Dolar Ralli ne zaman bitecek?

Bu noktada, devam eden Dolar Rallisi ABD ekonomik gücü daha teknik faktörler nedeniyle daha fazla olduğu herkes için açık olmalıdır. Kısacası, Dolar riskten kaçınma, gelişmekte olan piyasalardan sermaye kaçışı iç içe eğilimleri, küresel ekonomik belirsizlik dönemlerinde yatırım için güvenli bir sığınak olmadığını carry trade pozisyonları ve algı gevşemeden yararlanma.

Sonunda bir sonu Dolar ralli eğer bu gerçekten durumda ise, gerekmez mi? Ekonomik temellere dayanan, cevap kocaman bir Evet ‘olur.’ Ticaret ve kamu harcamaları ikiz açıkları kredi krizinin bir sonucu olarak azaltmak için olası değildir. Aslında, taze hükümet harcamaları, aniden güçlü Dolar tarafından işlenmiş ihracattaki düşüş ile birlikte, içinde trilyonlarca dolar muhtemelen bu çift eğilimlerini arttıracaktır. Neredeyse her orana göre, ABD ekonomisi üzerinde tehlikeli kaldıraçlı kalır. Ucuz kredi, ev borcu, hükümetin borçların yarattığı ve finans sektörü gibi toplam borcu BİZE borcu GSYİH 350 okkalı bir %olarak tahmin ediliyor son birkaç yıl içinde patladı. Bu borç finanse etmek için devam etmek için eğim kaynaklar bırak, onlar Çin ve Ortadoğu ihracatta bir düşüş, petrol, sırasıyla fiyatlarındaki düşüş, getirdiği iç ekonomik krizler göz önüne alındığında, pek mümkün görünmüyor. İsteyen Alfa raporları:

Çin son zamanlarda önemli ölçüde faiz oranlarını düşürdü, büyük bir iç destek paketleri başlamış ve paraları değer kaybetmeye denedi bile. Daha ileri giderek ABD varlıkları için çok daha düşük bir iştah kavramanız gerekir.

İlginizi Çekebilir: