Dolar Henüz Ölmedi Ticaret: Taşımak

Sonunda Dolar carry trade için yakın olan 2009 yılı sonunda ABD Doları etkileyici ralli sonra, birçok piyasa gözlemcileri öngördü. Oynaklık taşıyan tüccarlar yeminli düşmanıdır çünkü; fon döviz yönde ani bir değişiklik ortaya zaman, yatırımcılar genellikle çıkar için ırk, değişimin temelleri haklı olup olmadığını ne olursa olsun.

Ne yazık ki, 2010 taşımak ticaret burada kalacak anlamına gelir Dolar Bir sabitleme – mütevazı bir takdir bile gördü. En azından şimdilik. Bu iki sonsuz kavramlara dayanmaktadır. ABD kısa vadeli faiz oranları ve, bu nedenle, taşıma tüccarlar için borçlanma maliyetleri-yakın gelecekte düşük kalmaya devam edeceğidir. En cazip yatırım fırsatlarını hala ABD dışında bulunan, yani gelişmekte olan piyasalarda ikinci inançtır. Daha fazla detay bu iki fikri inceleyelim.

Fed oranlarını yükseltmek için hiç acele son para politikası toplantısını dakika öneririz. Aksine, daha fazla para politikası kolay bile olabilir. St. Louis Federal Reserve Başkanı James Bullard göre, ABD faiz oranlarının uzun bir süre düşük kalabilir.” Başka bir analist ekledi, “ABD ekonomisi kaçarken boyunca da yavaş bir tempoda, ve Federal Rezerv faiz oranlarını yükseltmek için gerçek bir aciliyet olduğu anlamına gelir.”

Kısacası, yatırımcıların hızla faiz artırımı için beklentiler Ölçekleme geri döndü; vadeli fiyatlar şimdi Fed Haziran toplantısında bir zam sadece %20 yansıtmaktadır. Eğer Bullard yorumları herhangi bir ağırlık taşıyorsanız, yatırımcılar diğer araçlar için Fed arsenal - yani parasal genişleme olarak dikkatlerini olabilir. Enflasyonun yükselmesi, pek çok ekonomist tarafından portended, Fed piyasaları dışında 1 Trilyon kredi menkul $bazı satarak para çekmek için teşvik olabilir. (Genişletin, sabit tutmak, dizginlemek, ancak, faiz oranlarının yakın bir zamanda hiçbir yere gitmiyor bu kadar uzun lafın kısası bu ön karar ne olursa olsun. Ve bu fonlar ticaret yapmak için ucuz ve kullanılabilir olmaya devam eder.

Gelişmekte olan pazarlarda kalıcı bir iyimserlik denklemin diğer tarafında. Son on yılda gelişmekte olan piyasa hisse satın aldı, Diğerleri “mütevazı” bazı durumlarda %100 ve 1000 inanılmaz bir% dönen yatırımcılar için çok nazik davrandı. S&P, aksine, biraz aynı dönemde düşmüştür. MSCI gelişmekte olan piyasalar Endeksi %73 kazanılan, yatırımcılar (kabarcıkları gibi görünüyor ve alarm düzenli olarak patlama) bu piyasaların bazı oluşturan baloncuklar konusunda dikkatli Olurken, S&P %25 ile karşılaştırıldığında bazı açılardan, 2009 yılında bu eğilim için bir evren olduğunu, para dökmeye devam ediyorlar. 75 Milyar $2009 pazar sermaye fonları gelişmekte olan ilave, kesin olacaktı. Gelişmekte olan piyasalar küresel GSYİH büyüme ileriye aslan payını hesap verecek tahminler kitlesi vardır.

Bu yatırımcılar genellikle hisse senedi satın almak yerine, arkanıza yaslanın ve menkul kıymet taşıyan nispeten düşük riskli faiz-yatırım mütevazi bir getiri elde Dolar destekli krediler kullanarak sayede taşımak ticaret bir büküm kolaylaştırdı vardır. Faiz oranları birçok ülkede her zaman düşük olduğundan, bu “geleneksel” carry trade şimdi belki daha az popüler. Ama bu zaten gelişmekte olan piyasalarda sağlıklı bir iyileşme oranı zamları yolunu açtı gibi değişmeye başlıyor. Bu hisse senetleri üzerinde bir damper koymak olabilir iken, yeniden arkanıza yaslanın ve yaymak basit faiz oranı kazanmak olan taşıma tüccarlar için ekmek ve tereyağı, açık olur. Dahası, bu taşımak tüccarlar Fed eninde sonunda düşük gerçekleştiğinde ise, Asya ve Latin Amerika'da Merkez Bankalarının neredeyse aynı konumda olacaktır emin olabilirsiniz.

Bu noktada ana tehdit belirsizlik var. Bir köşe yazarı “taşımak ticaret dolaşan yatırımcılar dikkatli yürümek gerekir — ekonomik veriler geçici olarak, uyar başlar ve devam edecek yakışan bir kurtarma olarak devam edecektir.” diye özetliyor. Kısacası, temelleri carry trade stratejisi desteklemeye devam ederken, (hızlı) uçuculuk artmasını tarafından geri alınmış olabilir.

İlginizi Çekebilir: