Finans 13 Sosyal Sorumluluk Kariyer

Eğer mali bir kariyer ilgileniyorsanız, çıkarları işini ve inanç sistemi arasında uzlaşma neden olabilir nasıl merak ediyor olabilirsiniz. Sosyal finans ikilem için birkaç çözüm kapısını açabilir. Sosyal finansman yeni gibi görünüyor olsa da, ilk bireysel pahasına olursa olsun kar karşı tavır aldı beridir buralarda. Bir Quaker vicdani retçi bugün savaş makineleri Maliye daha İç Savaşı daha önce Maliye kölelik olur.

Kariyer hedeflerinize hakkında bir yöneldin önce, daha fazla sosyal finansman içinde çeşitli yönleri hakkında bilgi edinmek istersen, sana açık kariyer fırsatları ve eğitim hayallerinizi gerçekleştirmek için gerekebilir.

Sosyal Maliye Tanımlı

Finansal araçlar sosyal hedefleri desteklemek için kullanılan sosyal Maliye anlamına gelir. Bu hedeflere ulaşmak için kullanılan finansal araçların kredi, tasarruf, yatırımlar, krediler ve diğer cihazlar arasında yer alıyor. Bu araçlar daha iyi bir risk ile başa çıkmak için avantaj gelir al getirici fırsatlar, organize etmek ve söz sahibi olmak için fakirlere yardım. Bu araçlar, bireylerin ya da grupların sürdürülebilir iş çabalarını desteklemek için umut nerede yatırım kararları, kişisel değerler ve toplumsal kaygıları dahil.

Sosyal finans var, tarihsel olarak, hükümetler ve hayırsever veya dini kuruluşlara ait ancak; küresel ısınmaya odaklanan, az gelişmiş ülkelerde bireylerin karşılaştığı güçlükler hakkında haberleri ve özel sektör, bu uzmanlık alanında yer haline gelmiştir. Bazı işletmeler ve bireyler için hayırseverlik fonları kullanmak için talep ederken, Diğerleri kar için bir göz ile katkıda bulunmak istiyoruz.

Yani, toplumsal hedefleri en sosyal finansörler arasında benzer görünse de, bu hedeflere arkasındaki niyet yaygın olarak değişebilir. Örneğin, kamu kuruluşu ve özel bir birey hem de düşük gelirli nüfusun desteğini isteyebilirsiniz. Ancak, şirket, birey aynı hedefe doğru sosyal eşitlik inancı desteklemek için iş olsa da kendi ürünleri için yeni bir tüketici havuzu oluşturmak için yoksulluğu ortadan kaldırmak isteyebilir.

Bazı Sosyal Finans Kariyer

Piyasalar bir dereceye kadar entegre olması, ve çeşitli ülkelere daha fazla bağımlı hale gelmiştir bu bütünleşme veya küreselleşme – anlamı eğer mali konular ilginizi çekiyorsa, zaten biliyorsun. Mali sermaye önceden bu fonlar, bireyler ve toplumlar sosyal ihtiyaçlarını karşılamak nerede-yükselen ve gelişmekte olan piyasalar, içine akıyor.

Sosyal finans kariyer sadece sosyal girişimcilik odaklı Londra'da bir okula noktaya genişlettik. İlgi alanlarınız kar amacı gütmeyen bir yalan olup, bu özel sektördeki kar katılım için fırsatlar yatıyor merak edebilirsiniz. Bazı sosyal finans pozisyonları içerebilir:

Toplum Yatırımcı: toplum yatırımcı işleri ile diğer kişilerin toplamak, denetlemek ve doğrudan sermaye için toplumsal yatırım fırsatları yerel veya bölgesel alanlarda ya da yurt dışında. Söz konusu topluluklar genellikle hizmet altında ya da sıradan finansal hizmetler tarafından göz ardı etmiş. Topluluk yatırım ve Sosyal Yatırım Forumu Topluluk Yatırım Merkezi bu tanıtım ile ilgili bazı kuruluşlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Genellikle, toplum yatırımcılar Yönetim Kurulu ve, sonuçta, yatırım çabalarını organize eden bir şirket hissedarlarına rapor. Ama, toplum potansiyelleri yerine yeni işletmeler üzerinde odaklanan bir girişim kapitalist olma yolunda çalışabilirsiniz. Ya da, çeşitli kuruluşların yönetim kurullarında içinde ya da bir yer bulabilirsiniz.

Mikro-Finansör: Topluluk yatırımcılar da olmak mikro finansörler, bir rol bu çok benzer girişim kapitalist ama o değil talep dönüşünde yatırım her zaman. Bu bireysel yatırım yapmak ya da iş ya da toplumsal kalkınma için borç para anlamına gelir ile yoksul birey ya da topluluklar sağlamayı amaçlar. Genellikle bu finansal işlemler, teminat ihtiyacını ortadan kaldırır, ve ortalama yatırım gereksinimleri daha küçük taşıyorlar.

Mikro-finansörü finansal işletmeler (NOGs) sivil toplum kuruluşları için çeşitli şirketler için yalnız ya da çalışabilir. Yalnız bir yatırımcı olarak, gelişmekte olan ülkelerde bilinmeyen kişilerin kendi aile üyeleri gibi farklı bireyler yardımcı odaklanan mikro-finans ağları tarafından sağlanan fırsatları ile ilgili olabilir.

Kar amacı gütmeyen Sektör: kar amacı gütmeyen sektör, belki de, en geleneksel kol finans sosyal ağ. Kar amacı gütmeyen bir organizasyon ya da özel vakıf için çalışırken, genellikle Yönetim Kurulu veya Mütevelli Heyeti rapor, bu örgütün yasal yapısına bağlı olacak. Sanata ilgi alanları hayvan hakları aralıkları gibi kar amacı gütmeyen sektör çeşitlidir.

Fırsatlar geldiğinde kar amacı gütmeyen sektör de en iyisidir. Bazı bireyler, kar amacı gütmeyen çalışmaları için gönüllü içeriği olmakla birlikte, aynı zamanda serbest grant yazar ya da Proje Koordinatörü olarak yönetici veya bir iş olarak bir kariyer talep edebilirsiniz. Serbest pozisyonları çeşitli kuruluşlar için yardım sağlamak ve hala kira ödemek isteklerini yerine getirmek için izin verebilir.

Sosyal Girişimci: Aksine risk sermayedarları, sosyal girişimciler yenilikçi çözümler sağlamak için zor sosyal sorunlar genellikle olmadan isteyen kişisel kar. Bu girişimci yaratıcılık ve hırs ile yoktan bir şey inşa etmek istiyor o iş girişimcinin benzer. Sosyal girişimciler, ancak, henüz keşfedilmemiş pazarları, onların yerine yeni işletmeler daha ihtiyacı olan insanlara ya da topluluklara bakın.

Sosyal girişimler kar tarafından ve başarıyı ölçmek toplum yararına işletmeler vardır. Bunu dedi, bir sosyal girişimci olarak bir kariyer için hibrid sosyal finansman bir fırsat oluşturmak için kar mikro finansman ile kar amacı gütmeyen fedakar özelliklerini bir araya getirebilir. Fırsat kar veya kar amacı gütmeyen için olup her iki uçta yer alan kişilerin genellikle tanımlamak, ama her durumda proje genellikle bir toplumun sosyal durumunu iyileştirmek için yardımcı olur.

Ne Bekliyoruz

Zaten muhasebe, yatırım, araştırma, ticaret, bankacılık ve diğer alanlarda bir mali kariyer için çizilmiş iseniz, o zaman özel(s) ilginiz kazanmak heyecan biliyorsun. Eğer kariyer hedefiniz için sosyal bir açı dahil etmek isterseniz, ayrıca eğitim ve çalışma yoluyla becerilerini ve deneyimini genişletmek gerekir. Aşağıdaki kazanmak için bekleyebilirsiniz:

Disiplinlerarası Becerileri: Sen-ecek kazanmak beceri arasında disiplinler olarak devam edebilirsiniz deneyimi diğer alanları dışındaki finansal yönetim. Sosyal Bilimler ya da beşeri altında listelenen sosyoloji, antropoloji, Siyaset Bilimi, ve diğer çalışmaları hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca teknolojik sosyal mali kariyer, çevre, liderlik yönü odaklanabilirsiniz. Disiplinlerarası ihtiyaçlarınızı daha bu alan içinde sosyal ve mali yönlerini odaklanmak isteyip istemediğinizi bağlıdır.

Liderlik Fırsatları: Sosyal finansman aracı oluşturmak için yenilikçi yollar geliştirmek için sosyal ortamlar ve bu alana ihtiyaçları yaratıcı liderleri kim alabilir girişimi birçok durum. Sosyal finansman para odaklanmak, ama bu sadece yarısı denklemi var. "Sosyal" yönü, bireysel ya da toplum bir durum geliştirmek için kullanılabilecek para ötesinde sıradışı kaynakları tespit edebilen bireyler gerektirir.

Yani projeler için hibe teklif yazma, ya da fonlar için alternatif bir sorunu gidermek için arama yapabilirsiniz. Ya da, bir kuruluşun gemide oturacak kadar para bağış yapabilirsiniz, ya da aynı hedefe ulaşmak için zaman ve enerji bağış yapabilirsiniz. Kuruluş bulunanlar gibi iş liderlik becerileri, kar amacı gütmeyen, ya da proje yönetimi birçok fırsat kapılarını açabilir.

Esneklik: Kariyer sosyal finansman şu anda olabilir kesin ya da geniş ve oldukça tanımlanmamış. Birçok dünya seyahat için bir yol bulacaksınız, ya yalnız sen ve kitap ve arşiv malzemeleri ile çevrili bir durum isteyebilir. Bu alan büyüyor beri, ancak, iş ve daha çok her iki dünyanın en küçük bir talep olacağını görebilirsiniz. Bu esneklik, gönüllüleri ve çalışanları genellikle birden fazla şapka giymek gibi birçok sosyal finans işverenlerin aradığı, ne bir parçasıdır.

Bir durumla flex becerisi de özellikle beklenmedik durumlar küçük şikayeti ile karşılandığında "yaratıcı" ve "yenilikçi" olarak tanımlanır. Esnek bir durum da sosyal finans sektöründe bir iş de sosyal değişim getirmek için beceri, yetenek, eğitim ve paralarını kullanmak isteyen kişiler için uygundur olarak anlamlı olabilir.

Genel Bilgi: Bile sonunda bir arka ofis çevrili sosyal finansman muhasebe kitapları, olur öğrenmek ne kadar insanların diğer toplulukların tüm dünya. Bu global Bilgi sosyal finans kariyer merdiveni, ya da sonunda bir sosyal girişim kapitalist ya da girişimci olmak isteyen birey için hareket edilmesini isteyen bir kişi için pek çok avantaj içerir. Siyaset toplumun gelişimini etkileyen, kültürel etkiler, ve diğer hedefleri hakkında bilgi sahibi olmadan, sosyal finansörü zaman, beceri ve para israf olacak.

Buna ek olarak, küreselleşmenin toplumlar ve ülkeler birbirine bağımlı hale nasıl özel bilgi gerektirir. Küreselleşmenin onayı olsun ya da olmasın, karşılıklı bağımlılık eğilimi, hareket halindedir. İnançlarını desteklemek için sosyal bir finansman kariyer katılımınız kullanabilirsiniz.

Nereden başlamalı

Eğer sosyal finansman alanında kariyer entrikalar, daha fazla araştırma yapmak isteyebilirsiniz ve kesinlikle size bu alanı denemek isteyeceksiniz. Odak alanında çalışan kişiler ile yerel gönüllülük, online okuma, daha fazla eğitim ve konuşmaları içerebilir.

Öncelikle Gönüllülük: isterseniz hakkında daha fazla bilgi edinmek ne kadar "sosyal" bağlanır "finans" sen gönüllü çalışma ile kar amacı gütmeyen bir organizasyon. Sadece yerinde tecrübe kazanacak, kariyer yönde bir işaret yardımcı olabilir bireyler buluşacağız. Ayrıca ufkunuzu diğer bölgelerde de işe genişletebilirsiniz. Kar amacı gütmeyen gönüllü ve kariyer fırsatları Kar amacı gütmeyen Kariyer Ağı veya Idealist.org gibi siteler üzerinden bulabilirsiniz.

Bulmak Diğer Sosyal Finansörler: Zaman link ile diğer gibi düşünen bireyler, sen hakkında daha fazla bilgi edinin ne bekliyoruz sizin kariyer beklentileri. Yerel olarak bu kişiler bulmak ya da Sosyal Kenarı veya Changemakers.net gibi siteler üzerinden online yapabilirsiniz. Eğer girişim kapitalist yöne doğru planlıyorsanız, Ulusal Girişim Sermayesi Derneği gibi düşünen bireyler bulabilirsiniz. Bu örgüt içinde bireylerin sosyal finansmanına katkıda olmasa da, bu yatırım alanı hakkında bilgi elde etmenize yardımcı olabilir.

Genişletin Eğitim: Hatta bu başarılı bir doktora, sen her zaman daha fazla bilgi edinin. Bu sanayi için gerekli olan çapraz disiplin beklentileri elde etmek için eğitim genişlediğini düşünün. Londra'da okul düşünebilirsiniz, ya da Duke Üniversitesi Stanford'da ya da sosyal girişimcilik benzer dersler bulabilirsiniz. Ayrıca kendi kendine yeni diller, finansal beceriler, Sosyal Bilimler ve çevre sorunları hakkında bilgi alabilirsin.

Eğer kampüs ya da kendi kendine öğrenme ortamında eğitim genişletmek için zaman ya da para alabilir düşünüyorsanız, sonra zemin gönüllü olarak ya da bir organizasyon katılmayı planlıyor. Bazen tecrübe krediler için daha sonra eğitim bir çaba sayabilir ve her zaman başkalarının eylem özgeçmişinde veya katılımınızı görünce bir kariyer doğru sayar.

Tüm sosyal finans kuruluşları mali personel ihtiyacı var. Kızıl Haç, diğer sosyal kuruluşlar, Greenpeace için en iyi ve en güncel finans becerileri ve sosyal hedeflere uygun bir niş bulabilirsiniz. Eğer yatırımlarda çalışmak isterseniz, sosyal sorumluluk fonları ve diğer yatırım fırsatları öğrenebilirsiniz. Sosyal Fonlar veya Sosyal Yatırım Forumu gibi siteler yeşil girişimler azınlık grupları destekleyen fonları için çeşitli yatırımlar hakkında bilgi edinmek için bir fırsat sunabilir. Ayrıca bu fonlar ve yatırım fırsatları sunan kuruluşlar hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. En azından, kuruluşunuzdaki küçük değişiklikler, bu yeşil bir hosting sağlayıcısı ile web sitesi barındırma olarak göz önünde bulundurun.

Olursa olsun yönünüzü bu alanda ayakların ıslak aldıktan sonra, finansal fırsatları her zaman oburluk, şehvet ve ahlaksızlık neden olmadığını öğrenebilirsiniz. Ne de tüm yaşam için hayati ihtiyaçları olmadan yaşamaya yol açar. Kar amacı gütmeyen sosyal finansmanında kar kariyer doğru ya da yağsız olsun, destek ve ilgi gerektiren bir alan bulabilirsiniz. Yeni kariyerinde "iyi" ve iyi yapmak yardımcı olacaktır bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: