Nisan Dolar Geri Dönüş İşaretleri

Gelgit 1.60 dolar eşiğini çekildiler getiren Euro satıyordu bu hafta başında döviz Blog ileri sürüldü. Tabii, Nisan ayı iki yıl içinde Dolar en iyi aylık performansını gördüm. Doların ani hakkında yüze faiz oranı beklentileri değişikliklerden kaynaklanıyor. Düşük 25 veya 50 baz puan kesilmiş olacağını, Fed'in bir sonraki toplantısında oranlarını sadece birkaç hafta önce, yatırımcılar arasında fikir birliği vardı; belirsizlik tek nokta oldu.

Öte yandan, Fed hiç oranlarını, vadeli fiyatlar üzerinden gidecek olursak sadece %25 şans var. Euro ile ilgili olarak, yatırımcılar artık ECB enflasyon kabaran yanıt olarak düşük zam olacak o kadar eminiz. ABD/AB faiz oranı farkı stabilize eden Kısacası, yeni bir uzlaşma mevcut değil. Daha sonra ekonomik resimdir; yatırımcıların "en son ekonomik veriler, hoş bir sürpriz olmayı seçmiştir". Ekonomik kriz hala kaçınılmaz görünüyor olsa da, yatırımcılar daha önce korktuğu kadar ciddi olmayabilir. Reuters bildiriyor:

Biraz daha güçlü ABD verilerinin aksine, Rip Alman iş dünyası duyarlılık Endeksi bu hafta Eylül 2001'den bu yana en büyük aylık düşüşü gösterdi.

İlginizi Çekebilir: