Döviz pazar Adaylığı Bernanke Kayıtsız

Bu hafta başında, Başkan Obama resmi olarak ikinci dört yıllık bir dönem için Valiler Federal Rezerv Bankası Yönetim Kurulu Başkanı olarak Ben Bernanke aday gösterdi. Belki de en uzmanlar zaten haber bekliyordu çünkü reaksiyon nispeten sessiz oldu. Muhtemelen görünüşte kredi krizine tepki için bir gerekçe sunmak için geçen ay girişti halkla ilişkiler kampanyası ile kendi yeniden randevu kapatılmış Bernanke kendini. “Ekonomik politikanın soğuk ve gizemli bir tapınak olarak Merkez Bankası geleneğinden derin bir gidiş, Bay Bernanke kamu spot içine seleflerinden hiçbiri düşünülen bir ölçüde düştü.”

Sesi en baytlık reaksiyonlar politikacılar geldi, ve bir dönem daha hak ediyordu, daha doğrusu yeniden adaylığını Olası sonuçlarını daha olup olmadığı üzerinde duruldu. Ağır topları Barney Frank ve Christopher Dodd hem ılık destek verdi. Ron Paul haber alakasız olarak. Bu arada, “Salı günü Avrupa Merkez Bankası Başkanı Jean-Claude Trichet, Başkan Barack Obama'nın kararıyla son derece memnun’ olduğunu söyledi.”

Yatırımcılar gelen tepkiler, aynı şekilde, ikircikli gelen orta destekleyici arasında değişiyordu. Dolar biraz düştüğünde hikaye kırdı sonra Sermaye Piyasası 2009 yüksek bir gün yükseldi. Yeniden randevu kasten sırada yatırımcılar ile başkanın itibarını yardım için planlanandan 5 ay verildi. Umurlarında olmaz (veya ne yazık ki, bu bakış açına göre değişir) neyse ki, piyasalar fazla tepki vermedi gösteriyor. Bay Bernanke, bizi muhafaza ettiğini söylerken diğer bir deyişle, “Başkan Obama önemi göz ardı GSYİH tükenir ve akar sadece para politikası daha fazla bağlıdır, çünkü Büyük bir Depresyon” göreceğiz sadece bu değil çünkü“,” ama aynı zamanda.

Çok kredi Bernanke aslında hak nasıl olursa olsun, kesinlikle onun iş onun için biçilmiş kaftan ikinci dönem olacak. Bir başlık “Bernanke Sonraki Görevleri İlk Onun Felaketini Olacak,” kapsüllü. Bir noktada, Fed normal işleyişi için faiz oranlarını, geri kredi piyasaları yükseltmek ve para arzı milyar dolar yüzlerce kaldırmanız gerekir.

Ama bu kolay yapılır daha Eğer Fed hızlı bir şekilde çok sıkı disiplinli olan kurtarıcı rolünü geçer bu, kurtarma iptal ediliyor ve tekrar bir durgunluk ulus devrilme, aslında ekonomide canlanma başlamıştı sonra 1937 yılında yapılan hataları tekrarlamaktan riskleri şöyle dedi: “dir. Eğer Fed çok yavaş hareket ederse, 1970'lerde yaşamış ve başka bir kabarcık körüklüyor inatçı enflasyon tür riskler.”

Fikir bu, iyi ya da kötü, fiyat istikrarı tarafında hata, belki de ekonomik büyüme pahasına olacak. “Ben Bernanke başkanlığındaki Federal 2012 seçim görme içine tezgahları gibi rahatsız edici derecede sıkı bir politika takip edecektir. Bir ekonomist Bernanke'nin tüm kariyeri boyunca düşük enflasyon için bir taahhüt benimsenen vardır” savundu. Bu arada, piyasalar iyimserlik duygusu durgunluk hızlı bir çıkış hakkında hawkishness ve dolayısıyla iletti Bernanke, kendini, ancak en az 2010 yılına kadar hızı artışı beklentisi yok.

Ne Dolar için bu demek oluyor? Tam olarak söylemek imkansız, ve büyük ölçüde Bernanke ustaca gibi dağıtmış gibi geçen yılın kolay para politikası gevşeyebilir bağlıdır.Ve tabii ki, Bernanke bile çözmek için güçsüz olacağını Doların üzerinde bir çalışma neden güven kaybına ABD Ulusal borç wild card, ve potansiyel var.

İlginizi Çekebilir: