Forex Rezerv Çeşitlendirme Yavaş Yavaş Oluşturur

Bu hafta haber ve diğer ekonomik gelişmeler için yavaş, bazı döviz yatırımcılarına uzun vadeli resme bakmak için bir adım geri alıyor. ABD Doları, özellikle odak noktası, mevcut ekonomik politikasını ve Dolar uzak Merkez Bankası çeşitlendirme ilgili konuşma belirsiz sonuçlar nedeniyle vardır. “Doların değeri aşındırabilir bu yolda enflasyon korkuları yükselterek olan ABD'nin genişlemeci Maliye ve para politikaları, şüphesiz varlık cinsi dolardan çeşitlendirilmesi sürüyor...dolar alternatif bir rezerv para hakkında konuşmak manşetleri yapar zayıflattı.”

Bu hafta bu konuda bir kaç küçük gelişmeler getirdi. İlk olarak, Çin bir “uluslarüstü” para, IMF tarafından yönetilecek: “rezervler egemen para kullanarak doğasında eksiklikleri önlemek İçin çağrılarını yinelediler içinde ekonomisi ile ilgili yıllık raporunda yayımlanan de bu egemen ulusların bağlantılı uluslararası bir rezerv para birimi oluşturmak için bir ihtiyaç var.” Hareket siyasi amaçlı olduğunu analistler, ancak dikkatli ve ekonomik gerçeklik ile bağdaşmaz önce bir süre olabilir: “dolar Çin holdings ve bunu yapmak için Çin hükümetinin diplomatik nedenler üzerinde PBOC ekonomik kaygılar arasında tırmanan gerginliklerden burada işaret olabilir.”

Yine de, Çin yürüyüş yürüyor. Zaten Arjantin ve birçok diğer gelişmekte olan ülkeler ile takas anlaşmalarına girmiştir olması, mümkün olduğunca Yuan ticareti onun kadar yapmak için hareket ediyor. Bu hafta, Brezilya ile bir anlaşma imzaladı bunu, “2009 yılında BİZE ulaşmak için 40 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor olan ikili ticaret işlemlerinde ABD doları kademeli olarak ortadan kaldırılması.” Daha önce, bu tür ticaret öncelikle Dolar yerleşti, topluca “dolar zayıflığı nedeniyle son iki yılda yüzlerce milyon dolar kaybetmiş olan Brezilyalı şirketler için bir yıkım olmuştu.”

Ayrıca eve aktivite yakındır. Güney Guangdong eyaletindeki Şangay ve dört şehir, Shenzhen ve Guangzhou gibi yuanın uluslararası ticaret yerleşmek için izin verir, “hükümet 8 Nisan” dedi. Hong Kong ile bir anlaşma, bu arada, Yuan ikili ticaretin en az yarım yerleşmeyi hedefliyor. “Hong Kong Finansal Bakanı John Tsang şehri anakara Çin dışında yuan kullanmak için bir ‘test alanı’ olacak” dedi. Eğer başarılı olursa, bu programı hızlı bir şekilde Doğu Asya eski Japonya geri kalanını kapsayacak şekilde genişletin.

Kısa vadede, bu bebek adımlar Doların üzerinde fazla bir etkisi olmayacak. Ayrıca, en Merkez Bankaları Dolar sadık kalarak, yalnızca bir alternatif olmadığı için. “Çin Norveç merkez bankaları ve kurumları adına Hazineleri Fed Holding tarafından 257.2 milyar $bu yıl, ya da 15 oranında arttı, Bloomberg tarafından derlenen verilere göre. Bu 127.3 milyar dolar ya da yüzde 10'luk bir artış, 2008 yılının ilk yarısında ile karşılaştırır.”

Çin rezerv politikası ani değişikliklere olmayacağını ifade etmiştir bile. Özetle, “Çinliler oldukça mantıklı bir yol peşinde olduğunu söylemek güvenli görünüyor. Aynı zamanda yeni bir küresel para birimi olarak dolara alternatif uluslararası kabul iterken dolar rezerv biriktirme amaçlı, uygun üç sıfat kriterleri [likidite, emniyet ve getiri] böylece olarak devam edecektir.”

İlginizi Çekebilir: