Fed QE2 Kapsamında olan Piyasalar Sürprizler

Son birkaç aydır, özellikle de son birkaç hafta içinde, finansal piyasalar (“QE2”) Fed parasal Genişleme programının söylenti genişleme takıntılı olmuştur. 1 Trilyon piyasaları vuran yeni basılmış para dolar umudu ile, yatırımcılar presumptively hisse senetleri, emtia ve diğer yüksek riskli varlıklar yığılır ve aynı zamanda yüksek getirisi olan alternatifler lehine ABD Doları satıldı.

Tarafından 600 Milyar dolar, önümüzdeki altı ay boyunca uzun vadeli Hazine menkul kıymetleri satın alma yoluyla bilançosunu genişletecek olan Fed ilan Çarşamba günü, söylenti gerçek oldu. 0% Federal Fon Oranı (ve beraberindeki holding) duyuru kesinlikle beklenen iken, piyasalar biraz kapsamı ile şaşırmış durumda.

Valiler Fed Yönetim Kurulu üyeleri tarafından tersi ifadeler nedeniyle, yatırımcılar için belki 300-500 Milyar $QE2 beklentilerini geri ölçekli vardı. Emin olmak için, boğa bir avuç tahmini 1-1 $kadar.Yeni parayla 5 Trilyon yazdırılacak. Analistler çoğunluğu, ancak, yüz değeri New York Fed Başkanı William Dudley sözleri uyardı zaman, “pazara fiyatlı ne olduğu hakkında çok az kilo verirdim.” Ayrıca, ABD Hazine Bakanlığı perde arkasında QE2 boyutunu sınırlamak için çalıştığı söylendi. Böylece, haber kırdı zaman, tüccarlar anında Dolar gönderdi Euro karşısında aşağı, geri 1.40 $işareti altında.

Bir yandan, para piyasalarında bir adım geri almak ve yerine başka konulara odaklanabilir. Örneğin, Avro bölgesi borç verim son zamanlarda nedeniyle varsayılan olasılığı konusunda devam eden kaygılar artıyor, ama bu döviz pazar yansımıyor. QE2 çevreleyen çılgınlık sırasında, döviz piyasalarına da tamamen para içine fiyatlı olursa, Doların ralli iyilik açıklamış, karşılaştırmalı büyüme temelleri, ihmal.

Diğer taraftan, yatırımcıların QE2 üzerinde durmak devam edecek gibi bir his var içimde. Ekonomi üzerinde küçük bir etkisi olacağını analistler arasında görüş birliği olsa da, yine de sonraki 6-12 ay içinde bu inanç teyit/olumsuzluk bekliyor olmalılar. Buna ek olarak, QE2 boyutu üzerinde bugüne kadar spekülasyona sebep bu sadece spekülasyon oldu. İleriye dönük olarak, spekülatörler de dikkate gerçeği almak, enflasyon BİZİ nasıl 600 Milyar dolarlık yatırım ve bunun sonucunda etkisine bağlı olmalıdır. Eğer büyük bir kısmını sadece yerli ve gelişmekte olan piyasa hisse pompalanır, daha sonra piyasalar haklı olmuş olacak ve Dolar muhtemelen daha da düşecek. Eğer, bunun yerine, fonların büyük bir kısmını ödünç verdi ve yurt içi yatırım ve tüketim buoying sonunda, bazı spekülatörler bahis kapatmak zorunda olacak, ve Dolar ralli olabilir.

Ne yazık ki, QE2 büyük bir kazanç olarak da, ekonomi ve hisse senetleri ralli uyarır) ABD hisse senetleri için kazanmak görülür iken, ya da ekonomiyi canlandırmak için başarısız olur ama paranın bir kısmını zaten borsa ralli kışkırtmak için kullanılır, aynı olamaz ABD Doları için söylenemez. Eğer QE2 başarılı olursa, o zaman Şahinler enflasyon hakkında inilti başlar ve Dolar satmak için bir bahane olarak kullanır. Eğer QE2 başarısız olursa, o zaman ABD ekonomisinin bitmez tükenmez bir durgunluk saplanıp haline gelebilir, ve ayılar gelişmekte olan piyasa para birimleri lehine Dolar satacak.

İlginizi Çekebilir: