Japonya Araziler Bir Sonraki Yen Müdahalesi

Neredeyse bir ay (SAYAÇ) Japonya Bankası'nın döviz piyasalarında Japon Yeni adına müdahale geçti. Bir seansta, Yen içinde %3,5'lik bir sıçrama elde etmek için harcanan milyar 25.37 kayıt 2.1249 trilyon yen ($). GÜCENMEK tekrar...ve tekrar tekrar müdahale etmeden önce sadece bir zaman meselesi gibi o zamandan beri, Yen takdir etmiştir, ve şimdi görünüyor.

Dünyanın geri kalanından sert bir tepki olurdu bu müdahale öncesinde, Japonya'nın başlıca kaygısı oldu. Bir yandan, Japonya'nın korkuları para birimi Savaşı “çekici olduğunu suçlamalar tarafından doğrulandı.” Ayrıca müdahalesinin ve Çin Yuan takdir izin gözden geçirmeye neden olacak huysuzlandı kim BİZİ politikacılar, hafif bir azarlama aldı.

Diğerleri daha affedici olduğunu, ancak, Kore ve Çin müdahale için gerekli bir tepki olarak Japonya'nın eylemleri bahane sürece gidiyor. Tüm Japonya doğrudan bu iki ülke ile ihracat pazar payı için rekabet edildikten sonra nasıl aktif para birimlerini devalüe gibi oturup boş boş olabilir. Tamamen Japonya'yı “döviz pazar içinde geçerli dinamik ateşi”set düşünmedi gazetecilere tarafından kurtulmuş, ABD Hazine Bakanı Timothy Geithner izin Japonya.

(Aşağıdaki tabloyu yaratan) Deutsche Bank ekledi, “Japon politikacılar için diğer Asya ekonomi böyle kalıcı bir müdahale ile para birimlerini zayıflatmak için alırken görmek sinir bozucu olmalı. Belki de bardağı taşıran son damla bazı Japon yetkililer son CHF takdir önemli bir rol oynadığını iddia eden [Japon devlet Tahvili] JGBs Çin alımları oldu.” Diğer bir deyişle, sadece Çin Dolar karşısında para birimi basılı tutarak, ama şimdi AED/CHF döviz kurunun hedef başlamıştı değildi.

Önümüzdeki hafta G7 toplantısında Japonya savunarak, bu program için resmi izin belgesi, elde etmek için çalışacağız, ” Bizim müdahalemiz, uzun vadede belli oranlarını elde etmek amacı büyük çaplı bir operasyon türü değildir.’ Eylül müdahalesi sadece yen kurundaki aşırı dalgalanmaları engelleme ‘amaçlıyordu.” (Resmi açıklama ile) G7 nasıl tepki vereceğini bağlı olarak, daha fazla müdahale olasılığını etkileyebilir.

Ekonomik açıdan da, Japonya da hiç korku yok. Toptan para basma ve ABD Doları satın almak için kullanmanın tek dezavantajı enflasyon riski var. Japonya'da, ancak, bu olumlu bir gelişme olarak görülecektir ve pek Japon ekonomisi İle daha fazla müdahale için bir sınırlama: “hala deflasyon pençesinde, yetkililerin yen de daha fazla kazanç önlemek için yeteneği ve teşvik var.” Aslında, Japonya Merkez Bankası son zamanlarda “neredeyse sıfıra gecede ratetarget kendi indirdi ve ekonomiyi canlandırma taze bir doz varlıkların 5 trilyon yen 60 milyar ($) değerinde satın alma sözü verdi.” Fed [daha sonra bu hafta on] aynısını yapmaya hazırlanırken bu kez, “yen o refleksle doların üzerinde ayı dönüm yatırımcılar tarafından tercih olmayacak, GÜCENMEK ummak.”

GÜCENMEK müdahale edecek, gerçekten, sonra, tek soru. Japon Yeni zaten 82 müdahale noktasında yer 83/84 yap, geçen ay müdahale noktasına yakın olacağını tahmin ettiğini/USD hayal kırıklığı analistler altına düşmüştür. Yen kaymaya devam etmek için izin verdi önceki çabaları boşuna ortaya biraz şaşırtıcı. Sürekli müdahale programı başlamadan olmadığını GÜCENMEK iddia ediyor, ama bu gerçekten uzun bir süre için başarılı olmanın sadece şans. (SNB), İsviçre Ulusal Bankası 1.50 EUR/Adobe kuma “hattı” kurdu ve onu korumak için harcanan 200 Milyar dolar. Kuma SAYAÇ “çizgi nerede?” 82. 80?

Teoride, bu Yen takdir yakında sona erecek anlamına gelir. (Euro hariç) her ana para ya da dolaylı olarak veya rekabetçi etkiye sahip olduğu gerçeği göz önüne alındığında, ancak, bu belirsiz. Eğer Japonya Yen basılı tutarak konusunda ciddi ise, resmi olarak savaş ilan etmek olabilir.

İlginizi Çekebilir: