IMF potansiyel istikrarsızlıklar tanımlar

Son raporda IMF, küresel ekonomide finansal istikrarsızlık potansiyel kaynakları tespit edildi. Merkez Bankaları ne siteyi ne de ekonomik büyüme kolaylaştıran ‘nötr’ düzeyleri, faiz oranlarını yükselterek devam etmesini tavsiye etti. Yeterli değil, çok yüksek ya da oran küresel ekonomi genelinde yankı gelebilecek olumsuz sonuçları olacağı konusunda uyardı. Merkez bankaları zaten sürdürülemez seviyelere aşmasını var olabilecek spekülatif kabarcıklar önlemek için yeterince yüksek oranlarını yükseltmek önemlidir. Merkez bankaları, Sermaye Piyasası likidite bastırmak için çok yüksek oranlarını yükseltmek, diğer taraftan, önemlidir. Bankalar incelikle yürümek gerekir.

Karmaşık finansal menkul kıymet ticareti, menkul kıymet gibi hiç mali sıkıntı zamanlarında test edilmiş olarak tehlikeli olabilir buna ek olarak, IMF uyardı. Türev ve teminat borç yükümlülükleri iki örneği var. Bu Menkul Kıymetler de aynı finansal modelleri kullanan en gelişmiş kişi ve kurumlar tarafından işlem görmektedir. Sonuç olarak, uzun süreli finansal sıkıntı bir dönem yatırımcılar topluca menkul satmak için neden olabilir. Yeni Zelanda Stuff.com raporlar:

Gelişmekte olan piyasalar şu ana kadar artan küresel likidite aynı zamanda yerli sermaye piyasalarında artan güvenden bir parçası olarak kaynaklanmış olan son iki yıl içinde geliştirilmiş finansman koşulları, yararlandı, IMF dedi. Birçok gelişmekte olan piyasalar "bilançolar kendileri için büyük vade ve para birimi uyuşmazlıkları karşı karşıya olduğunu da söyledi."

İlginizi Çekebilir: