Dolar hakkında Kayıtsız BİZE

Son zamanlarda Dolar ilgilenmez BİZE geldi. Eğer Maliye ve para politikası bakarsanız, aslında tutarlılık önemli ölçüde var. Her ikisi de güçlü bir para birimi için gerekli olan koşulları açıkça göz ardı yansıtır.

Bu saçma görünüyor, geç Doların inanılmaz bir performans vermiş olabilir. Sağlıklı dünyanın en büyük para birimlerinin neredeyse tamamı karşısında değer kazandı ve aynı zamanda ticaret ağırlıklı olarak daha değerlidir. Unutmayın, ancak, bu artış tamamen Avrupa'da (algılanan) kriz bir fonksiyonudur. Konuşuyor Dolar herhangi bir güç için değil, diğer para birimlerinde zayıflık. Aslında, yatırımcılar temellerini bakışlarını geri döndü, bu hafta başlarında (“ABD Doları Paradigma Kayması“) yazdığı gibi, Dolar çekti.

ABD bütçe açığı üst üste ikinci yıl için bir düşünülemez 1 Trilyon doları aşan ABD maliye politikası somun ve civata içine sondaj olmadan, düşünün. Ulusal artık borç GSYİH daha hızlı büyüyen ve bütçenin giderek artan bir pay alıcı hizmet vermektedir. Endişeleri başgösteren ile bir çift dip durgunluk, bu arada, vergi gelirleri muhtemelen durgun, harcama ne olursa olsun olacak. Kısacası, ABD bütçe açıklarının yakın gelecek için hayatın bir gerçeği olmaya devam edecek.

Para Politikası eşit bir felaket. Fed faiz oranlarını düşük tutarak ekonomik iyileşme Teşvik ve işgal öncesi. Hortumlandığını olacak o zaman 2 Trilyon yeni dolar-basılmış para hala sistem üzerinden akıyor ve belirsiz. Valiler Fed gemide birkaç enflasyon bir Şahin vardır, ama para politikası kısa vadeli bir etki yaratmak için güç eksikliği.

Ekonomist Uluslararası ödemeler Bankası (BIS), G20 ve bir çift, diğerleri arasında, tüm sesi alarm zilleri var, aptalca ve sürdürülemez bu tür politikalar arıyor. BIS göre, “faiz oranlarını düşük Tutmak çok zaman büyüyor eden düşük bir maliyetle geliyor. İnanılmaz derecede düşük fiyatlar, uzun süreli finansal risk değerlendirmesi bulut, verim ve gecikme bilanço ayarlamaları için bir arama neden bu deneyim bize öğretir.”

Kısacası, çok yıllık bütçe açıkları ve düşük fiyatlar, en iyi, en kötü ve felaket de inatçı olduğunu net bir görüş birliği yoktur. Döviz piyasası açısından önemli olan, kısa vadeli faiz oranları ve uzun dönemde önemli olan vadeli enflasyon. Dolar her iki konuda da olumsuz bir konumda bulunuyor. Faiz oranları şu anda dünyada %0 yakın en ucuz ve kolay para politikası ve yüksek kamu borcu yanlış vadede enflasyon olasılığını artırır.

Dolar sadece hükümet ve Merkez Bankası karar oluşturulması hiçbir rolü yoktur bu düşünce ışığında, tek mantıklı sonuç. Kredi krizi başladığından bu yana, bu BİZİM dökülür değil sermaye tanınan, güvenli bir lüks oldu. Eğer kriz geçtiği zaman, bu sermaye muhtemelen yatırımcılar temellerini dikkate almak zorunda olduğu gibi hareket edecektir.

İlginizi Çekebilir: