Euro Düzeltme geldi

Bu bir takip olarak %20 düşüş, 2010 yılının ilk yarısında Euro itti katılımcılar, kendilerinden önce var olduğunu “ilan ettim son yazıma,” Euro Nedeniyle bir Düzeltme için bir hak “kadar düşünebilirsiniz, ama şimdi aynı hatayı yapma tehlikesi vardır, ve çok ters yönde Euro bastırıyorlar.” O zamandan beri, Euro gerçekten %4 düştü. Bu durumda, ancak, başka güçlerde olduğu için kendi reklamımı yapmak, istemiyorum.

Yani, kriz resmen Yunanistan'a yayıldı borç ve “Bulaşma geri kesinlikle masada.” Baş endişe bankacılık sektörü ciddi mali kriz içinde olan İrlanda, şöyledir: “İrlanda bankacılık kayıp 80 milyar avroya kadar 109 milyar ($) olarak tahmin, kullanılan tahmin, ekonominin ya da yüzde 50 bağlı. Konut fiyatları düşmeye devam ettikçe, bu kayıplar şapkalı olamaz.” Bankalar (ek) devlet yardımı olmadan ayakta kalabileceği bu noktada, olası değil. Hükümet zaten refah Fonu baskın yaptı, ve ek destek bütçesi içinde bir boşluk bırakın, GSYİH içinde %32 eşdeğer olacağı tahmin ediliyor tek sorun. Bankaların başarısız olmasına izin vermek, bu arada, GSYİH ' nın %50 ekonomik kayıplara yol açabilir.

Portekiz ve İspanya (yani yuvarlama-DOMUZ ülkelerde de sorun olarak adlandırılır), GSYİH ' nın %9 civarında bütçe açıkları ile. Tasarruf tedbirleri ve bütçe kesintileri geri teper ve kendi mali durumları daha da kötüye olabilir, her iki ülkenin ekonomik mücadele göz önüne alındığında, bu mümkün. İrlandalı meslektaşları gibi, Portekiz bankalarının ECB ucuz krediye erişim üzerinde çalışması için ağır bağımlı kalır. İspanyol bankaları, bu arada 1996 yılından bu yana toplam İspanyol banka kredileri %5.6 — en yüksek seviye için “hesap, sıkıntılı krediler, musallat.”

Avrupa Komisyonu yardımı olmadan, onlar şu anda, hükümetleri ısrar ediyorlar. Adil olmak gerekirse, her ikisi de ciddi bir zorluk olmadan yeni bir borç yeniden finanse ve mevcut borç sorunu başarmışlardır. Buna ek olarak, İrlanda ve Portekiz üzerinden bir yıla yakın onları hayatta tutacak olan mütevazı rezerv para olması gerekirse. Orta vadede, ancak, daha az pembe görünüyor.


Eğer yükselen tahvil getirileri herhangi bir belirti varsa, bu ülkelere ciddi bir sorun olabilir. Tahvil yatırımcıları kaçınılmaz olarak görülen, en azından İrlanda için AB kurtarma, endişe değil. Sonuçta, Mayıs ayında oluşturulan Avrupa Finansal İstikrar Fonu hala Milyar 500 sol dolardan fazla. Bunun yerine, yatırımcılar parçası kurtarma almak için istenecek endişe duyuyorlar.

Almanya, örneğin, mali açıdan gergin ülkelere yönelik tutumunu temperleme ve Angela Merkel bu, “ödemek için mücadele Yüksek borçlu Euro Bölgesi ülkelerinin borçlarını yeniden yapılandırma için ihtiyacınız büyük ‘saç kesimi almak gerekir yönetilen iflas bir süreç ve zorunlu olacak ısrar etti.’ ” Şimdiye kadar, AB tahvil piyasası yatırımcıları yatıştırmak için ödememesi karşı bir dayanak sağlayacaktır ima etti.

Bu borç batağındaki AB kardeşlerim göre mükellefler/seçmenleri için daha fazla borçlu oldukları Alman ve Fransız politikacılar ısrar olarak değişiyor. Almanya mali açıdan olduğu göz önüne alındığında, Euro ayrılık (kısa) sert oynayarak kaybedecek çok fazla bir şey yok. Aslında, daha zayıf bir Euro ihracat sektörünü güçlendirecek beri yatırımcıları korkutuyor uzakta yarar olabilir.

İleriye dönük olarak, Euro düzeltme yatırımcıların kullanımlarına yeniden değerlendirmek için kredi riski egemen olmaya devam olarak devam edeceğini söylemek güvenli görünüyor. Tüccarlar raporun en son CFTC Taahhütleri göre, “Yatırımcılar, geçen hafta euro lehine %40 oranında Ekim ayı başlarında bu yana görülmemiş bir seviyeye bahis indirdi.” EUR/USD ciddi dalgalanmalar yaşayacaksınız mi dersin, Doları kendi sorunlarını boğulmuş olduğu göz önüne alındığında, belli değil. Diğer para birimlerine karşı, ancak, Euro muhtemelen kısa euro Haçlar yapıyor düşünmelisiniz gitmek İsteyenler düşüş: “olur.”

İlginizi Çekebilir: