Değil Yuan nasıl oynanır

Yuan yeniden değerleme söylentiler yoğunlaştırmak gibi, yatırımcıların kar yollarını arıyor. Çok basitçe Yuan büyük miktarlarda, Yuan anında Çin'in üzerinde yüzen izin vererek takdir edeceği inancı rehberliğinde satın almış. Diğer yatırımcılar söylentiler oynamak için daha yaratıcı bir yol bulmuş, Yen yatırım yaparak sahip. Japon ihracat anında Yuan takdir izin verildiği için daha cazip hale getirecek bu tür yatırımcılar spekülasyon. Kesinlikle, Çin maddi ve Çinli tüketicilerin Japon ithalat daha makul hale getirir. Ancak uzmanlar, bu artışın ihmal edilebilir ısrar ediyor.

Daha pahalı Çin ürünleri, Yuan yeniden değerleme getirdiği, aynı zamanda diğer Asya ülkelerine ihracatın artacağı birçok yatırımcı da inanmıyor. Böyle bir mantık düşük maliyetli iş gücüne sahip diğer ülkelere genişletilmiş olsa da, Japonya için geçerli değildir. Japonya ve Çin çok farklı ekonomilere sahip ve aynı pazarlarda rekabet etmez uzmanlar işaret. Çin Japonya teknolojisi ve makine üretimi için bilinen iken, tekstil ve emek yoğun mallar tanınır. Reuters bildiriyor:

İçin [Temsilcisi] JP Morgan Chase Bank, Japonya'nın Çin'e ihracatı yuan, dolar ile birlikte, yen karşısında kazandığı bir hale gelmediğini söyledi. Japonya'nın Çin'e ihracatı çok daha sonra, ABD ve Avrupa pazarlarına ihraç edilen ürünlerin bir parçası olduğunu kaydetti. Küresel talebinin Japonya'nın ihracat gücünü belirleyen çok daha önemli olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir: