Euro: Hala Çoğunlukla Dolar Hakkında

Son (Ve sadece Dolar Kötümserlik)) (26 Ekim: Euro İyimserlik Euro hakkında yazdığımdan beri uzun zaman oldu. Benim bakış açım son zamanlarda ağırlıklı olarak Dolar olmuştur çünkü merkezli; (belirli çapraz fiyatlar hariç) döviz pazar içinde son hareketi çok iyi Dolar açıklanabileceğine inanıyorum. Bu hiçbir artış gerçekten Doların değer kaybı açısından düşünülmelidir olan Euro, daha belirgindir. Ay dün Euro düşüş – dik – sonuç Avrupa iç gelişmeler değil, BİZE iş raporun o zaman hiç de sürpriz değil.


Bir analist belirterek, avronun yükselişini şöyle özetledi: “arayan risk sapma-hala moda.” Bu Euro ile alakası yok, daha ziyade Avrupa'ya kendi yolunu buldu hiç şüphesiz sahip olan ABD, bazı sermaye göçü sorumlu olan Dolar taşımak ticaret bahsetmek gerekirse, dolaylı bir yoldur. Bazı açılardan, sonra da, yakından da AB ekonomik göstergeleri inceleyerek neredeyse anlamsız.

Bu söyleniyor, yapılabilecek birkaç anlamlı bir gözlem vardır. AB ekonomiyi Kurtarma modunda geçici olduğu ilk. En yakından bir tür Alman IFO Endeksi, kapasite kullanımı ve Ekonomik Duyarlılık Göstergesi gibi göstergeleri işsizlik oranı sabit tutarken, son bir ay içinde bilet de izledim. İyi ya da kötü, bu gelişme tamamen büyüme vermek için, dünya ticaretindeki iyileşme nedeniyle isnat edemez. Euro Bölgesi resmi olarak durgunluktan çıkıldığı anlamına gelir GSYİH 0,4 oranında en son çeyreğindeki.

Birçok bu çıkış kısa ömürlü olacağı ikinci gözlem. Nedeniyle AB ekonomisinin sağlamlığı için, özellikle işgücü piyasası ile ilgili, geri gerçekten sağlam temellerde almak için ek zaman alabilir. Avro bölgesi işsizlik gelecek yıl artmaya devam ediyor, 2011 yılında %10.9 yapılması böylece, Avrupa Komisyonu, “diyor. Tüketici harcamaları bastıracaktır. Başka bir endişe Komisyonu 7.24% tarafından bu yıl düşecek sanıyor yatırım olur. Yedek kapasitesi olan işletmeler yeni ekipman ve ofislerde az para harcamak olası değildir. Sıçrama için yeterince emin şirketler sabit kırılgan ve riskten bankalardan gerekli finansman sağlamak için yardımcı olabilir.” Komisyon ayrıca, kamu maliyesi bozulmaya devam etmek için, belki de önümüzdeki yıl bir noktada dip bekliyor. AB saçak üyelerinden biri borç varsayılan, aynı şekilde isteksizce BAE Dubai tarafından atılan can simidi gibi bir yardım paketine ihtiyaç duyarken ... dışarıdan bir endişe bile.

Son olarak, Avrupa Merkez Bankası. Sanayileşmiş dünyada Fed gibi – ve her Merkez Bankası, Avustralya hariç – ECB hiçbir yerde yakın zam oranları hazırdır. “Genel ekonomik bağlamda yakın zamanda sıkın istedikleri anlamına gelmez. Evet, bazı şeylerin daha iyi, ama yine de görünüm hala oldukça kırılgan olduğunu,” bir ekonomist özetlenmiş ki, bir duygu. Tabii, ECB likidite programları bitmek üzere, ama Fed böylece. BİZİM oranları gelecekte bir noktada AB düşük tutulması bile uzun dayalı vadeli tahvil getirileri, yatırımcıların inanıyoruz.

Kısacası, gerçekten Euro konusunda iyimser olmak için çok değil. Doğmakta olan kurtarma pek dikkat çekici ve muhtemelen sürdürülebilir bile. Euro kısa vadede teknik nedenlerle Euro gerçekleştirmeye devam ederken, bu kenar orta vadede buharlaşması beklenir.

İlginizi Çekebilir: