Döviz pazar yakın Kriz?

Öngörülemeyen kalır para hakkında bu gün tahmin edilebilir tek şey. Klişeler içinde konuştuğum için beni bağışlayın, ama düşünün o zaman son on iki ay her iki kayıt çıkıyor ve kayıt düşüyor, bir klişe bu durumda haklı olabileceğini düşünüyorum gördük. Dolar uçmak gördüm, sadece tekrar çökmeye ettik. Diğer tarafta, alt gelişmekte olan piyasa para birimleri arasında düşme, %20-30 hafta içinde yükselen daha önce de görmüştük.

Oynaklık seviyeleri kesinlikle (bkz. aşağıdaki Grafik) Lehman Brothers çöktüğünde Ekim 2008, kayıt yüksekler düşmüştür. Aynı zamanda, sık sık VIX Endeksi, son on yıl ortalamasının üzerinde kalması gösterildi. Yatırımcılar güvenlik göreceli bir algılama içine dalmayı olsa da, ciddi şüpheler kaldığını göstermektedir.
Geçerli mitingi “meşru” sonra belki de 2007-2008 durgunluk en kötü gerçekten arkamızda olarak görülen ve küresel mali sistemin bir çöküş sonrası bir rahatlama verilmiştir. Daha sonra ileri gidiyor endişe doğal olarak hükümetler ve Merkez Bankaları krizle mücadele için dikkate alarak, bu tedbirlerin uzun vadeli ekonomik etkileri doğru adımları geçmiş kayacak.

Jim Rogers, ünlü ve kalıcı açık sözlü bir yatırımcı, şimdi döviz piyasalarda “çöküş”, enflasyon ve parasal genişleme ve bütçe açığı doğal bir yan ürünü olarak gördüğü bu para birimi değer düşürmeye nedeniyle olasılığı üzerinde alarm zilleri çalıyor.

En çok dikkat programları parasal teşvik muhtemelen dünyadaki tüm diğer ülkelerin ekonomilerinin toplamından daha büyük olan ve BİZE odaklanmış ediliyor. Dolar daha da devalüasyon yapılacağına ve yılda en az bir sayı için yapısal bir zayıflık görüyoruz düşünüyoruz çünkü bir analist sunar, “çok düşük ABD Doları riskler devam Edeceğiz.” Bu arada, yakında reyting düşürme alma, İngiltere'nin yönelik S&P tarafından benzer tehdit sonrasında ABD spekülasyon var. Fakat bu çok az kalır.

Kendinizi korumak için uygun bir strateji oluşturmak ve/veya böyle bir sonuç yararlanmak nasıl para değer düşürmeye merak (ve tüm diğer yatırımcılar) Rogers karşı karşıya olduğu sorun. İtiraf etti, “şu anda hemen hemen hiç hedges var Rogers kendini...orada ne olduğunu anlamaya çalışıyorum.” Zorluk değerleri göreli diğer para birimlerine elde edilen para, doğal, doğada bulunabilir. (Piyasa endeksleri üzerinden) borsaya veya tüm bono piyasasında kısa mümkün olmakla birlikte, aynı anda tüm para kısa - en azından henüz değil.

Bunun yerine, en iyi döviz çöküşü korumalı inanıyordu ve tehdit para birimleri karşısında satın para bir para ya da bir sepet alabilirsiniz. Bütün ülkelerin hükümetleri, para politikası gevşeme ve enflasyon riske ama nasıl para eşit derecede şüpheli göründüğünde bir ortam nasıl başa çıkıyorsun? Gerçekten, tek cevap bu ürünlerin fiyatlarının yüksek fayda değeri iyi mağazalar, petrol ya da altın veya para temsil düşündüğünüz ürünleri yatırım yapmak. Emtia değerlerine sahip olacağını doğal olarak, emtia ve para birimleri arasındaki ilişkiyi kesmeyecek ve kuru, ve eğer para sistemi aslında erime tarafından kuşatılmış olsaydı, benim için açık değil. Ama bu başka bir yazı için bir yem...

İlginizi Çekebilir: