Japon Aşağı riskten Kaçınma üzerine Yen

Döviz piyasasında tanrılar, çelişkili ekonomik ve mali faktörler karşısında para biriminin değerlenmesi üzerine şaşkın ben Yen, bir önceki yazımın okuma gibi görünüyor. O zamandan beri, ABD Doları karşısında 6 Yen ay, %15 takdir () gözaltına aldı. Rekor eşiğinden geri çekildi, ve bu yılın Mart ayından bu yana en önemli düzeltme uğramıştır. Yatırımcı Aklını başına, ya da ne? gel!


Kesinlikle Japonya Merkez Bankası (GÜCENMEK) herhangi bir kredi verebilir. Eylül ayında tek gün 25 Milyar dolarlık müdahalesi bir yana, ben döviz piyasalarına girmiş değil. Aslında, zaten fonlar için değil, yakın gelecekte daha önce müdahale çoğaltmak, Yen hareketler nerede olursa olsun, niyetleri olmadığını gösteriyor Maliye Bakanlığı, verdiği geri ödemesi bulunuyor.

Belki de GÜCENMEK bazı yönlerden muhtemelen kaçınılmaz olan Yen, mevcut düzeltme öngördü. Sonuçta, Japon faiz oranları giderek yükselirken – hala yatırımcılar için çekici olduğunu seviyelerde bulunmaktadır. BİZE kısa süreli düşük faiz oranları, uzun vadeli düşük Japon muadillerine göre 1.5% daha yüksektir. Japonya Maliye durumda faktörü BİZDEN daha kötü olduğunda, gerçekten çok küçük bir sebep, bu konuda, Japonya tercih etmektir. Bir analist, özet olarak, “tüm faiz oranından bağımsız değişken dolar destek, en azından kısa vadede olmaya başladı.”

Aynı riskten sermaye için de geçerlidir. Likidite ve psikoloji nedeniyle, Japon Yeni sıkıntı zamanlarında güvenli liman hedef olmaya devam edecektir. Hala Dolar için pek üstün değil, bu anlamda. Enflasyon yavaş yavaş daha az ortaya çıkıyor, deflasyon riskini yavaş yavaş Japonya'da azalmaya ve Japonya Merkez Bankası yolu varsa muhtemelen bu yıl %1 ulaşabilir. Varlık alımları önerilen 35 trilyon yen milyar 419 ($) (göreceli olarak) karşılaştırılabilir Federal Rezerv Bankası'nın QE2 programı Cüceler ve Yen değer en iyi mağaza fikri ile çelişir.


Sonunda, Japon ekonomisi çift dipli durgunluk zayıf ve savunmasız kalır. Bir yandan, “Japon ekonomisi yıllık yüzde 4,5 oranında Eylül sona eren üç ay içinde genişletilmiş. 30.” Diğer taraftan, ekonomisi ihracata (grafik üstünde görmek, Bloomberg Haber nezaket) kapalı Çin ve dünyanın geri kalanından gelen talebin azalması üzerine pahalı Yen ve endişe ile karışık olan büyüme,-sürücü ağır bağımlı kalır. Aslında, “sanayi üretimi beşinci ay düşerken İhracat yüzde 7,8 Ekim, en yavaş hızı bu yıl yükseldi ve işsizlik oranı yüzde 5.1 tırmandı.” Buna ek olarak, yakından izledim ' tank anket Eylül ayında bir düşüş kaydetti, “yedi çeyrek sonra ilk düşüş.” Japon şirketleri hala net iyimser iken bu 2011 başında değiştirmek için, analistler bekliyoruz.

Yılın geri kalanı için, nasıl Yen gerçekleştiren büyük ölçüde yatırımcı risk iştahı bağlıdır. Eğer riskten kaçınma hakimdir, o zaman Yen değer tutmak gerekir. Yen Dolar karşısında düştü bile, Euro karşısında değer kazandı ve diğer para birimlerinin bir avuç karşısında sabit kaldı buna ek olarak, işaret değer. ABD Doları karşısında, ancak, hala Yen 85 altında ticaret olması için herhangi bir sebep göremiyorum, ve düzeltme açılmak devam edeceğini umuyorum.

İlginizi Çekebilir: