Taşımak Ticaret hakkında Avustralya Zamları Oranları; Nasıl?

Son mesaj takip, taşımak ticaret uzun tarafı - özellikle Avustralya Doları hakkında yazmak için bu yazıya kullanmak istiyorum. BIS Uluslararası ödemeler Bankası son raporunda gözlenen, “hem amortismanlar ve ters kendi kısa vadeli faiz oranı farklılıkları rolü zamanla büyüdü.” Avustralya'da gösterge faiz oranı şu anda %4 olan ve (Japonya dahil) her sanayileşmiş ülkede faiz oranları %0'a yakın olduğunu düşünürsek, kurmak zor değil.

Bu ayın başlarında, (RBA) Avustralya Merkez Bankası 25 oranında sıkma başlamasından bu yana dördüncü kez için kriter yükseltti. Trend ve önümüzdeki yıl hedef enflasyon yakın yakın olması muhtemel büyüme, faiz oranları ortalama daha yakın olmak için uygun olduğunu kurulu hakimler bu “eşlik eden basın açıklamasında, RBA belirtti. Bugün alınan karar bu süreci daha ileri bir adımdır. Yatırımcılar hamleyi bekliyordu çünkü Avustralya Doları zar zor toplam nakit. Büyük soru, ve hala, yakında oraya nasıl RBA oranı zamları nihai ölçüde ve.

RBA Glen Stevens, Vali, hala düşük puan 50 ila 100 baz puan veya yüzde normalin altında olduğunu “belirtti kendisi vardır.” RBA 4.5 %5 durdurmadan önce düşük zam olacak Eğer matematik yaparsanız, anlamına gelir. Diğer boğa analistler, Avustralya hızı artışı uzun vadeli ortalamasına yakın olduğundan %5-6 daha gerçekçi bir beklenti olduğunu düşünüyorum.

Kriter bu noktaya ne zaman olarak, orası bilinmez. İleriye dönük olarak, analistler %40 oranı Nisan ayında bir zam liklihood olduğunu. Bir analist, " dedi, “eğer kafama bir silah koyarsanız artık gerçekten bir çizgi-top çağırın; bu, Bu . . . RBA yine 25 baz puan Nisan ayında zam olacağını tahmin ediyorum.” RBA tekrar Mayıs ayına kadar zam olmayacak hala çoğu düşünüyorum. Başka bir analist ekledi, “herhangi bir aciliyet gösteren değiller. Yine birkaç ay sonra gidecekler düşünüyoruz. Üç ay olabilir, iki de olabilir, resmi Görüşümüz iki, bu enflasyon rakamları nasıl bağlı olabilir.” Birincisi zamanlaması bağlıdır çünkü zammı (bir sonraki bir sonraki bir sonraki gerçekleşecek proje için çok erken.

Bu noktada, en Avustralya ekonomik veriler sürekli doğru yönde bir trend. “Avustralya ekonomisi yeni bir yükseliş başlıyor...İşsizlik %5.3 Ocak ayında düştü, şimdiye kadar tam istihdam ekonomi için kabul seviyesinden değil...madencilik sektöründe inşaat sektöründe Bir canlanma ve yatırım savurganlık geri tarihi ortalamasına 2010 yılı sonuna kadar ekonomideki büyümenin sağlanması bekleniyor. RBA enflasyonun %2 %-3 hedef bandı içinde kalmasını beklediğini belirtti.” Çok derine diğer numaralardan herhangi bir delme olmadan, Avustralya ekonomik iyileşme RBA daha düşük zamları eğer zaman sadece bir soru değil olduğu görüşünü güçlendiren bir gerçek olduğunu şüphe etmek için çok az neden var.

Aslında, Avustralya Doları çevreleyen resim Japon yeninin neredeyse bir ayna görüntüsü vardır. Yen carry trade ne olursa olsun düşmek mukadder görünüyor olsa da, Avustralya Doları düşmeye yazgılı görünüyor. Japonya'da daha fazla parasal genişleme Yen fonlama para birimi olarak ikinci bir yaşam şansı olurken, Avustralya'da daha yüksek oranlarda bir kez daha popüler uzun bir para birimi olacak. Kısacası, “güçlü kalma olasılığı emtia fiyatları ve daha fazla ABD doları karşısında Avustralya Doları ihlal parite önce zaman onun sadece bir konuda genişletmek için muhtemelen Avustralya ve ABD faiz oranları arasındaki fark İle.”

Aslında, Avustralya Doları sadece bu Aussie gücü ile olduğu gibi Yunan borç krizi ve Euro sorunlarına kadar nedeniyle Euro karşısında yüksek 13 yıl dokundu. Bu arada, Avustralya Doları, ABD Doları karşısında zikzak çizerek ve risk beklentilerde bir düzelme sonrasında yükselen bir trend içinde. Bu ivmeyi devam ettirip olup olmadığını büyük ölçüde RBA gelecek ay düşük zamları bağlıdır.

 

İlginizi Çekebilir: