Euro 2009 Yüksekler inziva

Forex, zamanlama her şeydir. Eğer bir kaç hafta önce bu yazı yazılmış olsaydı, başlık Euro Yüksek 2009 Dokunur okuyun “olurdu. Belki bir hafta daha beklersem, okuma, “Euro 2009 Yüksek Yaklaşıyor olurdu.” Ama ne yazık ki, bugün Euro hakkında yazmak için seçtim ve seçtiğim başlık muhtemelen bu şartlar altında en uygunu.


Hisse senetleri Çarşamba günü döviz piyasalarında genellikle temkinli bir havaya rağmen öğleden sonraki seansta kayıplarını kesilmiş olarak 5 Ağustos'ta, “euro, dolar karşısında bu yıl en yüksek değerine ulaştı.” Analistler, piyasalarda temkinli kalmıştır işaret etmek dikkatli ve Euro son yerine, bir önceki en yüksek kırıp hafifletti. Teknik analistler ve bu daha sonra hızla gerilemeye yol açmıştır iddia var: “euro alım topraklarında ‘çift üst gösteren günlük momentum grafikleri ile artan bir kanalın tabanını test ediyor.’ ”

Bu kavram neyse, temelleri tartışmalı devam eden Euro takdir iyilik düşünüyor olabilir. “27 ülke, Avrupa Birliği ekonomisi 30 Haziran'da sona eren üç ayda yüzde 0,3 küçüldü, 1.2 oranında bir yıllık artış oranı için. Avro kullanan 16 ülkeyi 0,4 oranında ve ikinci çeyreğinde yüzde 0,1 oranında bir düşüş veya yıllık oranı kayıtlı.” Üretim 2008 seviyesinin altında kalırken, hafif daralma %2.5 GSYİH çöktüğünde ilk çeyreği, büyük bir gelişme gösterir.

“Fransa ve her hangi ikinci çeyrekte yüzde 0,3 büyüdü Almanya, güçlü performanslar güçlü okuma temel alındı, hükümet verileri gösterdi.” Bu ekonomik işi ağırdan içine konut baskını sonucunda kapatmış, İtalya ve İspanya'da daha fazla kasılmalar, dengelemek için yardımcı oluyor. Buna ek olarak, %7 oranında geçen ay büyüdü Almanya'da ihracat, ve “Yatırımcı duyarlılığı analistler Ağustos 2006 Nisan ayından bu yana en iyi seviyesine beklediğinden daha gelişmiş.” Toplu olarak, “dünyanın geri kalanı ile euro Bölgesi ticaret dengesi 4.6 milyar Euro 6.5 ($) Haziran ayında, aynı ay içinde, düz bir denge ile karşılaştırıldığında, geçen yıl,”

Hala, kötü haber ve yüzeyin altında/veya çatlaklar arayan kaşifler onları bulmakta hiç zorluk olacak. Genel olarak (ve çıkış Alman ihracatı aşağı yıldan yıla kalır. Buna ek olarak, hala AB bunalımlı, özellikle Batı Avrupa'da. “Zaten, avro bölgesinin işsizlik oranı yüzde 9,4 duruyor, 10 yılın en yüksek seviyesine, ve önümüzdeki üç aylık anemik büyüme slayt tutuklama için yeterli olmayacaktır. Bu da, tüketici güvenini aşağı sürükleyin veya Avrupa'da siyasi tepkilere bile, ekonomistler” dedi. Belki de en endişe verici olan, “avro bölgesinde tüketici fiyatları Temmuz ayında %0.6 düştü.” ‘Deflasyon ekonomi için çok kötü olurdu, avro bölgesi, yerleşmiş haline geliyor.’ ” İyi ki ECB daha düşük düşürmek için bazı oda kaldı.

İlginizi Çekebilir: