Euro-Watchers Hakkında Yüz Çekme

Sadece geçen ay, Euro döviz piyasalarının üst oldu. Tüm ekonomik belirsizlik ve gevşek para politikaları tarafından rahatsız olan (Dolar, Yen, Pound) “G4” rakiplerinin – özellikle göreli – Euro, akıllı bir bahis olarak görüldü. Son birkaç hafta içinde, ancak, AB borç krizi ortaya çıktı ve Euro düştü, Dolar karşısında değerinin %7,5 kaybetme vardır. Sonuç olarak, yatırımcılar bir yüzünüz var: bunun yerine (ECB) Avrupa Merkez Bankası üzerinde parasal kısıtlama ile Euro şamandıra bankacılık, artık birlikte yaşamayı aynı taktikleri benimseyerek Euro tutacak sayıyorlar.

Burada ne demek istediğimi açıklayayım önce, AB mali durumu ile ilgili bir güncelleme sunmak istiyorum. Geçen hafta, gelişmeler bir avuç vardı. İlk, İrlanda AB/IMF tarafından kabul edilen 85 Milyar yardımların belirsiz€, resmi olarak da Yunanistan içeren rezil bir kulüp arasına katıldı. Böyle bir kurtarmaya belki de, İrlanda hükümeti daha derin bir sorun olarak görülen İrlandalı bankalar dahil olup olmadığı hala belli değildi. Sonuç olarak, yatırımcılar etkilenmedi ve S&P önümüzdeki İrlanda'nın ülke kredi notunu bir kesim ile taşındı.

Doğal olarak, söylentiler Portekiz de resmi bir kurtarma talep hazırlandığı dolaşmaya başladı. Bir tüccar dedi, “Portekiz duyuyorsun dil tür İrlanda'da birkaç hafta önce ne duyduğunu benzer.” Aksine sözlerine rağmen, Portekiz'in bütçe açığı 2010 yılında genişletti. En son bond sayısında ilgi sağlıklıydı, ama Euro geçen ay daha fazla 0,5% daha yüksek 1999 yılında tanıtıldı ve o zamandan beri en yüksek faiz oranı.

Sonuçta, Yunanistan, İrlanda kurtarılması ve Portekiz yönetilebilir. Yatırımcıları endişelendiren İspanya varsayılan ve/veya önleyici bir kurtarma – diğer DOMUZ üyesi oldu. Ekonomisini AB 11% daha fazla temsil eder ve herhangi bir hıçkırık gerçekten de İspanya sadece AB geçti olamaz kuma çizgi olarak kabul edeceğini hayal edebiliyorum bu kadar önemli olduğu gibi krizin bu bölüm oyunun sonu yaklaşıyor olabilir Euro temellerini sarsabilir. İspanya zor bir hala stratosferik 9.3 %2010 yılında bütçe açığını kesmek için çalışırken, yatırımcılar sahip olması gerekir. Sonuç olarak, tahvil faiz oranlarında varsayılan riskine karşı sigortalamak Alman tahvilleri göre Avroluk yüksek () ve kredi temerrüt swap spread () büyük ölçüde arttı mesaja git gide arttı.

Kendi kendini tatmin oluyorlar AB borç krizi sorunu – en kredi krizler gibi, bu konuda var. Yatırımcılar borçlarını hizmet (idari ve diğer) kurumlar yeteneği şüphe etmeye başladıkça, doğal olarak riski (algılanan) artış için daha fazla tazminat talep ediyorlar. Bu daha çok sadece çekmek için daha zor finansman yapan kredilerde, geri ödeme ve bu kurum yeteneğini engeller.

Yatırımcılar AB üyesi ülkelerin borç terk ederken bile, ECB içinde yarattığı boşluğu doldurmak için adımlar umut ediyorlar ki, birçok konuda daha sonra ironik. Bu yazının başlığı için de ima ettiğim gibi, bu konuda Euro, Dolar karşısında sorumlu bir para politikası için ECB taahhüdü çünkü doğuyordu yalnızca bir kaç ay önce gelen bir yüz çarpıcı işaretleri. Günümüzde, sadece Euro'nun ECB korumak veya müdahale genişletiyor haberi üzerine topluyor. Örneğin, İrlanda bankacılık sektörünün Avrupa Merkez Bankası finansman konusunda giderek daha fazla güvenen,” sonuç olarak, “...Avrupa Merkez Bankası, Portekiz ve İrlanda devlet tahvilleri satın almaya devam ederken euro kadar keskin.”olur “

Euro yakın zamanda kayıplarını geri kazanması yatırımcı zihniyet bu değişikliklere göre, Olası görünüyor. Tabii ki, ECB elindeki neredeyse sınırsız bir kaynağı var. Alman Merkez Bankası Başkanı Axel Weber açıkça ilan etti, “euro saldırının başarı şansı yoktur.” Ancak, ECB asla tamamen özel sermaye oynadığı önemli rolü ayağını kaydırmak için umut olabilir, ve ayrıca, “şu anda yaşadıklarımızın çözülmemiş sorunları yüzünden spekülatif bir saldırı ama haklı bir amortisman yoktur.”

Hala korku ve yakında ölecek ve yüksek faiz oranları şu anda gelişmekte olan pazarlara verim aç yatırımcıların bazı çekecek inanan iyimserler var. Goldman Sachs tahmin “euro 1.5 dolar için yıl alanında büyük ekonomiler büyümeye devam olarak 2011 sonunda yükselecek.”

En gerçekçi değerlendirme arasında bir yerde olduğunu düşünüyorum. İspanya borçlarını her zaman yakın gelecekte varsayılan ya da Euro yok olacak bu bir yandan Olası görünüyor. Yatırımcıların ABD Dolarına karşı Euro satın almak için hiçbir sebep yok öte yandan, yatırımcılar artık bir kurtarıcı olarak Fed'in izinden için ECB görmek gibi gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: