ABD, Japonya, İNGİLTERE ve Yunanistan unut: Ne?

ABD, Japonya, İNGİLTERE ve Yunanistan unut: Ne? Döviz piyasalarında işlem yaklaşık %75'i ABD Doları, Euro, Yen ve Pound bazı kombinasyonu içerir. Yeterlilik (aksine) para en az anılan bir ticaret katıldığında bu rakam %95'in üzerinde yükselir. Kısacası, bu dört para kadar döviz pazar içinde en önemli ve en desen döviz pazar içinde anlatılar onları ihtiva eder.

Basit arz ve talep, gerçekten. Ekonomilerinin en büyük ve Sermaye Piyasası onların en derin ve en likit olduğundan, bu para en çok işlem gören vardır. [Bu listeden Çin Yuan yokluğu sermaye kontrolleri ve döviz kuru rejimine esneklik eksikliği ile açıklanabilir. Yatırımcılar bu büyük para birimlerinden biri kaçmak zaman, Diğerleri, ve tersi doğru eğilimindedir.

Bu olgu, borç alanda özel bir önemi vardır. Bazı yatırımcılar dört borç batağındaki yukarıda döviz sermaye taşımak için daha çok ister iken, sadece çıkış emmek için alternatif para kaynağı yeterli değil. En çok işlem gören para birimleri listesinde#5 İsviçre Frangı, Avustralya Doları ve Kanada Doları (6, ve 7), örneğin, tüm yatırımcılar Büyük 4 para kopyalanabilir ne için istikrarlı ve sıvı alternatifler için baktım geçen yıl arttığını söyledi. Bu para hala takdir için yer varken, sonsuza kadar yükselmeye devam edebilirsiniz. İyi ya da kötü, o zaman için, en yararlı karşılaştırma borç için geldiğinde (ana para aka) başka Büyük-4 ve her şey ve gelişmekte olan piyasa para birimleri arasında değil, daha ziyade Büyük-4 aralarında.

Bu uzun soluklu giriş için beni affet, ama BİZİMLE sadece mali açıdan ekonomileri ses ile mukayese edebiliriz neden bu ekonomilerin tüm korkunç mali problemleri olduğunda İNGİLTERE, AB ve Japonya karşılaştırılması yararlılığını anlamak için önemli olduğunu düşünüyorum. Karşılaştırma başlaması olduğu söyleniyor, hadi!

Borç krizin etkileri çoğu AB ve Euro etkiledi. Krizin odak noktası (Yunanistan) Euro üyesi olduğu için bu iyi bir neden için, ve diğer Avro bölgesi ülkelerinin çevre üzerinde bulunmaktadır. Algı gerçekliktir (AB Borç Krizi:) bir önceki sonrası AB hitaben, diğerlerini de buraya odaklanmak mantıklı bence.

Borç sürdürülebilirlik açısından, İNGİLTERE, Yunanistan ' In bugüne kadar geride değil. “İngiliz borç sel ‘enflasyon Koşulları ve değer kaybeden bir para birimi neden,’ tahvil getirisi düşürülmesi muhtemeldir. Bir analist, " eğer bu görüşü uzlaşma olursa, o zaman bir noktada borç tuzak onun kaçış hızına ulaşmak için başarısız olabilir, ” dedi. En azından önümüzdeki beş yıl için öngörülen yüksek bütçe açıkları ile, İngiltere Merkez Bankası artık İNGİLTERE tahvilleri satın almak ve ucoming seçimleri İNGİLTERE'NİN siyasi çıkmaz, mali pozisyon üretmek olasılığı daha da kötüye olabilir. İngiltere gerçekten sıkmak hissetmeye başlamadan önce artı tarafta, İNGİLTERE tahvilleri için ortalama vadesi bir yıldan fazla olabilir, yani 13.7 yıl, iki kez, OECD ortalaması vardır.


Japonya kadar şanslı olmayabilir. Net borç zaten GSYİH %100 aşıyor ve brüt borç GSYİH ' nın yaklaşık 200%; hem OECD içinde en yüksektir. Bu arada, borç ortalama vadesi beş yıldır, yani rol için çok zaman değil. Analistlere göre, krizin en olası getirileri, Bir dalgalanma, aşırı bir mali daralmanın bir arada neden, vergi artışları ve refah kesintileri ‘ile... ... yanı sıra daha fazla parasal genişleme bile, belki daha az Merkez Bankası bağımsızlığı ve “ tahminen çok daha zayıf bir döviz kuru olur aşağıdaki formu varsayılabilir.’ Hükümet borcunun %90'ını yurt içinde düzenlenen ” Japonya, hafifletici bir faktördür. Bu nedenle, Japonya yabancı yatırımcıların kaprislerine karşı savunmasız değildir, ve hatta bir varsayılan olası değildir.

Daha sonra biziz. Trilyon Dolarlık bütçe açığı ve multi-Trilyon Dolarlık ulusal borç, hak ve yükümlülükleri nominal olarak dünyanın en yüksektir. Öte yandan, ABD hükümeti gerçekten harcamalarının finansmanında herhangi bir zorlukla karşılaştı değil. Siyasi muhalefetin sert olduğunu, ancak yatırımcıların Hazine Bonosu ve rekor düşük verim satın almak için sıraya. Bu büyük olasılıkla Fed alımlarının alıkoymaktadır olarak, ekonomik iyileşme ve daha yüksek faiz oranlarına yol açmaktadır. (Yani Hazine verimleri) borçlanma maliyetleri fazla 1,5 %2010 yılı sonuna kadar artabileceğini analistler bekliyoruz.

Borç verir beri piyasalar, ekonominin mali sorunları en ciddi olan söylemek imkansız, bu açıdan son 20 yılda gerçekleşmiştir yönüyle var. İyi olduğundan Davranışsal faktörler durumun gerçekliğini kabul ederek birçok bağ tüccarlar ve yatırımcılar tutmak...şöyle devam etti: “Finans bir Profesör tanımlanan kriz noktası bu eğilimi açıklıyor.” Diğer bir deyişle, Yunanistan ' daki krizin sadece bir test var. Gerçek bir kaç yıl içinde gelir ve çok daha büyük bir ekonomi içerebilir. Bu noktada, para tüccarları geri kim karar vermek zorunda olacak.

İlginizi Çekebilir: