Fed Kolay Para için Sonunu Hazırlıyor

Döviz yatırımcılarına birden çok faiz oranı farklılıkları karşı ortak odak yatırılabilir. Doları yine serbest düşüş durumunda olduğunu düşünürsek, Fed oranları zam birimleri arasında son olacak bu konuda fikir birliği var gibi görünüyor. Aşağıda açıklayacağım gibi, ancak, bu durumda olmayabilir nedenleri vardır.

İlk olarak, ekonomik toparlanmanın momentum topluyor. Bloomberg News ankete göre, “ABD ekonomisi yüzde 1.1 oranında, ikinci çeyrekte bu çeyrekte yüzde 3,3 oranı genişletmek için tahmin edilmektedir.” Daha da önemlisi, işsizlik oranı nihayet aşağı kene başladı ve son 18 dokundu aylık düşük. Bu iş ya da sadece iş için iyi niyetli bir artışı temsil ediyor olup olmadığı belli değil iken, işsizler arasında yorgunluk avcılık, yine de doğrudan Fed karar verme sürecine yem olacak.

Zayıf konut piyasası hakkında bir uyarı ile bu başında olsa aslında, Fed'in 15 Mart FOMC para politikası açıklamasında böyle bir gözlem yaptı. Yükselen emtia fiyatları ile birlikte daha güçlü bir ekonomik toparlanma içine yem olabilir, ama bu da, temel enflasyon biraz düşük olmaya devam ettiğini “güvercinimsi sözlerle huylu buna benzer şekilde belirtiliyor.” Bunun gibi, son derece düşük seviyelerde “uzun bir süre için federal fon oranı için uyardı.”

Emin olmak için, faiz oranı vadeli gelecek 6 ay içinde herhangi bir oranda zamlarının %0 olasılığını yansıtır. Aslında, Fed'in yıl sonundan önce zam ve 2012 yılının Ocak ayında 25 baz puan artış sadece %75'lik bir şans olacak 33 %20'dir. Öte yandan, Fed Valiler bazı alma olasılığı hakkında medyada daha Şahin bir pozisyon almaya başladı: “Minneapolis Federal Rezerv Başkanı Narayana Kocherlakota oranları 75 baz puan yıl, beklendiği gibi, çekirdek enflasyon ve ekonomik büyüme aldı eğer son yükselişi gerektiğini söyledi.” FOMC oy hakkı bulunan bir üyesi olduğu göz önüne alındığında, bu boş söz olarak gözardı edilmemelidir.

Bu arada, Saint Louis Fed Başkanı James Bullard QE2 programı sona Fed çağırdı, ve o yalnız değil. “Philadelphia Fed Başkanı Charles Plosner ve Richmond Fed Başkanı Jeffrey Lacker ayrıca, gelecek enflasyon üzerinde güçlendirme ekonomi ve endişe ışığında alımları gözden geçirilmesi çağrısında bulundu.” FOMC Mart ayında “menkul holdings gelen anapara ödemelerinin yeniden yatırım mevcut politikasını sürdürmesi ve...2011 yılının ikinci çeyreğinin sonuna kadar 600 milyar satın alma uzun vadeli Hazine menkul kıymetlerin $oy verirken,” henüz tam aksine bu son açıklamaları ışığında bu pozisyon yinelemek ve yatırımcılar haber almış.

Varsayımlar muhtemelen yatırımcılar muhtemelen 27 Nisan ayına kadar herhangi bir maddi gelişmeler için beklemek zorunda kalacak olsa daha Mart toplantı tutanakları yarın açıklaması sonrasında revize edilecek. Bu toplantıdan FOMC deyimi yakından kelimelerde ince ince incelenecektir.

Kolay para Bu kayıt süresi yakında sona erecek sonuçta, tüm bunlardan uzak çekim. Bu yıl veya gelecek olup, Fed sonunda Doların arkasında biraz para Kas koyacak.

İlginizi Çekebilir: