Euro Kurtarma: Paradigma Kayması Doğruladı

Euro ralli (gez) sadece altına alırken erken Temmuz ayında, döviz piyasalarında belirgin bir paradigma kayması, Doları yararlanmış tahrik esnaf makul Euro lehine olabilecek temelleri, tahrik esnaf için yol veriyordu sayede risk-on bildirdim. O zamandan beri, Euro %12 Haziran ayının başından bu yana toplam getirerek ralli () devam etti, paradigma değişimi onayladı. Ya da öyle gözüküyor.

Euro temelleri gerçekten iyileştirilmesi, iş duyguları, tüm Avro bölgesi ekonomisinde toparlanma için bir habercisi olarak görülen ölçen Alman IFO Endeksi, bir gelişme vardır. Emin olmak için, en zayıf üyelerinin İspanya ve İtalya, iki, En Son çeyrekte pozitif büyüme kaydetti. Analistler, artan vücut deflasyon bir tarafı ile bir çift dip durgunluk için çağrıda bulunduğu Atlantik genelinde durum bunun tam tersi. Fed kesinlikle bu olasılık benimsedi, ve daha da sağlamlaştırmak – eğer genişletin yoksa toplantısında parasal genişleme politikasını gelecek hafta için ayarlanmış gibi görünüyor.

Sonuç olarak, yatırımcılar USD/bahis tersine çevirmek için acele ediyorlar. Nisan/Mayıs ayında kurmuş rekor kısa pozisyonlar için küçük bir düzeltme olarak başladı ve kaçınılmaz bir tepki – bir sel dönüştü beri. Sonuç olarak, carry trade stratejisinin bir parçası olarak Dolar kısa devre geri modası. Pi Ekonomi göre, “dolar carry ticaret artık değer 750bn fazla dolar, yen boyutunu zirvede 2004-07 ticaret taşımak yaklaşıyor olabilir.”

Doğal olarak, büyük bankaların hepsi tamamen hazırlıksız yakalandı, ve tahminlerini gözden geçirmek için acele, Euro “öfkelendiren” ve HSBC “tımarhane için USD/EUR karşılaştırma arama UBS ile vardır.” New York Bankası'nda analist bu ellerimi koyacağım—pazar aramak için çalışırken zor bir zaman vardı Wall Street hayal kırıklığı özetledi:”. Bu kadar zor olduğunu hatırlıyorum son kez 2001 yılında 2002 oldu. ”

Bu durumda, 20/20 hindsight, ve eğer Euro değer kazandı stres testleri değil, düpedüz egemen bir varsayılan olası olduğu kabul edilmelidir. Şahsen, ne düşüneceğimi gerçekten emin değilim. Ben demiştim, onu harekete geçiren şeyin ne olduğunu ve ondan profting kim/kim sonuçta net değil demek ki Euro miting bağlamında söylemek dışarı eden kimse yok. Aslında, birçok hedge Fon Yöneticileri on yılın ticari olarak Euro kısa devre atıfta çağırabilirsiniz. Bu yatırımcıların bazıları koşarak Euro %20 değer kaybı kar aldı bu kesinlikle mümkün. Yatırımcılar bir kez daha mantıksızca davranmak da aynı derecede mümkündür.

İkincisi yavaş yavaş aşık olan oynaklık seviyeleri tarafından desteklenir. Hala, bir şey balık kokuyor. Sadece birkaç ay analistler ayrılık onun tahmin edildi sonra Euro mitingi anlamak için, bu zor zamanlarda bile çok zor. Aynı YIL bir köşe yazarı Avrupa Merkez Bankası, bölgenin borç piyasalarında göbek ya da başka bir koku bombası patlar gider sürece düşündü o zaman farkında olmadan kafasına çivi vurdu, “Yani, olabilir, [ekonomik] veri ve para birimleri arasındaki eski ilişkiyi devam ettirmek için hazır görünüyor.”

Terminoloji onun ödünç almak, koku bombası muhtemelen kaçınılmazdır. Bu yatırımcılar temelleri üzerine odaklı değil demek değil; aksine, herhangi bir koku bombası muhtemelen doğrudan yerine döviz pazar ile risk bazı dolambaçlı sıralama dayalı yaymak olan para, zarar vermez . Koku bombası patlayacak tek soru, AB ya ABD?

İlginizi Çekebilir: