Yen bırakmak için Hükümetin Teşvik Planına Rağmen Devam ediyor

Bu hafta Yen Dolar karşısında düşüş ve Euro devam etti, Peki 100 Yen/Dolar aşağıda yolda altı ayın en düşük daldırma. Bir analist, pek çok analist, riskten kaçınma bir pikap için bu trend nitelik: “iyimserlik çeşit pazarına geri dönüyor ve yen üzerinde baskı var,” kısaca anlattı.

Hisse senetleri ve emtia devam eden bir ralli ekonomik durgunluk kontrol altına alarak risk uyarıcı olan yatırımcı tutumları güçlendirmektedir. Diğer bir deyişle, taşıyan ticaret dinlenmek için kredi krizinin başlangıcı sırasında katkı, aynı güçler şimdi ters çalışan ve yatırımcıların Yen topluca kaçmak neden oluyor. “Hisse senedi tabanlı esnaf modası olacak yüzdürme onların... risk iştahı ve risk muhafaza ettiği sürece ve yatırımcılar için eklemeye devam ve yen kısa pozisyonların yeniden.”

En son Uluslararası Para Piyasası raporuna göre, “para Kısa pozisyon üst üste üç hafta kadar inşa edilmiş, ve şimdi son Yen slayt temelde kendini tatmin oldu demek ki 2008 yazında,” görülen seviyelerde. Ocak ayında düşük 13 yıldır devam eden, 2007 yılında en yüksek düşüş yüzde 38,2 Fibonacci geri dönüş olduğu gibi teknik açıdan, “101.00 yen üzerinde hareket teknik olarak anlamlıydı.” Yerli Japon yatırımcılar yabancı tahvil “agresif alım yaparak geçen hafta Yen yükseliş yararlanarak bearishness olduklarının işaretini verdiler.”

Temel bir bakış açısıyla, Yen düşüş mantıklı, Japonya'da dipsiz ekonomik durum göz önüne alındığında. Merkez Bankası üyeleri, Nisan ayında banka ekonomik tahmin kesme doğru eğilmiş ve SAYAÇ hala büyük stres altında olarak görmek finansal piyasalar için önemli likidite sağlamaya devam etmesi gerekir inandılar aslında, Japonya'nın Mart toplantı Bankadan “Dakika gösterdi.”

Hükümet nihayet ekonomik krize yanıt, en son 150 Milyar dolarlık bir plan, bu yılın başlarında duyurduğu 100 Milyar dolar girişimi desteklemek için açıkladı yaşıyor. “Eğer yetkin bir şekilde uygulanmış, bu adımlar, yerli ekonomiyi istikrara ve emek piyasaları kanamayı durdurabilir.” Hükümetin çabaları boşuna olabileceğini aynı zamanda güven ve harcama iç içe düşüşe öneririz.

Sermaye yatırımcıları olumlu tepki verirken – bu yıl artıya borsa itme - bono ve para tüccarları anlaşılır endişe duyuyorlar. Japon tahvil getirisi zaten hükümetin sadece 2009 yılında konuya sahip olacağı 100 Milyar tahvil dolar beklentisiyle yükseliyor. Doğal olarak, bu tahvilleri satın almak ağır yük Yen daha da devalüasyon sürecinde katkı ve para basmak zorunda kalacak olan Japonya Merkez Bankası, düşecek.

Sonuçta, Yen slayt süresi global borsa ralli süresine bağlıdır. Eğer küresel ekonomide bir köşeyi döndü olduğunu düşünüyorsanız, o zaman Yen yapılır. Eğer, diğer taraftan, henüz ekonominin döndü,” hala Yen boğa iştahı için bir neden yok çünkü ayı piyasası Rallisi olduğunu “yakın zamanda yayınlanan bir yazıda George Soros, yan eğimlidir.

İlginizi Çekebilir: