Yorum: Dolar Bilmecesi

Dolar şu anda bir uçurumun kenarına eşiğinde. Birçok analistler, son zamanlarda Euro karşısında rekor bir çekildiler olması, Doların iyi günleri hala önünde öngörüyor. Öte yandan, ekonomik veriler ve faiz resimler nüanslı kalır, ve hala kağıt üzerinde Euro lehine. Bu makalede, bu bataktan sıralamak amaçlıyoruz ve Dolar kısa vadede arz eden faktörler net bir toplamı üretir.

Bu Dolar son baş salıncak tarafından desteklenen eşitliğin boğa tarafı ile başlayalım. Faiz oranı farklılıkları şu anda Dolar zarar ederken, ECB henüz başlıyor ise öncelikle, Fed muhtemelen gevşeme döngüsünün sonuna yakın. En iyi senaryo, AB politikasının bir gevşeme ile aynı anda ABD para politikasının sıkılaştırılması olurdu. Daha sonra, ekonomik resmidir. En son GSYİH veri hala büyüyor, yavaş da olsa bir ekonomi olduğunu gösterir. Buna ek olarak, işsizlik oranı verileri mevcut olan en son ayda azaldı. ABD hisse senedi piyasasında 2008 yılının ilk üç ayında kayıp yarı değerini yeniden kazandı ve genel P/E oranı piyasaları daha fazla takdir olabilir öneriyor uzun vadeli ortalama ile bulunur. Son olarak, Kongre tarafından Mart ayında onaylanan ekonomik teşvik paketinin değeri 150 Milyar dolar vergi iadeleri tüketiciler ve işletmeler için dağıtılır gibi bu ay yürürlüğe girecek.

Düşüş tarafında, faiz oranı hikayeye dönelim. Gelecek kesinlikle BİZİM için iyiye işaret olsa da, günümüzde hala AB destekliyor. ABD faiz oranları şu anda reel olarak negatif ve yatırımcılar zaten bir finansman para birimi olarak transfer esnaf için Dolar döndü. Ayrıca, negatif reel faiz oranları yüksek enflasyon anlamına gelir. ABD TÜFE %4.0 civarında ve oranda gıda ve enerji fiyatlarının sürekli tırmanmaya devam edebilir. Aslında, enflasyon şimdi ekonomistler tarafından ekonomi, kendisinden daha sorunlu olarak görülüyor. BİZE ihracatçılar çıkan ucuz Dolar yararlanmış olsa da, ABD ekonomisinin %75'ini oluşturan ABD tüketici sahip değil. Ekonomik kriz hala resmi olarak bir resesyon Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından tanımlanan değil, ama durumun zayıf kalır ve ölçekler kolayca olumsuz ekonomik veri birkaç parça ile uçlu olabilir.

Bu karmaşa içinde wild card konut var. Bazı bölgesel piyasalarda, emlak fiyatları %30 düştü var. Diğer pazarlarda, pek yetersiz bütçe var. Subprime borç tahmini Milyar 350 $zaten yazılmış olsa da, analistler, nihai toplamı üzerinden katılmıyorum. Tahminler için "yanlışlıkla değersiz bildirilen borç yazma-up" anlamına gelir 350 Milyar dolardan, 50 Trilyon dolar olarak değişebilir. Burada temsil edilen fark büyüme ve daralma, güçlü Dolar ve zayıf bir Dolar, sırasıyla arasındaki fark anlamına gelebilir GSYİH ' nın %6 düzeyindedir.

İlginizi Çekebilir: