Dolar ve Her şey arasında ters İlişki Hala

Neredeyse iki ay önce, kendi kendini açıklayıcı başlıkları ile (Aşağı Dolar Yukarı Aşağı, Yukarı Her şey ve Dolar, Altın) mesajların bir dizi yazdı. Geçen hafta, Wall Street Journal sonunda bu hikayenin etrafında aldı, ve istatistiksel analiz kullanımı ile eğilim derecesini ölçmek için başardık. Buna göre, Dolar ve S&P 500 arasında inanılmaz 71'i bir ilişki gözlemlemiş, %2 ortalama korelasyon göre. S&P her %1'lik artış, Dolar ve tersi değeri .71% düşme ile uyumlu olduğu anlamına gelir.

Ayrıca, bu eğilim hem güçlendirilmesi ve yayıldığı görülmektedir. Yaz boyunca %50'ye yakın olduğunu Temmuz ayından bu yana Dolar ve hisse senetleri arasındaki ortalama korelasyon %60, şimdi %71 olduğunu göz önüne alındığında, bu öneriyor. Ayrıca, hisse senetleri ve petrol arasındaki ilişki 1995 yılından bu yana %75, en yüksek seviyeye dokundu. Ek olarak, bu Dolar ve altın arasında oransal olarak yüksek bir korelasyon gösterir. Kısacası, Dolar olarak tank, hemen hemen her diğer emtia/kıymet güneş altında olduğu görüşünü yükselen, şimdi arkasına ağırlık var.

Bu ilişkinin temelinde anlayış karmaşık değildir. Bunu Fed likidite programının şartları taşımak ticaret açısından ya da düşünebilirsiniz, ama onu aramak ne olursa olsun, mantık aynı. Temel olarak, Federal Rezerv Bankası'nın parasal genişleme programının bir parçası olarak basılmış yaklaşık 2 Trilyon $var. İyi ya da kötü, bu paranın çoğunu pazarlar yerine, ekonomiye daha içine kendi yolunu buldu. Yatırımcılar da nakit para tutan veya yatırım ikilem ile karşı karşıya. (Burada, “spekülasyon” yatırım “daha uygun bir tanımlama olduğunu iddia ediyorum,” ama yine de...) hisse senedi eşzamanlı artış, bono, gelişmekte olan piyasa para birimleri, emtia ve gayrimenkul bile o paranın nereye gittiği hakkında yeterli bir kanıt yoktur.

Yeni bir balon oluşuyor, döviz uymamak bir an piyasalarda tüm varlık fiyatları birlikte yükseliyor gösteriyor. Temelleri önemsiz itti ediliyor normalde, bir boğa piyasası, bazı varlıklar diğerlerinden geride beklenir, ama bu durumda, öyle görünüyor ki, yatırımcılar şey ve sıvı olan her şeyi içine kazık vardır. Geleneksel ilişkiler bile, hisse senedi fiyatları yükselirken, tahvil fiyatları düşmeye neden böyle bozulmuş sanırım.

Ters bir kabarcık Doların altında şekilleniyor Doları geri almak, kabarcıklar hisse senedi/tahvil/ürünleri oluşturuyoruz aslında muhtemelen anlamına gelir. Deflate için birkaç güvenilir güçlü bir yıl sonra başlayan Yen carry trade, geçen yıl kısmi çöküşü anlayış çizebilirsiniz. Aynı şey çok Dolar taşımak ticaret olabilir.

Fed faiz oranlarını yükseltti ve/veya dışı piyasalar menkul kıymetlerin envanterini çıkararak fazla likiditeyi çekmek için başlar, ve eğer, iyi, piyasalar eş zamanlı bir düzeltme görmemeli. Şiddet düzeltme ne kadar büyük ölçüde piyasalar Fed incelik olarak belirlenen derecesine bağlı. Eğer herkes çıkışlara aynı anda dalar, Lehman Brothers iflas etti sonra ortaya çıkan panik aynı tür oluşturabilirsiniz, mademki varlık fiyatlarının çöktü ve piyasalar Dolar aktı.

Tarih asla tekerrür uzaktır.

İlginizi Çekebilir: