ABD Ulusal Borç ve ABD Doları

Kötümserler BİZE kabaran Ulusal Borç için Dolar Bir gün çökecek bir göstergesi olarak seviyorum. Ve henüz, ABD Doları çöküşü çekinmedi sadece , ama aslında kayda rağmen sabitlendi-bütçe açıkları ayarı. Bu nedenle, bu borç döviz piyasası ile ilgili olarak, önemli bile merak etmek kolay değil.

Bu soruyu cevaplamak için çalışırken, genel olarak yatırımcıların çok yıllık bütçe açıkları ve hakkında şimdiye kadar ulusal borç artırarak bakımı olup olmadığını sorarak başlamak mantıklı. Değil mi o kadar rutin bir muayene önerir. Hazine Tahvil Getirileri yavaş yavaş son 30 yılda düşüyor. Aslında, bu sonbaharda son iki yılda hızlandırılmış, ABD Hazine Verimleri 2009 yılında en düşük dokundu, ve şu anda o seviyelere yakın asılı olan bir nokta vardır. Bugün itibariyle 10 yıllık Hazine oranı şaşırtıcı derecede küçük 2,7% ' dir.

Hazine oranlarındaki bu en son damla federal hükümetin kredi, ilk kredi krizi ile AB borç krizi ile ikinci doğurduğu ve riskten kaçınma ama yerine bir artışa bağlı olduğunu elbette herkes biliyor. Federal Rezerv Bankası ve diğer Merkez Bankaları da kredi bazı almak, multi-milyar Dolarlık alım için teşekkürler. ABD Hazine kağıtlarını dünyada en güvenli yatırım olduğunu ve ABD hükümeti tarafından bir varsayılan beklenmedik bir sonuç olarak görülüyor yine de ima ediliyor. Böylece, yatırımcılar ABD'ye borç verme için yetersiz geri kabul ediyorsunuz.

Talep yeni borç kaydı verilmesi rağmen güçlü kalırken, talep yapısı köklü bir değişime uğramıştır. Az 20 yıl önce, Hazine Bonosu (~85%) ezici çoğunluğu yerli yatırımcılar tarafından yapıldı. 2010 yılında bu oran yaklaşık yarısı düşmüştü. BİZE borcun büyük bireysel sahipleri artık kurumsal yatırımcılar Çin, Japonya, ama Merkez Bankaları, özellikle, Petrol İhraç eden ülkeler biziz. Nedeniyle parasal genişleme politikasını sürekli genişleme için, Federal Rezerv Bankası da ABD Hazine önemli bir alıcı haline gelmiştir.


Merkez Bankaları, özel yatırımcılara farklı hedefleri var bu yana genel piyasa duyarlılığı temsil etmese olarak bu alımları kapatmak için cazip. Önemli olan sonuçta, bu Merkez Bankaları ABD hükümetine geri ödemesi olmak değil, gerçek bir olasılık olduğunu düşündüm onlar borç verme devam edemezdi, değil. (PBOC) Çin Halk Bankası aslında döviz rezervlerini bir yeniden yapılanma kapsamında fırlattı 100 Milyar geçen yıl Hazine borç yaklaşık $bu noktayı açıklamak için, düşünün. Ancak, yine de bu var Milyar 840 elinde tutuyor. Buna karşılık, Japonya Merkez Bankası da benzer bir miktarı ile aynı dönemde rezervleri arttı.

BİZE borç durumu döviz piyasası’ değerlendirmesi için, bu izole etmek zordur. Dolar arasında nispeten istikrarlı bir Euro Rallisi ve ABD'de faiz oranlarının eş zamanlı sonbahar tarafından örnek olarak (vis-a-vis Euro) ve uzun vadeli ABD faiz oranları, bir ilişki gibi görünüyor. Dolardaki düşüş için bir açıklama, daha sonra, düşen faiz oranları cazip finansman carry trade stratejisi için bir para yapmış olabilir. Diğer yandan, bu yüzden satmak eşlik etmelidir kapalı ABD Hazine Bonosu ve yükselen verim yükselen Euro artan risk toleransı bir göstergesi olduğu için burada içsel bir çelişki gibi görünür olur. Gerçekte, Euro rose çabalarımız herhangi bir korelasyon muhtemelen şüpheli olduğu anlamına gelir köreltir olarak fiyatlar düştü.

Kısa vadede, BİZİ hızla artan borç döviz piyasalarına sıfır endişe olduğunu söylemek için bana ihtiyacın yok. Varsayılan olasılığını değerlendirmek de anlamlı bir girişim yapmak için yatırımcıların radar ekranlarında çok sayıda diğer konular. Bu tür endişeleri uzun vadede daha belirgin hale gelebilir, ama aptalca mevcut tahminler içine dahil etmek gibi görünüyor. Eğer Avro bölgesi borç krizi kendisi gidermek için olsa bile ve küresel ekonominin ABD borç varsayılan uzak bir olasılık daha somut ve acil özellikle de tek gerçek olmayacak bir çift dip durgunluk, bir kriz ya da bir gelişimi önlemek başardı. Kısacası, BİZE borç sorunu döviz piyasalar tarafından ciddi önem gerektirecek kadar ciddi hale gelmeden önce uzun yıllar olacak.

İlginizi Çekebilir: