Fed Faiz Hala Uzak Zammı

Analistler ve Fed gözlemcileri neredeyse yarım yıl için Federal Fon Oranı (FFR) zam olasılığı hakkında spekülasyon olmuştur. Pazar koşturmaca, değişmez bir düşüş izledi, Fed %0 en azından bir sonraki toplantıya kadar FFR yapacak yatırımcılar olarak kabul oranında zam her alamet ile birlikte geliyor.
Para ve diğer birçok yatırımcı, faiz oranı vadeli rehberlik için Fed sonuçta zammı ne zaman olarak görünüyor. Eğer vadeli fiyatlar doğru bir tahmin olduğunu “inanıyorsanız”, sonra şu anda FFR 25 baz puan Fed Aralık toplantısında artacak 68 %20'dir. O zamana kadar, piyasalarda herhangi bir oran zamları çok düşük bir olasılık fiyatlandırma vardır. Belirsizlik yüksek ve seviyesi düşük olduğu için ayrıca, bir kaç ay daha fazla faiz oranı vadeli tahvil koymak için çok küçük bir sebep vardır. Bir düşünün: eğer faiz oranı vadeli işlem (sağ kredi krizinin başlangıcından önce) 2008 yazında bakmış olsaydı, para politikasının devam sıkılaştırma tahmin yerine, Lehman brothers'ın çöküşünün ardından sağanak gevşeme daha olurdu.

Aslında, “Cleveland Federal Rezerv Bankası, Araştırmacılar söyledi, 2006 yılında, fed Fed aktif hedef ayarlama bile pazar geleceğini birkaç ay daha gerçek oranı hareketleri tahmin etmede çok iyi değil, vadeli fonlar.” Bu durumda, gerçekten Mayıs 2010 sonra olgun vadeli işlem sözleşmeleri incelendiğinde bir anlamı yok. Önümüzdeki iki ay boyunca olgun sözleşmeleri ile ilgili olarak, ben vadeli fiyatlarla izlemek Fed yakın zamanda zam oranları çok az ihtimal olduğunu bilmek gerekmez.


Ama bunun için benim sözüme etmeyin. Valiler Fed Yönetim Kurulu üyeleri konu hakkında ne dedi? ” Ekonomi daha çok para politikaları desteğine ihtiyacı devam ediyor geçen hafta Temsilciler Meclisi önce onun yarı-yıllık ifadesinde, Başkanı Ben Bernanke, " dedi. Enflasyon, işsizlik yüksek ve düşük faizli uzun bir süre için çok düşük fiyatlar ‘haklı çıkarmaya devam edeceğini ve sorulara yanıt olarak yineledi. ”

San Francisco Fed Janet Yellen, Başkan, ayrıca ABD ekonomisinin hala ‘olağanüstü düşük “düşük ihtiyacı olduğu " konusunda ısrar etti.” Fed Başkan Yardımcısı olarak hizmet etmek için Başkan Obama'nın seçim olarak tanınmış olduğundan şahsında Yellen Fed uzun dönem dil “kayda değer olduğunu”. Eğer Bernanke aşırı parasal bir Güvercin bu yeterli değilse, şimdi kesinlikle düşük fiyatlar için ihtiyacı olan inancını yankı yapacak olan Yellen, tarafından katıldı olabilir.

Bir Fed güç oyuncular daha fazla rol çağrısı yapmadan, düşük fiyatlar kartları yakın gelecek için olduğunu söylemek yeterli. Muhtemelen Kimin umurunda? merak ediyorum: sensin! Başka döviz piyasalarında (hala yani gelişen mali kriz AB) bu gün odaklanmak için çok, çok Fed yakın ilgi için değer mi? Cevap Evet. Çoğu ülke borcu endişeleri etkilenen uzun vadeli faiz oranları (yani) ağır tüm varlık fiyatları üzerinde baskı yaparken, para büyük ölçüde kısa vadeli faiz oranı farklılıkları tarafından yürütülür.

Taşımak Ticaret ilgili olayları, Fisher Etkisi, Satın alma Gücü Paritesi, vb. tüm kısa vadeli faiz oranlarına bağlıdır. Eğer Fed oranları düşük veriyor olsa uzun bir süre için terk ederse ve (Avustralya, Kanada, Brezilya) ya da diğer Merkez Bankaları daha yüksek kendi oranlarını dürtmek, muhtemelen de Dolar için iyiye işaret değil. Dolar hala Dolar para karşılığında ücret Tamam gerektiği anlamına gelir hem parasal ve mali açıdan (AB, İNGİLTERE, Japonya) diğer bölümleri ile karşılaştırıldığında ilerisini olur. -Baş-küçük para birimlerine karşı Dolar başını koyduğunda, konumunu çok daha az olumlu, Fed hiçbir küçük parçası nedeniyle.

İlginizi Çekebilir: