Çin İstikrarlı Yuan Tutar, En azından ABD doları Karşısında

Çin istikrarlı bir para birimi konusundaki sözünü yerine getirmiş, Yuan/Dolar döviz kuru döviz pazar istikrarı birkaç kalelerinden biri olduğu görülüyor. Geçen yaz olduğu gibi 6.83 yaklaşık kişi başı bir Dolar esnaf, yaklaşık aynı. Vadeli fiyatlar, bu arada, bir yıl içinde, döviz kuru sadece biraz sos, 2.5 mm AV konnektör INR/USD anlamına beklentisini yansıtıyor. [Tersini aşağıdaki grafikte gösterilmiştir.

Aslında, Çin, Yuanın değerini desteklemek için çalışarak piyasa güçleri mücadele eden yoktur. [Bir ekonomist] “ ‘ eğer bu döviz kuru belirlenen bir pazar olsaydı, şimdi ödemeler dengesi açığı olarak görünüyor çünkü zayıflaması, olur, ama zayıflaması değil, " dedi. Yetkililer USD-AED döviz kurunu sabitlemek için dolar rezervlerini satmaya gerektiğini ‘ima ediliyor.’ Bu iddianın temelini oluşturan Çin'in forex rezervlerinin azalması, değer kaybeden yatırım kağıdı kayıplara neden olmuş olabilir bu yana ” elbette, kesin karar vermek zor.

Çin içinde, Çin kötüleşen ekonomik koşullar karşısında para birimini koruma gerektiğini ısrarla devam eden akademisyenlerden oluşan çekirdek bir grup vardır. Sonuçta, Çin'in “ticaret fazlası Şubat ayında 4.8 milyar $ ' dan 40 milyar önceki üç ay boyunca her ay $civarında daralmış ve büyük olasılıkla ilk kez 2009 yılında beş yıl içinde düşecek.” GSYİH büyümesi 2007 yılında verdiği %13'den %6, bir feryat, ve %8 hükümetin amacı aşağıda yavaş olabilir bu arada, ekonomistlerin tahmin.

Bazı Çinli analistler ayrıca, " istikrarlı bir para birimi kavramı ile sorun almak. MoC araştırmacı Li Jian ” ‘beklediğimiz istikrar, ABD doları karşısında, ama tüm para birimlerine karşı değil, sadece istikrar " dedi. ‘İstikrar arıyor? Şimdi RMB, ABD doları karşısında istikrarlı, euro, Avustralya Doları ve yen, yani bu para birimleri karşısında RMB döviz oranları sabit değildir karşı olduklarının değerini bilmektir.’ Çin'in ticari rakipleri ABD çoğunlukla yakın Asya ülkeleri değil beri ” bu önemli bir fark. “Temmuz ayından bu yana, yuan Kore wonu karşısında %33 ve Singapur doları karşısında %12 artmış, örneğin. Bu sayede daha fazla ithalat güçlendirip biraz diğer ekonomiler için bir destek sağlarken rekabet nispeten daha az Çin ihracat yaptı.”

ABD, bu arada, hala Yuan sonraki kendi yarı yıllık raporda, “döviz manipülatörü” olarak ve Maliye Bakanlığı olabilir marka Çin değerinin altında olduğu konusunda ısrar eden politikacılar vardır. Sonunda, “ticaret konumunu da zayıflattı bile Çin istikrarlı dolar karşısında para birimi tutarak, Pekin yuan haksız düşük tutuyor Washington'un uzun süreli argüman kilo kaybediyor.”

İlginizi Çekebilir: