USD yorum: Kaçınılmaz Düşüş

Yıllardır, ekonomistler USD net bir şekilde aşırı değerli olduğunu savunarak ve temel bir düzeltme içinde. Geçen ay, iddialarını altındaki USD altına düştü olarak doğan vardı. ve para %10'dan fazla, dünyanın başlıca para birimleri karşısında geriledi, İngiliz Sterlini ve Euro dahil olmak üzere. Ama bu sadece bir başlangıçtı ve orada gelmek için daha fazla mı?

Ticaret ağırlıklı olarak-USD 30 yıllık ortalama etrafında gezinip, ve sadece 20 yukarıdaki Japon Yeni karşısında yılın en düşük olur. Bu arada, Yuan kaplumbağa hızıyla takdir edilir. Gerçek anlamda, o nedenle şimdiye kadar yaptığı düzeltme saçmadır. Euro karşısında düşüş ticaret trans-Atlantik dengesini düzeltmek için mümkün değildir. Özellikle Avrupa ve İngiltere şimdi benzer döndürür teklif beri kaçınan yatırımcıların iki kez ABD yatırım düşünüyorum risk, ama Amerikalılar ve Avrupalılar ticaret dengesizliği daraltmak için yeterli tüketim düzenlerini ayarlamak için neden olmaz.

Ancak, daha fazla USD takdir Amerika'da ithalat fiyatları yükselterek enflasyon olurdu. Bu nedenle Ben Bernanke göre, enflasyon zaten rahatsız edici derecede yüksek “bu yana faiz oranlarının düşürülmesi Federal Rezerv Bankası caydırıcı olur.” Bu arada, Amerika ekonomisinin verimlilik kalmış ve lime lime konut piyasası ile öksürük başladı. Fed, her ikisi de mümkünse kaçınılmalıdır enflasyon hayaleti ile başgösteren durgunluk mutabakat, tatsız bir konumda bulunuyor.

Uzun vadede, USD düşüş, Asya para birimleri karşısında en azından gerekir. Bir noktada, yabancı ya da Amerikalı ikiz açıkları varlıkların dışarı imzalamak ve kredi satın almak için çalışacak olan finans için isteksiz olacak. Bu zaten hisse senedi fiyatları rekor dokunmaya devam ederken Amerikan faiz oranları disconcertingly düşük seviyelerde gibi oluyor. Sanki bu da yetmiyormuş gibi, Asya zaten sahibi 2 Trilyon USD cinsinden aktifler dolardan ve ABD Sermaye Piyasası dışında rezervlerini geçiş sürecinde. Kısacası, hala-eğer-USD, küresel dengesizliklerin kalıcı olarak çözülmesi bu büyük ölçüde (%20 veya daha fazla) azalacak zaman meselesi.

İlginizi Çekebilir: