Para Politikası hala geçerlidir.

Ekonomileri daha pazar odaklı olma ve pazarlar, daha küreselleşmiş olmaktan kendilerini, bazı yatırımcılar para politikası alaka sorgulamaya başladı. Merkez Bankası'nın amacı faiz oranlarını kontrol etmek ve genellikle döviz vis-a-vis oranı para arzı. Ancak, ekonomik liberalleşme ve küreselleşme ciddi bir şekilde bu görevi başarmak için merkez bankaları yeteneği kısıtlı olması. Komut ya da son derece düzenlenmiş bir ekonomide, Merkez Bankası sermaye hareketliliğini kısıtlayarak para arzını kontrol edebilir. Açık bir ekonomide, yatırımcılar uygun gördükleri yerde para yatırım için aslında ücretsiz. Ayrıca, faiz oranları ve döviz kurları artık sadece sadece bir rehber olarak hizmet veren merkez bankaları tarafından belirlenir. Daha doğrusu, fiyatlar piyasa güçleri tarafından belirlenir ve yatırımcı beklentileri ve faiz oranı paritesi önde gelen etkiler var.

Bl Pandit, Hintli ekonomist etkili bir ekonomik araç olarak para politikası savunur. Gelişmekte olan ekonomilerde özellikle önemli olduğunu savunuyor, şok istikrarsızlaştırma tahmin ve etkisiz hale getirilmeli ve enflasyon sürekli bir sorundur. Hindistan'ın Finans Basın:

Para politikası için birden fazla göstergeleri sinyalleri birleştirmek için reel sektör borç hem yerli hem de yabancı sermaye, kredi ve döviz piyasalar da var. Bu para politikası uygulama daha zorlu hale getirir.

İlginizi Çekebilir: