Müdahale İsviçre Ulusal Bankası Yeniler Tehdit

Döviz pazar, 1994 yılından bu yana ilk kez müdahale edeceğini (SNB) İsviçre Ulusal Bankası 12 Mart oln açıkladığında, Frangı hemen seçin para birimleri karşısında %5 düştü. O zamandan beri, büyük ölçüde para birimi euro CHF1 düştü sonra döviz piyasası dolaştı...kayıp bazı pençeli arka, dövize muhtemel bir müdahale hakkında iki yuvarlak söz: “Spekülasyonlara sebep oldu.SNB, Euro karşısında İsviçre Frangı satış başladığında 12 Mart 5031 bu yana görülen en düşük seviye.”

Merkez Bankası, sihirli bir eşik gibi seçilmiş olup olmadığı belli değildi, açık pazarda Frank satışı tetikleyecek yukarıdaki Frangı tarafından bir artış. Hafta başında bir analist, iddia, “neredeyse ön müdahale seviyelerinde euro/Frangı döviz kuru İle euro CHF1 üstünde bir seviye atladı.52 CHF1 Mart ayında SNB müdahalesi sonrasında.4843 ilanından önce – sahne ya da koymak ya da sus SNB için ayarlanır.”

Bu Frangı basılı tutun için kampanya hala geçerli, ve yakında yeni bir döneme girecek o kadar emin, hem SNB Başkanının yanı sıra Yönetim Kurulu üyesi de dün açıkladı. Bugüne kadar, Bankanın parasal genişleme çeşitli formlarda para birimi deflate için, hem doğrudan döviz işlemleri ve tahvil satın alma yoluyla güvendi. Bu parasal genişleme hedefi avcılık sadece Frangı deflate için; nihai hedefi deflasyon önlemek için. Banka zaten sıfıra yakın olan gösterge faiz oranını düşürdü, para birimi oldu/manipüle ettiğini verilen birkaç diğer seçenekler biridir. Başkanı Jean-Pierre Roth, “deflasyon riskleri para politikası anlayışımız içinde görünür olarak çevre iyileştirmez kadar uzun ve uzun, bu sigorta strateji için kararlı olacağız.” dedi.

Ekonomik durgunluk beklemeye alır gibi, İsviçre ekonomisinin 2009 yılında %3 Sözleşme, ancak 2010 yılında büyümeye tahmin edilmektedir. Tüketici kredisi 2003 yılından bu yana en düşük seviyesine düştü. Bu arada enflasyon %0,5 olarak tahmin edilmektedir; deflasyon, başka bir deyişle. Motivasyon kendi ekonomiyi canlandırmak için değil, ama yalnızca parasal istikrarı artırmak için hala, İsviçre korur. Ulusal Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Thomas Jordan, “bu müdahaleler-komşu politikası, yerli ihracatçılar için durumu iyileştirmek için bir ülkenin para birimini zayıflatmak için bir strateji senin bir dilenci ile bir ilgisi yok yineledi.”

Forex müdahale genellikle başarısızlığa mahkum olduğunu düşünürsek, SNB şans ve geliştirilmiş temelleri bir arada Frangı tutmak için güvenmek gerekir. Müdahale sonraki turda dün açıklandığında yatırımcıların büyük ölçüde haber silkti böylelikle, Frangı, Euro karşısında mütevazı bir .75% oranında düştü. Riskten kaçınma neyse ki, yatırımcıların bir pikap ile çakıştı müdahale için ilk rehin ve düşüş. Bu daha önce bir çok teklifine kadar olan İsviçre Frangı, “güvenli bölge” para talebi düşürdü. Borsa ralli devam ettiği sürece, yatırımcılar için daha yüksek getirili para birimlerine ve Frangı güvenli olmalı “bağlı kalacak.”

İlginizi Çekebilir: