Döviz pazar Merkez Bankaları odaklanın

Geçen yıl giderek son birkaç aydır ve dünya çapında Merkez Bankalarının döviz piyasalarında merkezinde sahne almış. Para birimi savaş ve döviz müdahaleleri sonucu Voleybolu ateşleme önce geldi. Parasal genişleme önlemlerinin parasal sıkılaştırma beklentisi ve gevşemeden sonra geldi. Zaten onları meşgul tutmak için yeterli değilse, Merkez Bankaları mali piyasaların düzenlenmesi ve ekonomik politika hazırlanması daha önemli roller üstlenmek zorunda kalmıştır. Çok ile yapmak için, belki de Avrupa Merkez Bankası Başkanı Jean-Claude Trichet, baş, bu yılın sonunda görevi bırakacak olmasına şaşmamalı.


Para birimi savaşları yatışmış olabilir, ama sona erdi etmediler. Her iki eşli ve ticaret ağırlıklı olarak, Dolar hızla azalıyor. Sonuç olarak, gelişmekte olan piyasa Merkez Bankaları hala hızlı değer kazanması kendi para birimleri korumak için ellerinden geleni yapıyorlar. Önceki mesajlarda yazdığım gibi, çoğu Latin Amerika ve Asya Merkez Bankaları zaten hedeflenen stratejilerini açıkladı, ve birçok döviz piyasalarında günlük olarak müdahale var. Eğer Japon Yeni takdir etmeye devam ederse, (belki de G7 destekli) Japonya Merkez Bankası hızlı bir şekilde geri sıçrama olacağından emin olabilirsin.

G4 uyguladığı parasal genişleme programları çekilir kadar para savaşları devam etmek için bekleyebilirsiniz. Fed 600 Milyar dolarlık Hazine tahvil satın alma programı resmi olarak Haziran ayında biter, nokta bilanço olacak yakın 3 Trilyon $olan. Avrupa Merkez Bankası, Avro bölgesi ekonomisine nakit eşit derecede büyük bir parça enjekte etti. Japonya Merkez Bankası aslında deprem kaynaklı felaketler sonucunda programı yükseltmekte süre sonra %5 aşabilir enflasyon rağmen, İngiltere Merkez Bankası SO varlıkların önbelleğinde satmak için oy değil. Bu yüksek enflasyon kendini gösterir olup olmadığını, yatırımcıların yeni rekor altın fiyatı teklif ederek hoşnutsuzluk olduklarının işaretini verdiler.


Sonra müstakbel oranı zamları, dünya çapında basamaklı. Geçen hafta, Avrupa Merkez Bankası (piyasa fiyatları neredeyse toplam olsa) zam oranları G4 birinci oldu. Avustralya Merkez Bankası, ancak zam oranları binbaşı oldu. 2009 Ekim ayından bu yana 175 baz puan kriter yükseltti; 4.75% nakit oranı kolayca sanayileşmiş dünyada en yüksek olduğu. Kanada Merkez Bankası, Haziran 2010'da yürüyüş başladı, ama %1 Eylül'den itibaren bekle kriter korumuştur. Yeni Zelanda Merkez Bankası rekor düşük 2.5% ciddi depremler ve ekonomik zayıflığın bir sonucu olarak kriter indirdi.

Tüm Merkez Bankaları (yürüyüş düşük kademeli bir hızla önümüzdeki birkaç yıl içinde devam etmek ya da başlamak) için ileriye dönük olarak, beklentileri vardır. Eğer tahminler doğru çıkarsa, ABD Federal Fon Oranı 0,5'i 2012 yılının başlarında, İsviçre ile bağlı ve sadece Japonya'nın önde duracak. İNGİLTERE'DE Oranı Euro ve Kanada kriterler %2 daha yakın olacak biraz %1 üzerinde durmak olacaktır. RBA nakit oranı %5 olmalıdır. Gelişmekte olan pazarlarda düşük muhtemelen (Rusya, Brezilya, Çin, Hindistan) dört BRİC ülkeleri de sıkma döngüleri içine olması gerektiği gibi, hatta daha yüksek olacaktır.


Bir yandan, oran zamları hızı beklenenden daha yavaş olacak inanmak için nedenlerimiz var. Ekonomik büyüme sanayileşmiş dünyada ılık kalır, ve Merkez Bankaları erken oran zamları ile ekonomilerini korkutabilir konuda dikkatli. Ayrıca, Fed gözlemcileri sonuçta hiçbir neden 2010 yılında aşırı heyecan kısa bir müddet sonucunda bir ders olabilir. Ekonomist rapor olduğunu, “Piyasalar alışkanlıkla Şahinler için çok fazla ağırlık atamak, ancak. Fed gerçek güç liderlerine aittir...şu Anda enflasyon oranı artışı bu yıl olası değildir anlamına gelir endişe işsizlik konusunda iyimser olduklarını.” (Kasten tarafından ECB hayal kırıklığına yatırımcılar bile son faiz artışı ile birlikte yaptığı basın açıklamasında yumuşak bir tutum benimser.

Tahmini enflasyon piyasalar’ Sicili zayıf öte yandan, Banka tarafından Uluslararası ödemeler (BIS) için yayınlanan bir kağıt gösterdi. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, yönünü aniden değiştiğinde, enflasyonda genel eğilim, ama hafife yansıtmak eğilimindedir. (Bu varlık fiyat verir aşırı sapmaları kötü finansal modeller olarak yansıtılır sayede “şişman kuyruk” sorun, belki de benzer. Enflasyon muhtemelen beklenenden çok daha yüksek olacaktır, ve Merkez Bankaları düşük hızlı yürüyüş telafi etmek zorunda kalacak eğer mevcut ekonomik ortam uygularsanız, bunu gösteriyor.
Son olarak, ekonomik politika olarak yeni görevlerinde, Merkez Bankaları giderek macroprudential politika başlattık. Ekonomist olan, “gelişmekte olan ekonomilerde, Merkez bankaları ve düzenleyiciler zaten emlak fiyatları ve sermaye girişlerinin soğutmak için önlemler bir dizi empoze raporları.” Şef amaçları, dolaylı olarak enflasyonu düşürme çünkü bu önlemler izlemeye değer. Eğer başarılı olurlarsa, faiz artırımı için ihtiyaç sınırı ve para birimleri üzerinde yukarı yönlü baskıyı azaltacaktır.

Kısacası, döviz kurları dikte Merkez Bankaları gelişmiş yeteneği göz önüne alındığında, uzun vadeli bakış ile tüccarlar stratejilerini buna göre ayarlamak gerekebilir. Bu da demek oluyor ki yanı sıra, ne zaman ve ne kadar – ama aynı zamanda diğer araçlar gibi belli bir bilanço genişlemesi, döviz kuru, varlık fiyat balonları soğutmak için çabaları ve kasıtlı manipülasyon olarak kullanımını izleme faiz oranlarını yükseltmek için beklenen bilerek değil.

İlginizi Çekebilir: