Dünyanın Rezerv Para birimi olarak ABD dolarına bir son?

Güney Kore döviz rezervlerini çeşitlendirmek yapmayı planladığına dair söylentiler gittikçe. Eğer bu söylentiler karşılanır ise, dünyanın rezerv para birimi olarak doların rolü sayılı olabilir. USD değer kaybetmeye devam ederken, bu kadar çok (Asya) ülkelerin rezervleri dolar cinsinden yapmak. Yakında dolar kapalı büyük bir satış mı? Dolar dışında bir alternatif rezerv para birimi olarak kısa vadede, cevap hayır. EURO bir rezerv durumu hak iddia edebilir ancak diğer para birimi temsil eder. Gerçekte, Euro Bölgesi ekonomisi için kısa ve orta vadeli beklentileri büyük değildir, ve bölgenin nüfus artar aslında önce azaltabilir.

AB, bölgenin son derece düşük fiyatla ödünç para almaya izin vermesi için EURO rezerv para birimi olarak çalışması için daha fazla bir şey isterdim. Ancak ülke şu anda Euro - Dolar için para düzeltin. Bu ülke eninde sonunda döviz sepeti için yerli para biriminden peg, ancak alışverişi Euro USD onların çoğu bile lojistik olarak imkansız olabilir. Buna ek olarak, USD ve dünyanın en önemli para birimi olmaya devam edecektir. Takdirde, birçok döviz kurları ise özellikle dolar cinsinden belirtilir. ABD Sermaye Piyasası dünyadaki en likit ve güvenilir. Küresel emtia fiyatlar hep dolar cinsinden ve genellikle dolar ödenen, eğer Amerika Birleşik Devletleri bu işlem hiçbir ilgim ayılar bile var. Bazı analistler (RenMinBi) Çin Yuan bir gün önemli bir para birimi haline gelmiştir, özellikle de Çin ekonomisi büyümeye devam ederse tahmin ediyorlar. London Telegraph raporlar:

...euro hiç bir rezerv para birimi olarak doların eşit olacak. Çok uzun vadede, bu rol için en muhtemel aday ve aşmak dolar bile, renminbi var.

İlginizi Çekebilir: