Dolar Tekrar Eski haline Döner

Sadece iki hafta önce, analistler, iyi haber olarak aylardır ilk kez yükselmişti olan Dolar için yeni bir gün, hakkında şarkı söylüyorlardı. Dolar eski günlerine döndü gibi gez, biraz erken olmuş gibi konuşmak gibi görünüyor. Kötü haber yükselmesine neden olurken iyi haber bir kez daha Dolar düşmesine neden olur.

Yatırımcılar istihdam resmi biraz aydınlandı sonra Dolar kabaran gönderdiler, kendilerinden önce kazanılmış olabilir (veya bunların eksikliği) bu gelişme gösteriyor. Zaman, haber alma yakın olduğunu bir işareti olarak yorumlandı. Daha geniş düzeyde, yatırımcıların riskten kaçınma paradigması terk, ekonomik temelleri karşılaştırma dayalı bir model lehine olduğu bir işaretti. O zamandan beri, yatırımcılar yavaş yavaş Fed'in yakında zam oranları ve işlem ticareti doğru geri risk dinamiklere dayalı hareket kavramı kendilerini mesafe taşındı.

Sonuç olarak, son birkaç hafta içinde olumlu haberler gelişmeler senedi fiyatlarındaki artış ve Dolar bir düşüş ile çakıştı var. Çin Borsası geçen hafta çöktüğünde, yatırımcılar yüksek verim varlıklar damping ve geri geçici olarak “güvenli bölge” dövizleri taşıyarak yanıt verdi. Bir başlık “dalış Shanghai Dolar Yardım” okuyun. Başka bir rapor, “dünya ekonomisinin devam eden kırılganlık endişeler büyük rakipleri karşısında ABD doları desteklemek için yurtdışı hisse senedi piyasalarında sert bir ton ağır basmaktadır.” dedi.

Bu arada, bir bölünme temel analistler arasında oluşuyor. Kurtarmak için ilk sanayileşmiş ekonomi ve dolayısıyla oranlarını yükseltmek için ilk olacak ABD olmadığını savunan düşünce bir okul. Akıl yürütme bu çizgiye göre, o zaman, olumlu ekonomik haberler Doları satın almak üzerine bir temel oluşturur. Düşünce rakip bir okul, bu arada,/BİZE bir kurtarma gerçekleşmesi zaman, kontrol dışı enflasyon gölgesinde olacak bakılmaksızın önerdi. Bu konuda, daha sonra Dolar gibi cazip bir satın değildir.

Saygıdeğer Warren Buff daha az Fed parasal genişleme programı ve ABD ekonomik teşvik planı – gerekli süre – çözmek için iddia onlar daha büyük sorunlar yaratmak için tehdit olduğunu vurguladı. “Ama parasal tıp büyük dozlarda uygulanmalıdır devam edip, uzun zaman önce, yan etkileri ile başa çıkmak için ihtiyacımız olacak. Şimdi, bu etkileri en görünmez ve gerçekten uzun bir süre gizli kalabilir. Hala, tehdit kendi mali krizin kendisi tarafından ortaya atılan bu kadar uğursuz olabilir,” dedi.

Eğer bu doğruysa, o zaman Dolar her şekilde lanetlendi. Enflasyon nedeniyle kısa vadede risk iştahı bir alım sonucunda lanetli, lanetli ve uzun vadeli.

İlginizi Çekebilir: