Outlook Avustralya için Olumlu olduğunu, ancak Daha çok Avustralya Doları için

Ekonomik görünüm Avustralya için geliştirmeye devam ediyor. En son, hem de hükümet ve Merkez Bankası, her ikisi de 2010 yılında mütevazı bir kurtarma gösteri beş yıllık büyüme tahminleri, yayınladı. “2011-21 tarafından, emtia zengini ekonomi yeniden tam 4.5'lik büyüme ile ateş de yüzde 3 oranında uzun vadeli büyüme oranının üzerinde olacaktır.”

Bu olumlu gelişme aynı şekilde iyimser ekonomik verilerin yayınlanmasıyla sona erdi: “Perakende satışlar yüzde 2,2 Mart ayında bir önceki aya göre arttığını, ekonomistler, tahmini olarak dört kat daha fazla. Ev kredisi onayları yüzde 4.9, altıncı kez kazanmak atladı.” Bu arada, işsizlik aylar sonra ilk kez küçüldü ve tüketici güvenini bir kez daha artıyor. Ekonomisi cari mali yılda 75% küçüleceği tahmin edilirken, bu olumlu diğer sanayileşmiş ülkeler ile karşılaştırır.

Ani dönüş birkaç faktöre bağlanabilir. İlk olarak, Çin ekonomisi kamyonet geçen yıl bolluk olan doğal kaynaklar, talebi uyarıcı. Eğer aynı anda düşen emtia fiyatları, Avustralya yılı için elde edilen olumlu ekonomik büyüme bile olabilir.

Hükümetin teşvik planı ve harcama girişimleri de ölçüde doğru birkaç ay ölçülemez olsa bir rol oynamış. “Bütçe önlemlerinin ekonomiye çıkarmıştı enjekte milyar 8.8 başka Bir$50 milyar zaten Ekim 2008'den bu yana açıklanan mali önlemler etrafında Bir$ekleme hükümet iddia ediyor.”

Avustralya Doları için outlook, bu arada, bu kadar pembe değil. (RBA) Avustralya Kraliyet Bankası son bir yıl içinde etkileyen toplu indirimlerine 425 baz puan, diğer sanayileşmiş ülkelerle faiz oranına düşürdü. RBA daha fazla faiz oranlarını önce duraklama olacağını belirtti olurken, vadeli faiz oranları artık daha düşük oniki ay beklenti yansıtır. “Ekonomistler RBA eğer tüketici ve yatırımcı güveni tehdit görünüyorsa yine faiz oranlarının düşürülmesi için açık olduğunu söylüyorlar, ama şu an için parasal ve mali teşvik önlemleri al izin içerik”dedi.

Emin olmak için, risk toleransı artış, Avustralya Doları için iyi oldu, Mart ayından bu yana %25'lik bir artış ateşleme vardır. Para şimdi bir de 7 Dolar karşısında ayın en yüksek duruyor. Ama daha mütevazı diferansiyel şimdi, özellikle oynaklık ve küresel hisse senedi fiyatları ile yüksek bir korelasyon fonunda makul bir risk olup olmadığını bazı analistler soruya neden oluyor. “Ne diferansiyel döviz kuru çok iki gün içinde hareket edebilecekleri bir dünyada uzun Aussie ve kısa Japonya olma oranı yüzde 3 faiz alacak-anlamı var?” Muzipçe Bir analist sorar.

Bu aynı analist aslında yatırımcıların fonlama para birimi olarak Avustralya Doları kullanmak ve daha uzun getirili para birimleri, bu Brezilya reali gibi gidip tavsiye ediyor. Bu özel ticaret 2009 yılında saygın %5.9 bir dönüş geçirildi olurdu. Hızlı roller değişseydi nasıl!

İlginizi Çekebilir: