bir şans geç sonra fiyatı Şubat fed fonları vadeli işlem sözleşmesi-Ocak toplantının Çarşamba günkü uzlaşma fiyatına zam oranları: “önce bir süre olacağını tahmin ediyorlar. Keskin Salı günkü yerleşim yerinde %60 ihtimalle geçen Cuma günkü anlaşma, Pazartesi günkü anlaşma 76% bir şans ve Yaklaşık %96 bir şansı var.” Büyük komisyonculuk evler benzer şekilde inanıyorum seçenekleri ticaret faaliyet analizi ortaya koymaktadır.

Geçen haftaki ralli erken olduğunu dolara olarak, artık mümkün görünüyor. Eğer Fed yakın zamanda düşük zammı hazır değilse, o zaman dünyanın BİZE ve geri kalanı arasındaki mevcut faiz oranı farklılıkları olduğu gibi kalır. Daha da önemlisi, Dolar carry esnaf için uygun bir finansman para birimi olarak kalacak ve daha yüksek getirisi olan alternatif para kayması muhtemelen şimdilik devam edecek.

İlginizi Çekebilir: