(Çin) Asya Rezervleri İnşa etmeye Devam ediyor, ama Forex Çeşitlendirme Yavaşlatır

Kısa bir duraklamadan sonra, Asya'da (ya da en azından olanlar) dünyadaki Merkez Bankaları yeniden döviz rezervleri biriktirmek için bir kez başladı. Mübalağa için biri değilim, ama rakamlar haşhaş düpedüz göz vardır: “11 anahtar Asyalı merkez bankaları tarafından tutulan Rezervler Ağustos ayı sonunda buldu trilyon 2.625$, Temmuz ayı sonunda gelen 2.569 trilyon dolara yükseldi, Dow Jones Haber tarafından hesaplamalara göre.” Bu toplam Çin dahil değil bile en inanılmaz. rezervler artık aşması 2.3 Trilyon $kaldırabilecek.

Kredi krizi başlangıçta Batı tüketiciler cüzdan ve yatırımcıları sözde güvenli yerlere akın etti sıkılır gibi ticaretindeki çöküş ve Asya'dan sermaye göçü ile işaretlenmiş oldu. Gelişmekte olan ülkeler döviz amortisman mücadele olduğu gibi, döviz rezerv seviyesi düştü. Bir yıl sonra daha az, ticaret zaten geri seçti, yatırımcıların en gelişmekte olan piyasalar için toplu olarak geri döndü, ve Merkez Bankaları bir kez daha çok kendi para birimleri üzerinde yukarı yönlü baskı azaltmak için sermaye girişlerinin sterilize edilir. [Grafik Dış İlişkiler Konseyi nezaket Aşağıda.]


“Tayvan ve Tayland, ABD para birimini savunmak en agresif, her ay Aralık ayından bu yana rekor rezerv açmış.” Rezervleri (Çin'den sonra) dünyanın ikinci en yüksek olan Japonya, yalnız bekleme. Döviz Blog dün bildirdiği gibi, Japonya'nın yeni seçilen Demokrat Parti ihracata daha az bağımlı bir ekonomi politikası izleyeceğini ve döviz piyasası dışında kalmak için söz verdi.

Gelişmekte olan piyasalar düzelme küresel ekonominin lideri olarak daha fazla rezerv birikimi için umutları oldukça parlak kalır. “Anahtar Asya ekonomileri için outlook gelişmiş ülkelerin daha hızlı gelişiyor. Şu an için bu pazarlara akışlarını hızlandırmak, daha çok merkez bankaları para birimleri kontrol altında tutmak için bunu yapmak gerekir.”

Çin ekonomisi istisna ise, doğmakta olan kurtarma sermaye yatırımları, devlet harcamaları ve (sonuçta) tarafından tahrik ediliyor?tüketici harcamaları. Sonuç olarak, Çin'in cari fazlası için GSYİH ' nın %6 altında bu yıl %4, 2010 yılında düşüş, 2007 yılında %11'lik bir tepe aşağı olacağını “tahmin edilmektedir. Oranı %24,5 düşecek GSYİH %35, 2007 yılında gerçekleşti ihracatı, bu yıl.” Eğer böyle bir sonuç alırsa, neredeyse kesinlikle rezervlerinin yavaş birikime yol açacaktır.

Bu en para) analistler için güzel ve daha önemli soru ise bu saklı tutulduğuna var. Bu rezervler büyük çoğunluğu hala ABD Doları varlıklar cinsinden olan, ve aslında oran biraz kredi krizinin başından bu yana artış olabilir. Asya Merkez Bankaları, özellikle rezervlerini yüzde 70'ini oluşturan Dolar, karşı önyargılı, %64 dünya Merkez Bankası ortalama karşılaştırılır.

Ayrıca, plan gibi yakın zamanda bu trend değişim yaşanıyor görünmüyor. Çin küresel bir rezerv para birimi haline Çin Yuan açmak için (ama daha az sesli) itme korumuştur, sermaye piyasaları ve döviz denetimlerinin buna göre bu tür kolaylaştırmak için açacağını ilan etti. Ek Milyar 95 Aralık ayından bu yana imzalanan bu anlaşmalar dolardan başka bir döviz takas anlaşması ile Tayland, ön görüşmeler oldu. Onun parçası için, Tayland Bankası: “doların oldukça uzun bir süre için bir rezerv para birimi olacağını kabul etmek zorundasınız Yuan Doların üstünlüğü zorlu yakın bile değil ısrar etti. Başka seçeneğimiz yok.”

Çin bile, söylemlere rağmen, Dolar taahhüt kalır. Çin yatırım çevrelerinde çeşitlendirme tek konuşmamızı varlıkların türlü ABD'de veya başka bir yerde yatırım olsun değil, yatırım gerektiği hakkında. Başkent dolar olduğu için yatırım için 300 Milyar Çin'in DÖVİZ rezervlerinin yaklaşık $görevli olan Çin Yatırım Corp, Müdürü, “dolar risklerin azalması riski CIC için daha Çin Ulusal bir sorun daha olduğunu söyledi.”

Dünyanın rezerv para birimi olarak Doların rolü aslında mali ekonomik bir sorun olduğunda siyasi bir sorun olarak kabul ediliyor, bu son teklif yanlışlıkla doğruladı. Diğer bir deyişle, birçok ülkede Doların güç sınırlayarak ABD etkisini sınırlamak istiyor olsa da, Merkez Bankaları en pratik ve avantajlı bir seçenek kalır, çünkü onunla sıkışmış. Satıp kendini cezalandırma benzeri olur.

İlginizi Çekebilir: