Yuan Kene Kadar Devam ediyor

2010 yılının sonunda, Çin Yuan 6.60 USD/INR önemli psikolojik seviyesini geçebilmiş, 1993 yılından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Ayrıca, analistler, Çin Yuan yükselen 2011 yılında devam, sadece kapsamı üzerinde belirtmiş olacaktır beklentilerini hem fikiriz. Çevre politikaları derinlemesine bir bak Yuan'ın değeri sıkıca Çinli politika yapıcılar tarafından kontrol edilen, Yuan olduğu tahmin gerektirir.

Amerikalı politikacılar yeterince yapmamak için söylenmek olsa da, Çin hükümeti yine de bazı kredi hak ediyor. Yuan başlangıçta talep ettiğini 25-40% karşılamak için yeterli olmalıdır, toplam yaklaşık %25 takdir etmesini sağladı. Bu arada, son beş yıl içinde, Çin'in ticaret fazlası önemli ölçüde düşmüş, GSYİH %3,3 2010 yılında, 2007 yılında %11 ile en yüksek noktasına göre. Aslında, eğer BİZİMLE ticaret istemiyorsan, onun fazla temelde nil bu yıl oldu.

Sorun orada yatıyor. Çin ihracatta fiyatlar dikkate enflasyon ve yükselen ücretler alırsan %25 (daha fazla) 2004 yılından bu yana arttı gerektiği gerçeğine rağmen, Çin/ABD Ticaret Dengesi neredeyse değişmedi, cari hesap fazlası aslında büyümüştür. Sonuç olarak, Çin'in döviz rezervleri rekor miktarda tarafından 2010 yılında yüzde 2.9 Trilyon bir kuyruklu $toplam getirerek. (Tabii ki, bu rezervler parasal yükü yerine saf zenginlik olarak, ABD Federal Rezerv Kurulu bilançosunun bir gün aşağı yara olmalı aynı ölçüde olmalıdır. Bu tartışma bağlamında, ancak, bu bir tartışma konusu olabilir) olabilir.

Bu arada, Çin yavaş yavaş hemen hemen her ölçü ile artan iç tüketim, ekonomisini yapısı yatırmak için çalışıyor. Merkez Bankası da yavaş yavaş ekonomik büyüme ve enflasyon dizginlemek üzerinde fren koymak için bankaların rezerv gereksinimlerini yükselterek faiz oranları yürüyüş mesafesindedir. Son olarak, Yuan uluslararası teşvik etmek için çalışıyor. Yuan esnaf yerleşmek için izin verilen 70.000 orada şimdi Çin ticaret şirketleri. BİZE müşteri Yuan cinsinden hesap açmak mümkün olacak ayrıca, Çin Bankası ve Dünya Bankası-Dim-Sum Bond cinsinden “bir RMB konuya en son yabancı varlık haline geldi açıkladı.”


Ayrıca kimin ABD hükümeti doğrudan müzakere ile Çin Hükümetinin üst düzey liderlik – – aslında ama iç muhalefet ile karşı karşıya olduğunu RMB daha hızlı beğeni için bastırıyor kanıt var. New York Times'a göre, “renminbi revaluing üzerine tartışmalar... çok kısmen para birimi yükselmeye isteyen merkez bankaları ve hayatta kalmak için ucuz ihracatına dayanan geniş endüstriyel makine korumak isteyen bakanlar ve parti yöneticileri arasında bir mücadele çünkü gelişmiş değil.” Aslında, (PBOC) Çin Bankası konusunda uyarıda bulundu, “bu ülkenin ticaret fazlası Batı ülkeleri ile, Doğrudan Yabancı Yatırım, Çin'in faiz oranı gap gibi Faktörler, yuan takdir beklentileri ve yükselen varlık fiyatlarının yuan'ın değer bir artış enflasyonu frenlemek için ülke yardım etmez üst düzey Çinli bir milletvekili geri itti inat, ülkeye fon çizim,” muhtemeldir.”

Bazı analistler, Çin Başbakanı Hu Jintao ile bu haftaki ABD ziyareti ile karşılık gelen Yuan büyük bir hareket bekliyoruz. Ortalama bir çağrı, ancak, devam etti, istikrarlı bir artış var. “Çin'in döviz 6.28 2011 sonunda yüzde 4.9 güçlendirmek, Bloomberg anketinde 19 analistlerin medyan tahminine göre olacaktır. Bu ay teslim olmayan sürelerde 12 proje üzerinde çift yüzde 2 kazanç var.” Çin Yuan önceki yazı yazdığı gibi yükselen tutar olup olmadığını ve eğer öyleyse, hükümet bunu çözmek için nasıl seçer, ancak, sonuçta enflasyon bağlıdır.

İlginizi Çekebilir: