Baskı Altında Her Cephede dolar

Döviz pazar içinde-ABD Ulusal Borç faktör: X bir başvuru ile yeni bir post sonucuna vardım. Aslında, kabaran borç belki de en çok dikkat çeken biri olsa da, Dolar üzerinde aşağı yönlü baskı uygulayarak, çeşitli faktörlerden sadece biridir, ve muhtemelen dünyanın rezerv para birimi olarak Doların uzun vadede kalıcılığı için en zararlı tehdit oluşturuyor.

Federal hükümet borçlarının şu anda, eminim ne kadar büyük ve tahmin etmek daha da zor söylemek zor. 11.4 Trilyon dolar civarında olan üstün (Hazine senetleri) brüt borç bakarak başlayabiliriz. Bunun yarısını devlet içi borç teşkil ettiğinden, dış taraflara borçların muhtemelen 6 Trilyon dolar. İleriye dönük olarak, bu arada, son hükümet projeksiyonlar önümüzdeki 10 yılda 9 trilyon dolarlık bir artış gösteriyor, 2020 yılında bir kuyruklu 20 Trilyon dokunuyor. Mutlak anlamda (GSYİH yüzdesi olarak) reel olarak, İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük artış olacağını ise önceki bütün rekorları paramparça olur.


-Uzun vadede, ulusal borç büyüme bebek boomer emeklilik hakkı harcamalarında patlamaya yol açan yıkıcı olması, öngörülmektedir. Sistemde ortaya çıkan gerilim değişiklikleri Olmadan Hükümet Hesap verebilirlik Ofisi: “şöyle özetledi, Sosyal Güvenlik, Medicare için harcıyor, ve Medicaid kalıcı olarak ve önemli ölçüde Hükümetin bütçe açığı ve borç artışı, sonunda yenilenen mali ve ekonomik istikrarsızlığa yol açardı.”

Basitlik aşkına, bütçe açığı ve ulusal borç genişleme siyaseti bir kenara bırakalım ve Dolar için etkileri odaklanın. Berkshire Hathaway Inc gibi “büyük yatırımcılar. Başkanı Warren Buffett ve tahvil yatırım şirketi Pimco, hükümetin mali ve parasal teşvik programları önümüzdeki yıllarda enflasyonu körüklüyor ve dolar darbe olabilir korkusu.” Açık büfe prognoz hükümetin vergileri artırması çok çekingen olacağını inançlarına dayanıyor ve yeni Hazine tahvilini büyüme yatırımcı satın alma kapasitelerini geride bırakacak. Diğer bir deyişle, Merkez Bankaları, ABD Hazine holding bağlı kalır (şüpheli) varsayım yapsak bile, mali/ihtiyaçlarını yeni borcun bir kısmını daha emmek için kolektif yeteneklerini sınırlamak.

Sonuç açık Büfe, tahmin eder, enflasyona göre hesaplanmış bir siyasi tercih olacaktır: “Yasa doğru ya da vergileri artırmak ya da harcamaları kesme yeniden seçilmeleri tehdit edecek algılayacaktır. Bu kaderi önlemek için, hiçbir zaman oyları kayda gerektirir ve herhangi bir seçilmiş resmi alır belirli bir eylem isnat edilemeyen yüksek enflasyon oranları, tercih edebilirler.” Eğer bu (potansiyel) enflasyon yüksek faiz oranları ile birlikte değilse, BİZE yatırımlar ve uzantısı, Dolar faiz verir aşındırmak olacaktır.

İronik olarak, Dolar (ve en önemlisi, faiz oranları) enflasyon çok düşük olduğu için kısa vadede aşağı tahrik ediliyor. Aslında, Dolar şimdi ödünç, fel 16 yıldır ilk kez gelen Japon oranından daha aşağıda Dolar LİBOR oranı bu yana dünyanın en ucuz para birimi. Merkez bankaları düşük fiyatlar ve ucuz finansman ile ekonomilerini sular altında küresel mali piyasalar şimdi nasıl altını likidite, özellikle dolar içinde yüzüyor, aylık dolar Libor üç “tarihi kayması ve düşmesi.”

Dolar bu karamsarlık bir alternatif arayışına eşliğinde, eli bugüne kadar boş geliyor tüm taraflar ile olmuştur. Euro mantıklı bir seçim olur, ama montaj ekonomik ve siyasi sorunları belirsizlik yüksek düzeyde eşit. Ciddi bir rezerv para birimi olarak kabul edilmesi için Çin Yuan da önerilmiştir, ama sermaye piyasaları ve ekonomisi çok donuk kalır. Son olasılık çok yıllık bir istikrar ve şeffaf sermaye piyasaları ile karakterize Yen var. Yen ciddi bir aday olduğu için ne yazık ki, Japon ekonomisi için hem çok küçük ve çok zayıf. Ulusal borç zaten 170% aşan bir söz değil GSYİH ve başgösteren hakları krizini Amerika'nın karşılaştırıldığında hafif görünmesini sağlayacaktır.

Yatırımcılar Dolar ile en azından şimdilik kendini beğenmiş gibi kısa görünüyor. Aslında, faiz oranlarının yükselmesi ulusal borç artan endişe yatırımcılar için hem vadeli ve Doların üzerinde vadeli baskıların uzun, daha pahalı kısa yapma, ve daha yüksek bir risk sunarak kısa ayarlanan dönüş hafifletmek olacaktır. Ama, bu ekonomik baskılar yeni bir grup oluşturun ve BİZE nominal olarak sadece itici yatırımlar yapabilir. Bir kaybetmek gibi para kaybetmek geliyor.

İlginizi Çekebilir: