Gelişmekte olan Piyasa Para Hala Uzun Vadeli İyi Bak-

Kısa vadede, hepsini toptan değil önemli olan gelişmekte olan piyasa para birimleri üzerinde önceki güncelleme benim yazdığım; yüksek getirisi olan para birimleri, düşük verimli olanları ayırt edilmelidir. Bu yazı, biraz geri adım atarak ve orta vadede ve uzun vadede, gelişmekte olan piyasa para bir varlık sınıfı olarak hala iyi bir bahis olduğunu iddia edeceğim.


En çok gelişmekte olan piyasa merkez bankaları zaten kaçak enflasyon, ekonomilerin aşırı ısınma ve varlık balonları karşı azaltmak için para politikasını sıkılaştırmak için başladı. Yüksek getirisi olan para birimlerinin büyük çoğunluğu gelişmekte olan piyasa ekonomilerine ait grafik yeşil karanlık bir gölge daha yüksek bir gösterge faiz oranı ettiğinizi yukarıda görebilirsiniz. (Aslında, eğer Avustralya için, tüm yüksek getirili para birimlerine söylemek mümkün olacaktır.

Sanayileşmiş merkez bankaları da sıkma başlaması bekleniyor olsa da, bu takvimi çok daha az kesin, yavaş büyüme, yüksek işsizlik ve düşük enflasyon nedeniyle. Mevcut eğilimler devam ederse, o zaman, faiz oranı farklılıkları daha sanayileşmiş para birimleri ve gelişmekte olan para birimleri arasında genişletmek gerekir. Hesaba risk almadan, en karlı carry trade(s) en yüksek getirisi olan para birimi karşısında en düşük getirisi olan para birimi kısa devre içerecektir. Ne yazık ki, likidite de hesaba %20 faiz oranı ile muhtemelen uygun bir aday değildir, ve Angola Kwanza – alınmalıdır. Bir fon yöneticisi özet olarak çıkmak istiyoruz [nedeniyle likidite eksikliği, o zaman ilk etapta gitmeyeceğiz ayak kendimizi vuracak sıralama yapan bir ülke gibi, “[If] hissediyoruz.

Uzun vadede, bu arada, gelişmekte olan piyasa para birimleri ile ilgili iki güçleri: güçlü temelleri ve sermaye girişlerinin bir Destek alacaksınız. Eski ile ilgili olarak, gelişmekte olan piyasa ekonomileri zaten küresel GSYİH büyüme aslan payı. Önümüzdeki 15 yıl içinde, gelişmekte olan piyasa ekonomilerinin toplu olarak %4,7 oranında genişletin, gelişmiş ülkelerde %2.3 kıyasla Dünya Bankası projeleri. Bu güçlü büyüme sonucunda, mali prudence ile kombine olarak, gelişmekte olan ülkelerdeki borç düzeyleri genellikle düşüyor. Mevcut borç krizleri hiçbiri gelişmekte olan ülkeyi ilgilendiren önemli bir dönüş işaretleri. Daha şaşırtıcı olan şu ki, on yıl önce daha az iflas ile artık mücadele eden (Meksika, Rusya, Brezilya ve bazı gelişmekte olan piyasa ekonomileri yatırım yapılabilir kredi derecelendirme var.


Sonuç olarak, sermaye gelişmekte olan piyasalara dalgalanma devam etmelidir akar. Gelişmekte olan piyasa hisse ve Bono fonları son birkaç yıldır kayıt girişleri tanıklık etmiş olsa bile, portföy ayırmalarını hala son derece düşük kalır. Örneğin, “ABD tarafından tanımlanmış katkı emeklilik planları sadece kendi fonlarının %2.1 küresel GSYİH yaklaşık %50'sini oluşturan gelişmekte olan ekonomiler için ayrılmış.” Gelişmekte olan piyasa tahvilleri, bu arada, yönetimi altındaki toplam varlıkların yaklaşık %1'ini oluşturur. Bu eğilim daha da muhtemelen ülkeye daha fazla sermaye tutmak için tercih edecek olan yerli yatırımcılar tarafından desteklenecektir.

Tabii ki, riskler çok çeşitlidir. Öncelikle, bu sermaye girişlerinin bir tepki kışkırtmak riski vardır. “Gelişmekte olan ülkelere sermaye girişinin düzenlenmesi için tedbirler geniş bir yelpazede kabul ve kök döviz yükselir, giderek daha çok kontrolleri sermaye ve kredi bordürler gibi adlı makro-ihtiyati tedbirlere başvurmadan.” Şimdi IMF nimet var ki, gelişmekte olan piyasa para birimleri makul paranın değer kazanması sınırlamak için çalışırken daha cüretkar olabilir. İlgili bir not, aynı zamanda gelişmekte olan piyasa merkez bankaları eğrinin gerisinde, belki de bilerek ihtimali de var. Beklenenden düşük gerçekleşmesi faiz oranları ve hiperenflasyon kesinlikle çok para gidiyor çekiciliğini Göçük olur.

Heyecanı tüm yatırımcılar kabarcık seviyeleri gelişmekte olan piyasa varlıkları ihale olan son olarak, mümkündür. Emtia fiyatlarının ve gelişmekte olan piyasa para verir kesinlikle ilişkili olmuştur Wall Street Journal gecenlerde mesela. Gelişmekte olan piyasa para birimlerinin daha fazla oranda ekonomik temelleri daha iştah riski yükseliyor bu ülkelerin çoğu enerji ve hammadde net ithalatçılar aslında göz önüne alındığında, bu gösterir. Eğer bu risk iştahı tükenir zaman, o zaman, bu piyasada para çökmesini ortaya çıkan gönderebilir.

İlginizi Çekebilir: