Güçlü Dolar Politikası bir Şaka

ABD ekonomi yetkilileri geç meşguldüm, dinleyen herkese “Güçlü Dolar” maskaralık propaganda var. Hazine Bakanı Timothy Geithner, “ABD ve güçlü bir dolar koruduğumuz ABD'NİN ekonomik sağlığı için çok önemli olacağına inanıyorum,” Singapur'da geçen hafta SUTRA zirvesinde dedi. Federal Rezerv, Ben Bernanke, Yönetim Kurulu Başkanı, “doların değerindeki değişikliklerin etkilerini dikkatli ve... ... doların küresel finansal güçlü bir kaynak sağlayacaktır.”diye ekledi.

Muhtemelen birkaç kez geçen Ocak ayında göreve başlamasından bu yana bu aynı sözü papağan olduğu için piyasalar pek Geithner iddialarını tepki gösterdi. Yatırımcılar benzer sözler sürekli Doları bellek dik düşüşler bazı tescilli sırasında Bush yönetimi sırasında yapılmış olduğundan jadedness için mazur olabilir.

Yine de, görünüşte neredeyse avantajı Güçlü Dolar politikası hakkında ahkam kesmek için her fırsatı aldı beri çabalarım için Bir Geithner vermek için var ettik. ” Dolar gerçek dünyada güçlendirmek değil, ama tutumunu değer veriyorum [Geithner] söyledim. Yeni Japon Maliye Bakanı Hirohisa Fuji işler böyle gelişecek inanıyorum, ve ABD, bunun gerçekleşmesi için çaba olduğuna inanıyorum bu tutumunu değer verdiğimi gösteriyor ” dedi. Kendi ifadesine göre, Fuji sözleri biraz üstünkörü olduğunu, ve onun için aşikardır Doların değer kaybetmesi devam edecek

Özellikle Fed çok nadiren konuştu sonra Dolar başlangıçta çivili neden olan kamu etki alanı bakımından dünyanın anlatılır beri Bernanke, bu arada, bu konuda daha fazla güvenilirliği vardır. Ancak, yatırımcıların hızlı bir şekilde faiz oranlarını düşük tutma ile ilgili sözler tekrarlanan içeren sözleri, doğasında çelişki kayıtlı. Kullandığı üslup 2008 bir konuşma neredeyse aynı olduğunu söylemiyorum bile. Dolar aslında gün bitmiş şaşmamak gerek yok o zaman.

Eğer piyasa bu kadar Güçlü bir Dolar hakkında bu konuşma götürmüyor eğer ciddi ve Bernanke/Geithner ciddiye alınan değiller biliyorum, ne bu boş açıklamalara anlamı var? Güçlü bir Dolar, ekonomik ticaret açığının daralması istifade etmiş olan ABD, en iyisi olduğunu [sonuçta, hiç belli olmuyor. Bir kaç açıklama ileri sürülmüştür.

Retorik ABD'de krediler/varlıklarını büyük devalüasyon güvenli olacağını yeniden yabancı yatırımcılar ve alacaklılar sağlamak amaçlı ilk. Onların yabancı Merkez Bankalarının ABD Hazine tahvillerini satın almaya devam ederken, ABD hükümeti ödünç kaybeden bir önermedir bu grumblings artmaktadır. İthalat daha pahalı hale geliyor bu yana ikinci, zayıf bir Dolar yapısal olarak enflasyonisttir. Zayıf bir Dolar daha yüksek fiyatlar çift zaman içine yem olabilir (ve diğer ürünleri) petrol ve Dolar arasındaki ters ilişki anlamına gelir. Bu amaç doğrultusunda, Bernanke aslında enflasyon üzerinde ayı gibi ciddiyetle döviz pazar izlemek için Fed'in niyetleri hakkında konuşan oldu.

Son olarak, politika yapıcıların ABD Doları devam eden düşüş istifa gibi görünse de, emin (bu karakterizasyon defalarca siyasi çevrelerde ortaya çıktı, geç) düzenli kalır “” bunu yapmak gerekir. “Başkanı Bernanke'nin açıklamaları para birimi düzensiz bir düşüş yerine, tamamen amortisman durdurmak önlemek için bir arzu yansıtır inanıyoruz.” Doların değeri tam bir çöküşü olan Bernanke, şüphesiz aynı zamanda undersds herkes için çok kötü olacağını açık bir tanıma vardır.

Yine de, piyasalar ağzının olduğu yere para koymak için hazır değil (yani Fed) ABD farkındaydım vardır. Dolar zayıf akım maçı nedeni neredeyse tamamen (ve parasal genişleme politikasını) Fed'in kolay para politikası BİZİ hiç bütçe açığı biten ve bağlı. Eğer gerçekten güçlü bir Dolar işlendiği eğer BİZE, o zaman sadece Fed para politikası sıkın olabilir. (Federal hükümetin ileriye bütçesini dengelemek için daha fazla çaba olabilir, ama bu şu anda piyasalar döviz bir endişe az.

Ne yazık ki, Fed oranları zammı için hazır hiçbir yerde, ne de parasal genişleme politikasını dinlenmek düşünmek için istekli olduğunu. Çoğu analistler, faiz oranlarını cari rekor düşük gelecek yıl içine kalmasını bekliyoruz. 2010 Haziran ayında sona erecek vadeli işlem sözleşmeleri .42 sadece% Federal Fon Oranı şu anda fiyatlandırma vardır. Oranlarını “uzun bir süre düşük kalacağını açıkladı Bernanke, kendini, en anlatıyor.” Geriye dönüp bakıldığında, Dolar o kadar konuşma aynı konuşma kullanarak değildi muhtemelen en iyi fikir değildi.

İlginizi Çekebilir: