Yorum: USD oranı farklılıkları ile tahrik

Son 6 ay içinde, Euro ve Sterlin sürekli değer dolar karşısında yükseldi. Emek ve piyasa reformları Avrupalı şirketler daha rekabetçi olmaya zorluyor. Dolayısıyla, İngiltere ve AB ekonomileri nihayet hayat belirtileri göstermeye başlıyor. Ekonomik temelleri kesinlikle para kazanmasına katkıda bulunurken, para piyasalarında herhangi bir analizde faiz oranı farklılıkları ön plana almak gerekir. Faiz oranı farklılıkları BİZE cari açığın finansmanı devam etmek için yabancı istekli için öncü bir gösterge temsil eden ekonomistler nedeni. Yani, ABD Sermaye Piyasası yabancılara cazip getiri sunmaya devam ederse, o zaman BİZE tasarruflarını park etmeye devam edecekler.

Fed faiz oranı döngüsü zirveye yaklaşıyor ABD Federal Rezerv Bankası Ben Bernanke, Yönetim Kurulu Başkanı, son zamanlarda duyurdu. Bir düzineden fazla kez arka arkaya son iki yılda faiz oranlarını yükseltti ve sonunda denge noktasına ulaşmış olabilir, bu sayede büyüme ne ölçülü ne de fazla. Enflasyon önümüzdeki çirkin gösterdi, yükselen gıda ve emtia fiyatlarındaki artışlar etkili olmuştur, ama Amerikalı tüketiciler adapte olmayı öğrendim.

Bu arada, İngiltere ve Avrupa Merkez Bankaları bağımsız olarak enflasyonun önüne geçmek için para arzı sıkın başladı. Çoğu ekonomistler, Amerikan ve Avrupa faiz oranları arasındaki uçurumu daraltmak bir sonraki 6 ay içinde birkaç kez zam oranları onları bekliyorlar. Bu BİZİM için kötü haber olabilir. Uzun yıllar boyunca, OPEC ülkeleri ve Asya ihraç eden ülkelerin ABD doları forex rezervlerini çeşitlendirmek için tehdit olmasına varlıklar denominates. Son olarak Amerikan Menkul Kıymetler sınırlıydı önce Avrupa'da cazip getiri kazanmak, oysa, çünkü onlar artık kendilerine itici güç olabilir. Kısacası, yabancılar yakında (istikrar ödün vermeden) Avrupa'da karşılaştırılabilir verir kazanabilirsiniz eğer onlar ödünç ve ABD yatırım çok daha az istekli olabilir. Böyle bir senaryo gerçekleşmiş olması, sonucu kesinlikle zayıf bir USD olur.

İlginizi Çekebilir: