Dolar Aşağı, Altın Yukarı

(Aşağı Dolar, Başka her Şeyi) daha önceki bir mesaja yanlışlıkla bir uzantısı olarak, özellikle altın değer kazanması, Dolar karşısında vurgulamak için bu yazıyı kullanmak istiyorum. Kredi krizi sonrasında kısa bir düşüşün ardından Altın yukarı doğru yoluna devam etti. % 15 yıl takdir ve/ons yakın tarihinde sadece dördüncü kez 1000 dolar çatlak vardır.

Altın fiyatı arkasındaki genel faktörler bu yazı yakalanması için çok geniş ve çoktur. Buna ek olarak, bu faktörlerin çoğu (Dolar dahil) para ile ilgisi var, ve böylece burada çalışmayı adamış bir blogda fazla yer garanti değil. Aynı zamanda, komplo teorisyenleri, kıyamet belirleyicileri ve bazı ana akım ekonomistler bile uzun Altın Destek (aksi takdirde devalüasyon olarak anlaşılır) enflasyona karşı bir engel olarak savundular. Aslında, sadece altın hakkında şimdi gönderme kavramı son birkaç yıl içinde çok daha popüler hale geldi, uzmanların neredeyse sadece Doları düşüş açısından geçerli takdir görmeye geldiği nokta olduğundan eminim.

Altın fiyatları düşüşte olması gerektiğini daha geleneksel faktörler nedeniyle çok var – diğer mal fiyatları etkileyen aynı olanları göstermektedir. Olmayan (yani takı, endüstri) spekülatif talep ekonomik krizin bir sonucu olarak düşük kalmaya devam ediyor. Konu açılmışken; şimdi kurtarma bazı kanıtlar olsa da, fiyatlar balon dönüş desteklemek için yeterli hiçbir yerde yakın sağlam. Buna ek olarak, (IMF) Uluslararası Para Fonu (IMF) sadece altın rezervlerinin büyük bir satış, dünyanın yıllık altın üretiminin %15 eşdeğer onayladı.

Henüz altın fiyatı istikrarlı değil, ama olumlu hareketli olmaya devam ediyor. Analistlere göre, bu dünyanın rezerv para birimi olarak Doların varlığı hakkında endişe artan bir anlamda çünkü. Piyasalar hakkında yorum Euro Pacific Capital Peter Schiff, coşkulu bir kaynak, altın fiyatı ons başına $5,000 için skyrocket olacağına inanıyor. “Schiff tahmin ABD doları 1970'lerde altın yükselişi için yolu açan 1960'ların büyük harcama programlarına karşılaştırır Obama yönetimi, büyük açık ve pervasız politikalarının ağırlığı altında çöker onun görüşüne dayanmaktadır.”

Diğer analistler, bir adım daha ileri (Euro, Yen, Sterlin, Yuan, vb Dolar olarak benzer temel kusurları boğulmuş olan) alternatif rezerv para sıkıntısı altın Doların yerine en iyi aday yapar " diyerek Schiff görünüm alır. Bazı insanlar tüm fiat para sisteminin çöküşü, altın etrafında takas sistemi olmanın sonucu olan aşırı görüşe sahip bile. Her halükarda, insanlar ABD doları gücüne inanmıyor yatırımcılar, tüccarlar ve en troublingly, yabancı hükümetler, giderek artan sayıda anlamına gelir sinir ediyor: “analistler uyarıyorlar. Korku insanların altın satın al.”

Altın her şey aynı nedenle takdir diğer taraftan, makul görünüyor. Bu anlamda, yükselen altın fiyatları pek dikkat çekicidir. Gümüş ve platin, örneğin, yaklaşık %50 yıl sonra, aynı şekilde zayıf temelleri rağmen arttı. Eski büyük ölçüde düşük faiz oranları ve artan risk iştahı gibi kısa dönemli faktörlerin bir fonksiyonu olduğu için çok yakından altın yükselişi ile Doların düşüş bağlayan bir tehlike var. “Faiz oranları uzun bir süre için sabit olabilir Fed teyit ile, doların sarı metale iyilik olabilecek yüksek getirili para birimleri, lehine terk edilmesine devam edebilir.”

Bütçe açığı, parasal genişleme, para basma konusunda uyarılacak ya da kızgın olmak için bir nedeni var, ve sürdürülemez borç, enflasyon beklemeye alıyor bu fikri desteklemek için çok az şey var. Aslında, her ikisi de Hazine Bonosu ve Menkul Kıymetler enflasyona göre enflasyon yatırımcıların aklındaki en son şey. Buna ek olarak, altın kavramsal bir yedek emtia temsil ederken, çok pratik değil. (Özellikle diğer ürünleri ile karşılaştırıldığında) çok küçük yarar ve kaynağı kolayca üreticileri ve merkez bankaları tarafından manipüle edilebilir. Bir analist açıklar, “oldukça titrek bir rezerv para birimi Bile altın daha iyidir. Altın ABD Hazine Menkul Kıymetler, depolama ve sigorta pahalı, daha az sıvı ve fiyatı hepsinden daha tehlikelidir.”

Hala, algı finans piyasalarında gerçek. Eğer yatırımcılar zayıf Dolar ve güçlü bir Altın arasında bir bağlantı görmek istiyorsanız, sadece bir icat edecekler. Ama eğer Fed Dolar stabilize faiz oranları ve/veya yükseltirse, altın fiyatları davayı takip etmek için bekleyebilirsiniz. Eğer bu olursa, Dolar güven geri yüklendiğini ima etmez. Bunun yerine, sadece yatırımcıların Altın yatırım yapmak gerek artık Dolarlık yatırım daha yüksek bir getiri cinsinden varlık ve hiçbir hak edebileceğini ima eder.

İlginizi Çekebilir: