2008 için Forex Temalar

Döviz pazar genelinde 2007 yılında oldu, drama her ne kadar geçen hafta, döviz Blog anlattı. Şimdi, güzel bir kontrpuan sunmak, 2008, Dow Jones nezaket bakımından dünyanın manşetlere hakim beklenen ana tema şeklinde istiyoruz. Bazı örtüşme olsa listesi sekiz farklı temalar içerir. Bu temalar üç doğrudan gelecek yıl içinde para birimi en çok değer izleyen USD için geçerlidir. Temelleri iyi Dolar için iyiye işaret; ekonomi; ucuz döviz ihracatı artırdı; yabancılar ikiz açıklarının finansmanı için şaşırtıcı derecede istekli kanıtlamıştır.ekonomistlerin korktuğu kadar kredi krizi muzdarip değil

Sonra, yurt dışında ABD de çirkin yüzünü olan enflasyon oldu. Yabancı Merkez Bankaları, özellikle de Asya'da, fiyat istikrarını sağlamak için para politikası sıkın olabilir. Zaten yüksek faiz oranları, bu tür Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkeler düşük yüksek tutmak bekleniyor. Bir sonraki tema, buna göre, söz konusu yüksek faiz oranları nedeniyle çalışma devam etmelidir taşımak ticaret olduğunu. Önümüzdeki iki cephede, her ikisi de artmaya devam etmesi bekleniyor tanımı: ekonomi ve para birimi üzerinde izlenecek olan Çin vardır.

Son iki tema özellikle Orta Doğu: döviz mandal ve Egemen Servet Fonlarına ait. Dolar 2007 yılında azalırken, Orta Doğu'daki bazı ülkeler Dolar kendi para birimleri de bağlama imkanı-sıcak, ama şimdiye kadar, statükoyu elde etti. Egemen Servet Fonlarının 2007 yılında da ABD'de çok sayıda üst düzey yatırımları ile büyük bir sıçrama yaptı, örtülü Dolar olan bağlılıklarını, onların altını çizdi. Global sermaye piyasalarındaki artan gücünü temsil ediyorlar ve titizlikle 2008'de izlenecek.

Burada Tam Listesini görüntülemek

İlginizi Çekebilir: