Asya Para birimleri Üçüncü Düz Ay için Miting

Son Reuters ankete göre, yatırımcıların gelişmekte olan piyasa Asya para birimleri, Tayvan doları, rupiah, Singapur doları, Malezya ringgiti ve Filipin pezosu, Güney Kore wonu ve Hint rupisi de dahil olmak üzere giderek daha iyimser değil. Tayland Bahtı hiç anket kapsamında değildi, ama son birkaç ay içinde güçlü performansını göz önüne alındığında, grup eklemek için güvenli görünüyor.

Güvenindeki bu artış, biraz sıradan, 10 en aktif bölgesel para birimlerini izleyen Bloomberg-JPMorgan Asya Dolar Endeksi, bu yana“,” şimdi aşağıdaki [Bakınız tablo] neredeyse üç ay üst üste yükseldi. Son beş dokundu Tayvan Doları ve Güney Kore wonu, önde ay ve yedi ayın en yüksek seviyesine, sırasıyla. “Kore para birimi olup yılın en düşük seviyesi olan 11 kazanarak bu yana yüzde 28 yükseldi.45 Mart ayında.”

Yatırımcılar şimdi geri Asya'ya hızlı bir klip de para yağıyor. “Asya eski Japonya 20 Mayıs sona eren haftada alınan MİLYON 933$, gelişmekte olan piyasa hisse senedi fonları arasında en çok, bu yıl için 6,9 milyar $toplam getirerek.” Çin hisse senetleri, 2009 yılı başından bu yana %45'i kadar iken bu arada, bölgesel hisse senetleri “The MSCI Asya Pasifik Endeksi bu çeyrekte yüzde 22 tırmandı”.

Ama belirsiz – şüpheli daha iyi bir kelime – bu ralli ekonomik temeller tarafından desteklenen olup olmadığını. Gelişmiş duyguları gelişmekte olan piyasalar için akar büyük bir canlanma, zayıf kalır, temel veri, ne olursa olsun yol açmıştır, şöyle konuştu: “bir yorumcu bu çelişki özetlenmiştir. Yatırımcılar dolar riskli pazarlar, riskli paralar olacak.”

Bu verilerin biraz detaya bakalım. Çin ihracatının %15 Nisan'da düştü. Japon ekonomisi Son çeyrekte %15 küçüldü. Singapur'un ihracatı yıllık bazda %20 düşüş. Güney Kore ekonomisi %2 oranında bu yıl düşmesi bekleniyor. Tayland Merkez Bankası sadece inanılmaz bir %1 için gösterge faiz oranını. İşin tek güzel tarafı ekonomik olarak Çin ve sağlıklı bir cari hesap fazlası ile ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi hem de yararına olan Tayvan, vardır. Gelişmekte olan Asya ekonomilerinin dünya ekonomisi Uluslararası Para Fonu (IMF) göre, yüzde 1,3 sözleşmeler” olarak bile 2009 yılında yüzde 4,8 büyüyecek gibi “her şey görelidir, sanırım.

Miting temelleri kaynaklanmıyor kavramı ekonomik toparlanma paranın değer kazanması karşısında çok daha zor olacağını açıkça farkında olan bölgenin Merkez Bankaları tarafından da paylaşılmaktadır. Bir analist, “küresel ekonomik iyileşme işaretleri daha inandırıcı olmak Kadar, merkez bankalarının Olası önemli para birimi takdir tahammül savunuyor.” Güney Kore, Tayvan ve Endonezya Merkez Bankaları zaten (Forexblog bir yazı geçen hafta açıklanan) Malezya ve Singapur da istikrar adına müdahale ederken aktif olarak aşağı paralarını tutmak için müdahale var.

Sonuç olarak, bu miting yakında buhar kaybetmeye başlayabilir. Bir analist, “bölgesel para ‘düzeltme’ son kazançlar aşağıdaki ‘uygun’” dedi. Başka bir miting “abartılı” olduğunu söyledi. Yine de, Merkez Bankaları ve ekonomik veri sermaye akışı ile karşılaştırılamaz ve ödül/risk analizi. Kısacası, bu para (ve diğer yatırımlar) risk aç bu sürece alıcı bulmaya devam edeceksiniz. Yabancı Asya Pasifik döviz hacmi 10'u ilk çeyrekte artabilir olan “-Citigroup,” boğa olduğunu. Firmanın bir temsilcisi Fon Yöneticileri hala çok ve çok miktarlarda alım devam edecek para üzerinde oturuyor ‘ilan etti.

İlginizi Çekebilir: